پیش بازی اینتر-اودینزه؛ دیدار آغاز کننده روز شانزدهم از سری آ

24 آذر 97
پیش بازی اینتر-اودینزه؛ دیدار آغاز کننده روز شانزدهم از سری آ
نویسنده:مهدی رحیمی نیا

امروز و از روز شانزدهم از رقابت‌های سری آ نراتزوری از سفید و مشکی‌های فریولی پذیرایی خواهند کرد.

“ورزش جا”_ امروز و راس ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران، اینترمیلان در ورزشگاه جوزپه مه آتزا میزبان اودینزه خواهد بود تا رسما بازی های سری آ وارد روز شانزدهم خود شود. شاگردان اسپالتی در حالی پا به میدان خواهند گذاشت که نیاز مبرمی به کسب هر سه امتیاز بازی دارند تا خاطره تلخ رویارویی با اهالی فریولی در دسامبر گذشته را پاک کرده و مرهمی بر حذف از مرحله گروهی لیگ قهرمانان بگذارند.

بر همین اساس پیش بازی رو تقدیم حضورتان می کنم که حاصل تلاش و همکاری کارکنان اینتر و شرکت آمار و آنالیز اپتا می باشد.

 • دو تیم اینتر و اودینزه در قالب مسابقات سری آ تا به حال ۹۰ بار با یکدیگر رو برو شده اند که ۴۴ پیروزی و ۲۱ شکست سهم اینتر بوده است (۲۵ تساوی) و از ۷ بازی اخیر بین دو تیم ۶ پیروزی برای اینتر و یک پیروزی برای اهالی فریولی می باشد که بر می گردد به بازی ۱۶ ام دسامبر ۲۰۱۷ که اغازی بود بربحران زمستانی فصل پیش اهالی میلان.
 • تیم اینتر با ۳۳۷ سانتر بالاترین آمار را در بین تیم های سری ا دارد که ۳۹ بار بیشتر از هر تیم دیگری و در مقابل اودینزه در مقایسه با سامپدوریا (۱۱۷) و پارما (۱۳۶) از آمار بیشتری برخوردار است که عدد درج شده برای تعداد سانتر های آنها، ۱۸۰ می باشد.
 • از ۷ گل اخیر نراتزوری ۴ گل از روی سانتر از کناره ها به دست آمده اند.
 • اینتر بهترین دفاع سری آ را بعد از یوونتوس در اختیار دارد با ۱۳ گل دریافت شده در مقابل ۸ گل دریافتی تورینی ها و همچنین دومین تیم در جدول رده بندی کلین شیت ها می باشد و باز هم پشت سر یوونتوس (۷کلین شیت برای اینترو ۸ کلین شیت برای یوونتوس).
 • کاپیتان ایکاردی ۸ بار رو در روی اودینزه قرار گرفته است که ۶ گل و ۲ پاس گل حاصل این نبرد ها بوده اند. وی تنها در اولین مصافش با اهالی فریولی در امر گلزنی ناکام بوده است که برمی گردد به ماه مارس سال ۲۰۱۴ و بازی که ۰-۰ به پایان رسید.
  کاپیتان نراتزوری در بازی با پی اس وی ۲۰۰ امین حضورش در تمام رقابت ها با لباس اینتر را به تلخی جشن گرفت و جالب است بدانید که وی پس از دربی میلان در ۲۱ ام اکتبر در خانه در امر گلزنی ناکام بوده است و در هفت حضورش در ترکیب اصلی ۸ بار موفق به گشودن دروازه حریفان شده است که ۴ گل اخیرش خارج از خانه بوده اند.
 • لاوتارو مارتینز ۳ بار در ترکیب اصلی و در مه آتزا به میدان رفته که ۲ بار موفق به گلزنی شده است.
 • ایوان پریزیچ در ۱۱ بازی آخری که در سری ا پا به توپ شده است موفق به گلزنی نشده است که باید دید روزه گلزنی مهاجم کروات که به ۸۲۰ دقیقه رسیده است کی باز خواهد شد.
 • آگوست سال ۲۰۱۲ و بورخا والرو به ما یاد آور می شوند که اودینزه اولین تیمی است که هافبک اسپانیایی در ایتالیا و سری آ با ان ها مواجه شده است و جالب است که آخرین گل ماتادور این روز های اینتر در ۴ ام ماه می ۲۰۱۸ در مقابل همین سفید و سیاه های فریولی بوده است همان بازی که ۴-۰ به سود نراتزوری به پایان رسید.
 • ۴ ام ماه می ۲۰۱۸ و ورزشگاه داچیا آرنا فریولی و دیگر کروات اینتر یعنی مارسلو بروزوویچ موفق شد برای اولین و آخرین بار آمار ۲ پاس گل را به جا بگذارد که بعد از ان هیچ وقت موفق نشد بیش از یک پاس گل در یک بازی بدهد. و نباید فراموش کرد که کروات مد نظر ما ۲ بار هم به اودینزه گل زده است که این عدد نیز هیچ وقت تا بدین جا افزایشی را نداشته است.
 • پولیتانو تنها تازه وارد اینتر است که در تمام ۱۵ بازی ابتدایی فصل بازی کرده است که ۱۱ بار در ترکیب اصلی بوده است و در ۸ تای آن ها تعویض شده است.
 • کوادو اسموا در سری آ برای اولین بار با لباس اودینزه چهره شد که ۱۱۴ حضور و ۸ گل آمار ثبت شده در پرونده این بازیکن با سفید و مشکی های فریولی است.
 • از کاندروا هم در سری آ، با لباس اودینزه رو نمایی شد و سنگر بان فعلی اینتر هندانوویچ در کنار تعداد حضورش با لباس اودینزه عدد ۱۸۲ دیده می شود و ۱۴ پنالتی دفع شده. وی این روزها بهترین عملکرد در بین دروازه بان های در سری آ را به یدک می کشد( با ۷۸ درصد واکنش مهم، صدر جدول را در اختیار دارد).
 • و اما پادلی دیگر سنگربان اینتر سابقه پوشیدن لباس اودینزه را دارد که در بین سال های۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ تعداد ان ها به عدد ۹ رسیده است.

دیگر بازی امشب دربی شهر تورین  است که در ورزشگاه المپیک تورین بزرگ به انجام خواهد رسید و صدر نشین سری آ این فرصت را دارد تا فاصله خود با رقبا را افزایش دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر