السد ۰-۱ پرسپولیس؛ گلادیاتورهای سرخ دست پُر از قطر برگشتند

10 مهر 97
السد ۰-۱ پرسپولیس؛ گلادیاتورهای سرخ دست پُر از قطر برگشتند
نویسنده:شایان محمدی

برد شیرین تر از عسل شاگردان برانکو در جاسم بن حمد

“ورزش جا”_ السد قطر و پرسپولیس ایران در مرحله رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۸:۴۵ در ورزشگاه جاسم بن حمد به مصاف هم رفتند. پرسپولیس موفق شد با نتیجه ۱ بر ۰ در این بازی پیروز شود تا در بازی برگشت دست بالا را داشته باشد.


ترکیب السد: سعد الشیب الدوساری، پدرو میگوئل، بوالم خوخی، عبدالکریم حسن، حمید اسماعیل، گابی، ژاوی هرناندز، وو یونگ، سالم الهجری، بغداد بونجاح، اکرم عفیف

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل زاده، جلال حسینی، شایان مصلح، سیامک نعمتی، احمد نوراللهی، آدام همتی، امید عالیشاه، بشار رسن، گادوین منشا، علی علیپور


 

گزارش بازی:

بازی را همان طور که قابل انتظار بود السد میزبان بهتر آغاز کرد و جریان بازی را در اختیار گرفت، پرسپولیس نیز سعی داشت در ضد حملات و با استفاده از سرعت عالیشاه و منشا به دروازه السد نزدیک شود و ایجاد موقعیت کند.

دقیقه ۱۵ با نفوذ اکرم عفیف از سمت چپ به محوطه پرسپولیس با شوت فنی این بازیکن همراه شد اما این ضربه را به آسانی بیرانوند در آغوش گرفت.

دقیقه ۱۷ بهترین فرصت گلزنی پرسپولیس از دست رفت، بشار رسن با نفوذ از سمت چپ و کات بکی دیدنی منشا را در یک قدمی دروازه خالی السد صاحب توپ کرد اما منشا با ضربه ای بی دقت توپ را به بالای دروازه فرستاد تا چیزی جز حسرت برای سرخپوشان باقی نماند.

دقیقه ۲۲ پشت محوطه جریمه و چسبیده به خط یک ضربه ی ایستگاهی برای السد به دست آمد که ضربه ژاوی پس از برخورد با دیوار دفاعی راهی کرنر شد تا این موقعیت ایده آل برای قطری ها از دست برود. در ادامه چند فرصت برای بازیکنان السد پیش آمد اما حاصلی در پی نداشت تا نیمه اول با نتیجه ۰ بر ۰ به پایان برسد.

نیمه دوم را السد فوق العاده خطرناک آغاز کرد و حملات دامنه دار خود را شروع کرد، اما کار تیمی پرسپولیسی ها در فاز دفاعی و همچنین بی دقتی بازیکنان السد در ضربات نهایی باعث شد تا این حملات هیچ دستاوردی نداشته باشد و توپی تبدیل به گل نشود.

روند حملات السد کماکان ادامه داشت و در دقیقه ۷۵ ارسال کرنر از سمت راست ژاوی با دفع ناقص مدافعان پرسپولیس توپ به اکرم عفیف در پشت محوطه رسید و این بازیکن شوت والی خطرناکی را به سمت دروازه بیرانوند شلیک کرد اما این ضربه از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۷۸ عبدالکریم حسن دفاع چپ السد از سمت چپ با نفوذی سرعتی خود را به گوشه محوطه پرسپولیس رساند و شوت رو زمینی سنگینی را به سمت دروازه شلیک کرد که این ضربه با سیو دیدنی بیرانوند راهی کرنر شد.

دقیقه ۸۴ بر خلاف روند بازی این پرسپولیس بود که به گل رسید، استارت انفجاری علی علیپور از میانه میدان باعث شد تا این بازیکن با دروازه بان السد تک به تک شود و دروازه بان السد نیز چاره ای نداشت جز اینکه با خطا وی را متوقف کند و پنالتی را به پرسپولیسی ها بدهد. علی علیپور با شوت با دقتی توپ را به گوشه سمت راست دروازه السد فرستاد تا حساب کار ۱ بر ۰ به سود پرسپولیس شود.

پس از این گل بازیکن السد به آب و آتش زدند تا گل مساوی را به ثمر برسانند اما ناکام ماندند. دقیقه ۴+۹۰ اکرم عفیف گل مساوی را به ثمر رساند اما این گل از سوی داور مردود شد تا بازی با همان نتیجه ۱ بر ۰ به سود پرسپولیس تمام شود و شاگردان برانکو با دستی پُر و روحیه ای فوق العاده به ایران برگردند و خود را مهیای بازی برگشت کنند.

آمار بازی:

آمارشوتشوت در چهارچوبمالکیت توپتعداد پاسدقت پاسخطاکارت زردکارت قرمزآفسایدکرنر
السد16668%52781%111029
پرسپولیس7232%26058%143011

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر