رسمی؛ جان تری اعلام بازنشستگی کرد

19 مهر 97
رسمی؛ جان تری اعلام بازنشستگی کرد
نویسنده:جلال باقری

کاپیتان تکرار نشدنی استمفوردبریج کفش‌هایش را آویخت!

“ورزش جا”_ جان تری کاپیتان سابق و افسانه ای باشگاه چلسی از مستطیل سبز خداحافظی کرد. جان تری فوتبال حرفه ای خود را در رده نوجوانان از سال ۱۹۹۱ تا ۱۱۹۵ در باشگاه وستهم آغاز کرد و در سال ۱۹۹۵ به باشگاه چلسی پیوست وی همچنین آخرین سال فوتبال خود را فصل ۱۸-۲۰۱۷ در استون ویلا توپ زد.

جی تی در دوران حضورش در چلسی به همه ی افتخارات ممکن دست یافت، ۵ قهرمانی لیگ برتر انگلیس، ۵ قهرمانی جام حذفی (FA CUP)، ۳ قهرمانی جام اتحادیه انگلیس، ۱ قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا و ۱ قهرمانی لیگ اروپا.

تری در تمامی قهرمانی های چلسی نقش ویژه و پر رنگی را ایفا کرده است وی همچنین در ۷۱۷ باری که برای چلسی به میدان رفت ۶۷ گل نیز به ثمر رساند.

وی برای تیم ملی انگلیس ۷۸ بار به میدان رفت و ۶ گل به ثمر رساند. دوران حضور تری در ترکیب سه شیرها بر خلاف دوران حضورش در چلسی آنچنان دستاورد مهم و بزرگی نداشت و اوج ناکامی های وی زمانی بود که در سال ۲۰۱۲ مسائل و مشکلات به وجود آمده وی با کاپلو موجب شد تا وی بازو بند کاپیتانی تیم ملی انگلیس را از دست بدهد، تری پس از این ماجرا از تیم ملی انگلیس در همان سال ۲۰۱۲ خداحافظی کرد تا سه شیرها مهره ای غیرقابل جایگزین را در پست دفاع وسط از دست بدهند.

اما تمام تلخی های تیم ملی انگلیس را که کنار بگذاریم، دوران افسانه ای جان تری در استمفوردبریج و پیراهن شماره ۲۶ مدافع صخره ای آبی های لندن را نمی توان هیچ جوره کنار گذاشت و از یادها برد.

مطمئنا خوشبخت ترین هواداران چلسی آن کسانی هستند که بازیهای کایپتان خود را از نزدیک در استمفوردبریج تماشا کرده اند و لذت برده اند چرا که دیگر بعید است مدافع و کاپیتانی بی نظیر مثل جان تری برای آنها تکرار شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر