وستهم ۰-۴ منچسترسیتی؛ سیتیزن ها و تحکیم صدرنشینی با بردی دلچسب در لندن

3 آذر 97
وستهم ۰-۴ منچسترسیتی؛ سیتیزن ها و تحکیم صدرنشینی با بردی دلچسب در لندن
نویسنده:کوروش عقیلی

چکش ها در خانه زمین گیر شدند!

“ورزش جا”_ در هفته سیزدهم لیگ برتر انگلستان، وستهم و منچسترسیتی از ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه لندن به مصاف هم رفتند. در این بازی منچسترسیتی توانست بردی قاطع را در مقابل وستهم بدست آورد و همچنان بر صدر جدول تکیه بزند.


ترکیب وستهم: فابیانسکی، زابالتا، بالبوئنا، دیوپ، ماسوئاکو، اوبیانگ، ریسه، دیانیانا، اندرسون، آرناتوویچ و آنتونیو

ترکیب منچسترسیتی: ادرسون، واکر، اوتامندی، لاپورته، دلف، فرناندینیو، داوید سیلوا، گوندوعان، سانه، استرلینگ و آگوئرو


 

گزارش بازی:

شاگردان پپ بازی را با حملات خود آغاز کردند و توانستند خیلی زود مزد برتری خود را بگیرند و در دقیقه ۱۱ توسط سیلوا به گل برسند. روی پاس رحیم استرلینگ توپ به سیلوا رسید و این بازیکن اسپانیایی با ضربه ای دقیق توپ را به گوشه دروازه فابیانسکی فرستاد و سیتیزنها را یک بر صفر پیش انداخت.

در ادامه بازیکنان سیتی عقب ننشستند و دوباره حملات خود را از سر گرفتند این بار در دقیقه ۱۸ استرلینگ گل دوم من سیتی را به ثمر رساند. لروی سانه با نفوذ خود به درون محوطه وستهم و پاس از به هم ریختن مدافعان با پاسی دقیق رحیم استرلینگ را در دو قدکی دروازه صاحب توپ کرد و این بازیکن با بغل پایی ساده دروازه چکش ها را فرو ریخت.

دقیقه ۲۰ روی اشتباه لاپورته در گوشه محوطه توپ به مایکل آنتونیو رسید و این بازیکن بلافاصله آرناتوویچ را صاحب توپ کرد ولی ضربه آرناتوویچ به راحتی در آغوش ادرسون قرار گرفت. تا این فرصت ایده آل برای شاگردان پیگرینی هدر برود.

یک دقیقه بعد دوباره وستهم صاحب موقعیت خطرناکی شد . قطع توپ بالبوئنا مدافع وستهم در میانه میدان توپ را به مایکل آنتونیو رساند و آنتونیو پس از یک و دو با آرناتوویچ وارد محوطه حریف شد و شوت زمینی محکمی را به سمت دروازه سیتی شلیک کرد اما این ضربه توسط ادرسون دفع شد و در ادامه بازیکنان سیتی توپ را به بیرون زدند.

باز هم چکش ها دست بردار نبودند و در دقیقه ۲۲ ارسال خطرناک فیلیپ اندرسون به درون محوطه با بدشانسی و با اختلاف بسیار کمی از روی سر اوبیانگ رد شد و این فرصت عالی نیز برای گلزنی باز هم از دست رفت.

دقیقه ۳۲ لروی سانه درون محوطه وستهم صاحب توپ شد اما تکل عالی عیسی دیوپ باعث شد توپ به خوبی از منطقه خطر دفع شود و این موقعیت خوب گلزنی برای سیتیزن ها از دست برود.

اما درست یک دقیقه بعد سانه گل زهر خود را به چکش ها ریخت، با پاس رحیم استرلینگ، سانه صاحب توپ شد و پس از سر توپ خود و محو کردن مدافع و دروازه بان وستهم به راحتی توپ را به درون درواز فرستاد و بازی را سه بر صفر به سود شاگردان پپ پیش انداخت.

در اواخر نیمه اول و در دقیقه ۴۴ فیلیپه اندرسون کرنر خطرناکی را به روی دروازه منچسترسیتی ارسال کرد و چیزی نمانده بود که مدافع پیش کشیده وستهم توپ را وارد دروازه کند اما نیکولاس اوتامندی به موقع توپ را از محوطه جریمه دور کرد.

با شروع نیمه دوم باز هم این تیم منچسترسیتی بود که بازی را هجومی آغاز کرد، در دقیقه ۴۷ شوت سیلوا پس از برخورد با مدافع وستهم به استرلینگ میرسد و استرلینگ قصد دارد با دریبل خود فابیانسکی را جا بگذارد اما فابیانسکی با عکس العملی عالی توپ را مهار میکند و در ریباند توپ به سانه میرسد و این وینگر آلمانی بلافاصله ضربه خود را شلیک میکند اما این ضربه نیز به خوبی توسط فابیانسکی مهار می شود و چکش ها به لطف درخشش دروازه بانشان از دریافت گل چهارم نجات پیدا میکنند.

در دقیقه ۵۷ بهترین فرصت ممکن برای گلزنی تیم پیگرینی از دست میرود روی نفوذ سریع از پشت مدافعین سیتی مایکل آنتونیو با دروازه بان تک به تک می شود اما ضربه این بازیکن با نهایت بدشانسی به تیرک عمودی دروازه برخورد میکند و به بیرون می رود تا چیزی جز حسرت برای چکش ها باقی نماند.

دقیقه ۶۵ باز هم سیتیزنها شانس گلزنی خوبی بدست آوردند اما ایستادگی فابیانسکی مانع از گلزنی آنها شد. روی نفوذ سریع لروی سانه به درون محوطه توپ به گوندوغان می رسید و این بازیکن بلافصله ضربه خود را به سمت دروازه شلیک میکند اما باز هم فابیانسکی توپ را در دو مرحله عالی مهار میکند.

در ادامه دو تیم حملات پی در پی روی دروازه یکدیگر ایجاد کردند اما نهایتا در دقیقه ۳+۹۰ بود که سیتی گل چهارم را نیز به ثمر رساند، ارسال ژسوس از سمت راست به سانه میرسید و این بازیکن پس از کنترل توپ با شوتی سنگین دروازه فابیانسکی را برای چهارمین بار فرو میریزد .

در ادامه دیگر توپی از خط دروازه ها عبور نکرد و بازی با همان نتیجه ۴ بر ۰ به سود منچسترسیتی پایان یافت تا شاگردان پپ با بردی کوبنده همچنان صدر نشینی خود را در جزیره تثبیت کنند.


آمار بازی:

آمارشوتشوت در چهارچوبمالکیت توپتعداد پاسدقت پاسخطاکارت زردکارت قرمزآفسایدکرنر
وستهم9130%36074%60028
منچسترسیتی9670%83788%30031

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر