بسکتبال انتخابی جام جهانی ۲۰۱۹؛ ژاپن ۷۰_۵۶ ایران؛ بی فروغ و بی ثمر

26 شهریور 97
بسکتبال انتخابی جام جهانی ۲۰۱۹؛ ژاپن ۷۰_۵۶ ایران؛ بی فروغ و بی ثمر
نویسنده:بهروز هخامنش

باخت بسکتبال ایران مقابل ژاپن

“ورزش جا”_ دو تیم ژاپن و ایران از ساعت ۱۲:۴۰ به وقت ایران در چهارچوب مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۱۹ به مصاف هم رفتند. و سرانجام این سامورایی ها بودند که توانستند برنده این دیدار شوند. البته در این بازی ایران حامد حدادی و صمد نیکخواه بهرامی را در اختیار نداشت.

تیم ملی ایران در نیمه اول بازی قابل قبولی را ارائه داد و با نتیجه ۳۵ بر ۳۱ به رختکن رفت. اما در آغاز کوارتر سوم بسکتبالیست های کشورمان نتوانستند کار خاصی را انجام بدهند و این ژاپنی ها بودند که بسیار منظم و با برنامه کار کردند و توانستند نتیجه را به سود خود رقم بزنند.

در این مسابقه نکته ی قابل توجه این بود که بازیکنان ایران در نیمه دوم و کوارترهای سوم و چهارم، در کارهای دفاعی بشدت ضعیف کار کردند و با انجام دادن خطاهای متعدد و بی مورد ضربات پنالتی زیادی را به ژاپنی ها دادند و ژاپنی ها نیز این پنالتی ها را تبدیل به گل میکردند این روند تا آخر بازی ادامه داشت و نهایتا برد از آن سامورایی ها شد.

شاهین طبع سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران باید بداند که برای رسیدن به جام جهانی ۲۰۱۹ چین حتما باید این مشکلات دفاعی را به سرعت رفع کند چرا که این مشکل به پاشنه آشیل بسکتبال ایران تبدیل شده و حتی  در فینال بسکتبال بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا مقابل چین، این ضعف دفاعی به قیمت از دست دادن مدال طلا منجر شد!

نام تیمکوارتر اولکوارتر دومکوارتر سومکوارتر چهارممجموع امتیازات
ژاپن1615261370
ایران221381356

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر