تاتنهام 2-4 بارسلونا؛ آتش بازی آبی اناری ها در ومبلی!

4 اکتبر 18
تاتنهام 2-4 بارسلونا؛ آتش بازی آبی اناری ها در ومبلی!
نویسنده:ارسلان طاهری

شاگردان والورده اسپرز را نقره داغ کردند

“ورزش جا”_ در چهارچوب مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا دو تیم تاتنهام و بارسلونا از ساعت 22:30 در ورزشگاه ومبلی به جدال یکدیگر رفتند. این بازی با برد دلچسب 4 بر 2 آبی اناری ها به پایان رسید.


ترکیب تاتنهام: هوگو لوریس، تیریپیر، آلدرویرلد، داوینسون سانچز، بن دیویس، وینکس، وانیاما، لوکاس مورا، لاملا، هونگ مین سون، هری کین

ترکیب بارسلونا: ترشتگتن، سمدو، پیکه، لنگلت، آلبا، راکیتیچ، بوسکتس، کوتینیو، آرتور، سوارز، لیونل مسی


 

گزارش بازی:

بازی با شروع طوفانی بلوگرانا آغاز شد و بارسا خیلی زود به گل رسید، در دقیقه 2 جوردی آلبا در گوشه محوطه صاحب توپ شد و لوریس با خروج خود سعی کرد توپ را دفع کند اما آلبا با پاس با دقت خود کوتنیو را مقابل دروازه خالی صاحب توپ کرد تا این هافبک برزیلی با شوتی سنگین دروازه را باز کند و بارسلونا را 1 بر 0 پیش بیندازد.

بارسا در ادامه نیز نبض بازی را در اختیار خود گرفت و بر بازی سوار بود. در ادامه مسابقه شاگردان پوچتینو کم کم خودشان را پیدا کردند و سعی کردند تا گل خورده را جبران کنند، دقیقه 25 شوت هری کین با سیو دیدنی ترشتگن همراه شد. 3 دقیقه بعد از این حمله بارسلونا به گل دوم رسید، مسی با سانتری تماشایی سوارز را صاحب توپ کرد و سوارز توپ را با سینه در اختیار کوتینیو قرار داد اما ضربه کوتینیو پس از دفع توسط مدافعان دوباره به خودش رسید این بار کوتینو با پاس رو به عقب خود راکیتیچ را صاحب توپ کرد و هافبک کروات بارسلونا بدون معطلی با شوتی استثنایی دروازه لوریس را برای دومین بار فرو ریخت تا نتیجه بازی 2 بر 0 به سود بارسلونا شود.

در ادامه نیمه اول بارسلونا همچنان حملات خود را ادامه میداد در مقابل اما جدی ترین موقعیت برای تاتنهام در دقیقه 36 به وجود آمد جایی که لنگلت و پیکه در آستانه گل به خودی بودند اما سیو تماشایی ترشتگن باعث شد تا این توپ تبدیل به گل نشود. بازی در نیمه اول با همان نتیجه 2 بر 0 به سود بارسلونا به پایان رسید.

نیمه دوم را باز بارسلونا بود که خطرناک آغاز کرد در دقیقه 47 شوت کات دار لیونل مسی به تیرک دروازه تاتنهام برخورد کرد تا گل سوم بارسلونا به ثمر نرسد.

دقیقه 52 تاتنهام موفق شد گل اول خود را به ثمر برساند، با پاس اریک لاملا، هری کین در گوشه محوطه صاحب توپ شد و پس از دریبل سمدو با بغل پایی بی نقص دروازه ترشتگن را بازی کرد تا بازی 2 بر 1 شود.

این گل نوید یک نیمه دوم فوق العاده جذاب را میداد چرا که فقط 4 دقیقه بعد از گل هری کین، لیونل مسی در دقیقه 56 گل سوم بارسلونا را به ثمر رساند. پاس کات بک جوردی آلبا در محوطه جریمه به مسی رسید و فوق ستاره کاتالان ها دروازه هوگو لوریس را برای سومین باز کرد تا بازی 3 بر 1 به سود بارسلونا شود.

تاتنهام حملات خود را دوباره پی ریزی کرد و موفق شد در دقیقه 66 اختلاف را به حداقل برساند. هیون مین سونگ پشت محوطه اریک لاملا را صاحب توپ کرد ، شوت لاملا پس از برخورد با لنگلت وارد دروازه بارسلونا شد تا نتیجه بازی 3 بر 2 شود و حساسیت این مسابقه به اوج خود برسد.

در ادامه تاتنهام با حمایت هواداران پرشور خود حملات خود را شدت بخشید تا گل تساوی را به ثمر برساند اما این حملات به جایی نرسید و در دقیقه 90 مسی تیر آخر را به پیکر پوچتینو و مردانش شلیک کرد. روی حرکت تیمی بازیکنان بارسلونا درون محوطه توپ به مسی رسید و مرد اول این مسابقه توپ را وارد دروازه کرد تا حساب کار 4 بر 2 شود و تمام امیدهای تاتنهام برای زدن گل تساوی تبدیل به خاکستر شود. در دقایق انتهایی دیگر توپی از خط دروازه ها عبور نکرد تا مردان والورده برد شیرین و دلچسبی را در ومبلی بدست آورند.


آمار بازی:

آمارشوتشوت در چهارچوبمالکیت توپتعداد پاسدقت پاسخطاکارت زردکارت قرمزآفسایدکرنر
تاتنهام9538%41686%185073
بارسلونا13862%68188%92031

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر