premier league

رسمی؛ جان تری اعلام بازنشستگی کرد

19 مهر 97
رسمی؛ جان تری اعلام بازنشستگی کرد
نویسنده:جلال باقری

کاپیتان تکرار نشدنی استمفوردبریج کفش هایش را آویخت!

“ورزش جا”_ جان تری کاپیتان سابق و افسانه ای باشگاه چلسی از مستطیل سبز خداحافظی کرد. جان تری فوتبال حرفه ای خود را در رده نوجوانان از سال 1991 تا 1195 در باشگاه وستهم آغاز کرد و در سال 1995 به باشگاه چلسی پیوست وی همچنین آخرین سال فوتبال خود را فصل 18-2017 در استون ویلا توپ زد.

جی تی در دوران حضورش در چلسی به همه ی افتخارات ممکن دست یافت، 5 قهرمانی لیگ برتر انگلیس، 5 قهرمانی جام حذفی (FA CUP)، 3 قهرمانی جام اتحادیه انگلیس، 1 قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا و 1 قهرمانی لیگ اروپا.

تری در تمامی قهرمانی های چلسی نقش ویژه و پر رنگی را ایفا کرده است وی همچنین در 717 باری که برای چلسی به میدان رفت 67 گل نیز به ثمر رساند.

وی برای تیم ملی انگلیس 78 بار به میدان رفت و 6 گل به ثمر رساند. دوران حضور تری در ترکیب سه شیرها بر خلاف دوران حضورش در چلسی آنچنان دستاورد مهم و بزرگی نداشت و اوج ناکامی های وی زمانی بود که در سال 2012 مسائل و مشکلات به وجود آمده وی با کاپلو موجب شد تا وی بازو بند کاپیتانی تیم ملی انگلیس را از دست بدهد، تری پس از این ماجرا از تیم ملی انگلیس در همان سال 2012 خداحافظی کرد تا سه شیرها مهره ای غیرقابل جایگزین را در پست دفاع وسط از دست بدهند.

اما تمام تلخی های تیم ملی انگلیس را که کنار بگذاریم، دوران افسانه ای جان تری در استمفوردبریج و پیراهن شماره 26 مدافع صخره ای آبی های لندن را نمی توان هیچ جوره کنار گذاشت و از یادها برد.

مطمئنا خوشبخت ترین هواداران چلسی آن کسانی هستند که بازیهای کایپتان خود را از نزدیک در استمفوردبریج تماشا کرده اند و لذت برده اند چرا که دیگر بعید است مدافع و کاپیتانی بی نظیر مثل جان تری برای آنها تکرار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر