شش نامزد بهترین بازیکن ماه سپتامبر بوندس لیگا مشخص شدند

20 مهر 97
شش نامزد بهترین بازیکن ماه سپتامبر بوندس لیگا مشخص شدند
نویسنده:جلال باقری

بهترین بازیکن ماه سپتامبر بوندس لیگا؟

 

“ورزش جا”_ وبسایت رسمی بوندس لیگا شش نامزد بهترین بازیکن بوندس لیگا در ماه سپتامبر را معرفی کرد. بهترین بازیکن ماه سپتامبر بر اساس عملکرد فردی، رای کارشناسان و هواداران انتخاب خواهد شد.

نکته جالب در مورد انتخاب بهترین بازیکن ماه بوندس لیگا این است که برای اولین بار است که قرار است این جایزه به برترین بازیکن ماه داده شود. بوندس لیگا آلمان با همکاری EA Sports از این به بعد قرار است هر ماه بهترین بازیکن ماه را انتخاب کنند و این جایزه توسط DFL Deutsche Fußball  اهدا خواهد شد.

 

  1. آندره دودا ( هافبک هجومی هرتابرلین)

هرتابرلین در فصل جدید (۱۸-۲۰۱۹) پس از گذشته ۶ هفته توانسته با ۱۳ امتیاز در جمع بالا نشینان بوندس لیگا قرار بگیرد. آندره دودا ۲۳ ساله در موفقیت های هرتابرلین نقش پر رنگی داشته است و با زدن ۵ گل نشان داده است که چه کیفیت بالایی دارد و بی دلیل است که جزو نامزدهای برترین بازیکن ماه سپتامبر بوندس لیگا قرار گرفته است.

 


۲. مکس کروزه ( فوروارد وردربرمن)

با ۱۰ امتیاز از پنج بازی تیم وردربرمن می تواند از عملکرد خود در ماه سپتامبر راضی باشد و این عملکرد قابل قبول توام با درخشش کاپیتان مکس کروزه بوده است. کروزه در بازی مقابل آگزبورگ عملکرد خوبی ارائه کرد و با ۸۱ درصد پاس صحیح و ایجاد ۱۴ موقعیت خطرناک برروی دروازه آگزبورگ و همچنین زدن یک گل در این مسابقه نقش ویژه ای برای برد تیمش قراهم کرد. همچنین وی در بازی که آگزبورگ ۳ بر ۱ مقابل هرتابرلین به پیروزی رسید بازی بسیار خوبی انجام داد و زننده یکی از سه گل تیمش بود، مکس کروزه در ماه سپتامبر یکی از بهترین دوران فوتبالی خود را سپری کرد و با گلزنی ها خود و ایجاد موقعیت برای هم تیمی های خود نقش ویژه ای را برای باشگاه وردربرمن ایفا کرد تا آنها در این ماه بتوانند امتیازات ارزشمندی را بدست آورند که مطمئنا در طول فصل ارزش این امتیازات مشخص خواهد شد.


۳. مارکو رویس ( هافبک چپ دروتموند)

دورتموند در این فصل جایی قرار دارد که هواداران این تیم مشتاق هستند تا آنها را ببینند. امتیازات خانگی که زرد و مشکی ها در سیگنال ایدونا پارک بدست آوردند آنها را تبدیل به بهترین میزبان بوندس لیگا در ماه سپتامبر کرده است چرا که آنها در خانه به هیچ حریفی باج نمیدهند. مارکو رویس پس از گذراندن مصدومیت های سنگین و طولانی درست همان سوپر استاری شده است که زنبورها به آن احتیاج داشتند وی در بازی که دورتموند موفق شد با نتیجه ۷ بر ۰ نورنبرگ را شکست دهد توانست دو گل برای تیمش به ثمر برساند و تعداد گل های خود را برای بروسیا دورتموند به عدد ۱۰۰ برساند. برای هر کسی که عملکرد مارکو رویس را دیده باشد میتواند به راحتی بگوید او بهترین بازیکن سپتامبر بوده است.


۴. تیمو ورنر ( مهاجم لایپزیش)

آر بی لایپزیش فصل را آرام آغاز کرد و رفته رفته توانست خودش را جمع و جور کند، که البته موتور محرک لایپزیش برای استارت نتیجه گرفتن بدون شک ورنر بوده است. ورنر در هفته دوم بوندس لیگا در برد ۳ بر ۲ تیمش مقابل هانوفر بسیار موثر بازی کرد و توانست دو گل به ثمر برساند تا سه امتیاز مهم خانگی را برای تیمش فراهم کند. وی در ماه سپتامبر ۲ بار برای تیمش گلزنی کرد و ۱ پاس گل نیز به ثبت رساند و وظیفه ی خود در امر گل زدن و همچنین ایجاد موقعیت برای هم تیمی هایش را فراهم کرد، ویژگی بسیار منحصر به فردی که ورنر بعنوان یک مهاجم دارد این است که بسیار سریع و دونده است و همیشه با فشار بالا مدافعین حریف را پرس میکند و گاهی با استفاده از همین ویژگی توپ را از مدافعین میدزد و برای خودش یا هم تیمی هایش ایجاد موقعیت میکند و شاید در بعضی بازیهای لایپزیش ورنر موفق به گلزنی نشود اما با همان سبک پرسینگ و دوندگی خستگی ناپذیر خود روی اکثر گل های لایپزیش نقش کلیدی را ایفا میکند. در ماه سپتامبر نیز تیمو ورنر نمره قبولی را به خوبی میگیرد چرا که عملکردش چه در بازی انفرادی و چه در بازی گروهی به خوبی بیانگر این است که مهاجم جوان لایپزیش بسیار عالی کرده است و گزینه خوبی برای انتخاب بهترین بازیکن ماه سپتامبر میتواند باشد.


۵. تورگان هازارد ( هافبک چپ مونشن بورسیا مونشن گلادباخ)

پس از عملکرد موفقیت آمیز در فصل گذشته، تورگان هازارد در شروع فصل جدید نیز برای تیمش موثر بازی کرده و به سبب همین درخشش ها باعث شده تا مونشن گلادباخ به رتبه های خوبی از جدول دست پیدا کند. وینگر ۲۵ ساله بلژیکی در بورسیا پارک خود را خیلی خوب جا انداخته است و با استفاده از سرعت بالا و تکنیکش بازیهایی را که برای تیمش به بن بست خورده را به خوبی باز می کند. وی در ماه سپتامبر ۳ گل برای تیمش به ثمر رساند و ۱ پاس گل نیز به نام خود ثبت کرد. عملکرد تورگان نیز به خوبی نشان دهنده این است که او هم گزینه خوبی برای برترین بازیکن ماه سپتامبر میتواند باشد.


۶. آلساند پله آ ( مهاجم بورسیا مونشن گلادباخ)

هواداران مونشن گلادباخ در تابستان ۲۰۱۸ که پله آ از نیس به مونشن گلادباخ پیوست هیچگاه فکر نمیکردند این مهاجم فرانسوی تا این حد بتواند برایشان موثر باشد اما پله آ سورپرایز جدید گلادباخی ها تا اینجای فصل بوده است وی در ماه سپتامبر ۴ بار برای تیمش گلزنی کرد و ۱ پاس گل نیز به نام خود ثبت کرده است و در بازیهای مونشن گلادباخ در ماه سپتامبر بسیار باکیفیت و پر توان ظاهر شده است. مسلما با هر متر و معیاری که بخواهیم نامزدهای بهترین بازیکن ماه بوندس لیگا را در ماه سپتامبر معرفی کنیم هیچ جوره نمی توان از مرد اول فرانسوی بورسیا پارک چشم پوشی کرد و این بازیکن میتواند شانس بسیار زیادی را برای انتخاب شدن بعنوان بهترین بازیکن ماه سپتامبر بوندس لیگا داشته باشد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر