واتفورد ۱_۲ منچستریونایتد؛ برد دشوار اما ارزشمند شیاطین سرخ

25 شهریور 97
واتفورد ۱_۲ منچستریونایتد؛ برد دشوار اما ارزشمند شیاطین سرخ
نویسنده:شاهین سعیدی

شاگردان ژوزه مورینیو سه امیتاز ارزشمند را در دیداری خارج از خانه بدست آوردند.

“ورزش جا”_ واتفورد و منچستریونایتد از هفته پنجم لیگ برتر انگلیس در ورزشگاه ویکاریج رود به مصاف هم رفتند و سرانجام این شیاطین سرخ بودند که به پیروزی دست یافتند.


ترکیب واتفورد: بن فاستر، یانمات، کاباسله، هولباس، هیوز، دوکوره، کاپو، پریرا، آندره گری، دینی

ترکیب منچستریونایتد: دخیا، والنسیا، اسمالینگ، لیندلوف، اشلی یانگ، فلینی، ماتیچ، پوگبا، الکسیس سانچز، لینگارد، لوکاکو


 

گزارش بازی:

بازی با حمله واتفورد آغاز شد و در دقیقه ۵ ضربه دوکوره با اختلاف کمی از بالای دروازه منچستر به بیرون رفت، این حمله نشانگر این بود که شاگردان مورینیو بازی آسانی را در پیش نخواهند داشت. در ادامه و در دقیقه ۱۵ شوت پر قدرت تروی دینی با سیو فوق العاده دخیا همراه شد و توپ راهی کرنر شد.

شاگردان ژوزه کم کم توانستند از سرعت حملات واتفورد کم کنند و نبض بازی را در اختیار بگیرند، بازیکنان یونایتد با ارسال های بلند از جناحین برای لوکاکو بلند قامت ایجاد موقعیت میکردند اما فاستر گلر آماده واتفوردی ها و همچنان دفاع منسجم واتفورد اجازه گلزنی را به لوکاکو نمی دادند. بازی با همین روال در حال ادامه بود تا اینکه در دقیقه ۳۵ و روی سانتر اشلی یانگ توپ به بدن لوکاکو برخورد کرد و وارد دروزاه میزبان شد تا حساب کار ۱ بر ۰ به سود منچستریونایتد پیش بیفتد.

سه دقیقه بعد نیز شیاطین سرخ موفق به زدن گل دوم شدند، اشلی یانگ یکبار دیگر نیز بر روی گل تاثیر گزار بود ارسال کرنر وی از سمت راست بعد از اثر گذاری فلینی به کریس اسمالینگ رسید و این مدافع پس از کنترل توپ با ضربه ای ویرانگر توپ را به تور دروازه واتفورد چسباندن با این گل نتیجه بازی ۲ بر ۰ به سود یونایتد شد.

با شروع نیمه دوم این شاگردان مورینیو بودند که توسط شوت پوگبا اولین خطر را ایجاد کردند اما این ضربه از سوی پوگبا به قدری خطرناک نبود که بتواند دروازه فاستر را تهدید کند. اما در ادامه بازی این شاگردان خاوی گارسیا بودند که با تمام قوا برای جبران دو گل پا به نیمه دوم گذاشته بودند. حملات پر دامنه واتفورد از هر طرف به سمت دروازه منچستریونایتد آغاز شد و شاید اگر یونایتدی ها دواید دخیا را درون دروزاه نداشتند امکان نداشت با امتیاز از ویکاریج رود گذر کنند. نیمه دوم را میتوان نیمه مبارزه یک تنه داوید دخیا با بازیکنان واتفورد قلمداد کرد. در نیمه دوم منچستر عقب نشست و به دفاع از دو گل خود پرداخت اما این دفاع کردن در دقیقه ۶۵ و توسط آندره گری شکسته شد و وی توانست گل اول واتفورد را به ثمر برساند و نتیجه را ۲ بر ۱ کند.

با زدن این گل دیگر بازیکنان واتفورد فرصتی به شیاطین سرخ ندادند و حملات خطرناک خود را شدت بخشیدند اما این حملات نتیجه ای نداد چرا که ضربات بازیکنان واتفورد را دخیا به بهترین شکل دفع میکرد بازی با همین نتیجه ۲ بر ۱ در جریان بود و دیگری توپی از خط دروازه ها عبور نکرد اما در دقیقه ۴+۹۰ ماتیچ با دریافت کارت زرد دوم اخراج شد و این اخراج آخرین اتفاق این بازی حساس و تماشایی بود و بازی با نتیجه ۲ بر ۱ به سود منچستریونایتد به اتمام رسید.


آمار بازی:

آمارشوتشوت در چهارچوبمالکیت توپتعداد پاسدقت پاسخطاکارت زردکارت قرمزآفسایدکرنر
واتفورد14542%38576%92026
منچستریونایتد9658%52080%111148

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر