پرسپولیس ۳_۱ الدحیل؛ رویا به واقعیت تبدیل شد!

26 شهریور 97
پرسپولیس ۳_۱ الدحیل؛ رویا به واقعیت تبدیل شد!
نویسنده:شاهین سعیدی

پرسپولیس با اراده‌ای آهنین راهی نیمه نهایی آسیا شد.

“ورزش جا”_ دو تیم پرسپولیس و الدحیل قطر در چهارچوب بازی برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا امروز از ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند. (بازی رفت این دو تیم با برد ۱ بر ۰ الدحیل به پایان رسید)

گزارش بازی:

شاگردان برانکو با حمایت تماشاگران پرشور خود در دقایق ابتدایی بازی توپ و میدان را در اختیار گرفتند و چندین موقعیت ایجاد کردند اما این موقعیت ها نتوانست آنچنان تیم الدحیل را تحت فشار قرار دهد. در ادامه مسابقه بازیکنان الدحیل خود را پیدا کردند و توانستند با کنترل بازی سرعت حملات پرسپولیس را خنثی کنند، بازی رفته رفته ریتم حساس خود را در پیش گرفت و این حساسیت در دقیقه ۳۱ به اوج خود رسید جایی که بازیکن الدحیل، کریم بوصیاف توانست گل اول مسابقه را به ثمر برساند.

بعد از این گل شوک محکمی به ورزشگاه آزادی و طرفداران قرمزپوشان پایتخت وارد شد. سرخپوشان پس از این گل در پی جبران بودند اما نتوانستند در نیمه اول کاری از پیش ببرند و بازی با همان یک گل به سود الدحیل در نیمه اول به پایان رسید.

در نیمه دوم پرسپولیسی ها مهیای زدن گل مساوی بودند اما حملات شان توسط بازیکنان الدحیل به خوبی خنثی می شد، این روند بازی همه را در ورزشگاه آزادی کلافه و مضطرب کرده بود چرا که حملات شاگردان برانکو آنچنان خطر جدی را بر روی دروازه حریف قطری خود وارد نمی کردند. این روند در دقیقه ۵۸ به کلی نابود شد چرا که روی ضربه کرنر از سمت چپ توپ به سیدجلال حسینی رسید و وی بدون معطلی با ضربه بغل پای پر قدرت و با دقت خود قفل دروازه الدحیل را شکست و نتیجه را ۱ بر ۱ مساوی کرد تا ورزشگاه آزادی دوباره به جوش و خروش بیفتد.

پرسپولیس پس از زدن گل تساوی و با حمایت فوق العاده هواداران خود بازی را در اختیار گرفت و حملات خود را منظم و متداوم ادامه داد. در دقیقه ۷۶، علی علیپور با حرکتی تکنیکی در گوشه محوطه جریمه مدافع الدحیل را محو کرد و با ارسال زمینی خود به دهانه ی دروازه مدافع الدحیل را وادار به گل به خودی کرد. مدافع الدحیل با تکلی اشتباه توپ را وارد دروازه خودی کرد تا حساب کار ۲ بر ۱ به سود پرسپولیس شود.

 

گل دوم پرسپولیس ورزشگاه آزادی را منفجر کرد، همه سر از پا نمی شناختند و منتظر بودند تا پرسپولیس گل سود را به ثمر برساند. با حمایت آتشین هواداران،  بازیکنان پرسپولیس انگیزه و روحیه ای وصف نشدنی را گرفتند و فقط تنها پس از گذشتن سه دقیقه از زدن گل دوم شان توانستند گل سوم را نیز به ثمر برسانند، علیرضا بیرانوند با پاسی بلند توپ را به گادوین منشا رساند و منشا پس از دریبل مدافع با دروازه بان تک به تک شد  و توانست دروازه بان را به بهترین شکل ممکن جا بگذارد و توپ را به تور دروازه بچسباند تا در دقیقه ۷۹ رویای پرسپولیسی ها رنگ واقعیت بگیرد. این گل تیر خلاصی بود بر پیکر شاگردان نبیل معلول و باعث شد تا روحیه و جو تیم الدحیل به کلی ویران شود پس از این گل الدحیل چندین موقعیت نصف و نیمه ایجاد کرد اما هوشیاری کامل خط دفاعی پرسپولیس و علیرضا بیرانوند باعث شد تا این حملات هیچ اثری نداشته باشند و بازی با همان نتیجه ۳ بر ۱ به سود پرسپولیس تمام شود تا این تیم با کامبکی رویایی راهی نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا شود.

آمار بازی:

نام تیمشوت هاشوت در چهارچوبمالکیت توپتعداد پاسدقت پاسخطاکارت زردکارت قرمزآفسایدکرنر
پرسپولیس ایران14447%36177%204055
الدحیل قطر4253%40673%62032

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر