مدیران منچستر و سه گزینه جذاب پیش روی آن‌ها برای جانشینی مورینیو

27 آذر 97
مدیران منچستر و سه گزینه جذاب پیش روی آن‌ها برای جانشینی مورینیو
نویسنده:جلال باقری

زیدان، پوچتینو و کونته سه کاندید اصلی نیمکت شیاطین سرخ

“ورزش جا”_ ساعاتی پیش باشگاه منچستریونایتد رسما اعلام کرد که ژوزه مورینیو از سرمربیگری این باشگاه برکنار شده است.

پس از باخت تحقیر آمیز منچستریونایتد مقابل رقیب دیرینه‌ی خود یعنی لیورپول، دیگر مالکان این باشگاه به هیچ وجه حاضر به ادامه همکاری با مرد پرتغالی نبودند و خیلی دور از ذهن نبود که ژوزه مورینیو بزودی از منچستریونایتد اخراج خواهد شد.

مدیران منچستر چندی پیش نیز بدنبال جذب زیدان بودند که سرانجام ترجیح دادند تا با مورینیو ادامه همکاری دهند اما حالا که مورینیو برکنار شده است، بنظر زیدان گزینه جذابی برای آن‌ها خواهد بود چرا که زیزو می‌تواند باری دیگر هیجان و شور و شعف را به تئاتر رویاها برگرداند و از طرفی می‌تواند با ستاره‌های منچستر از جمله پوگبا به خوبی ارتباط برقرار کند. یکی از دلایل افت منچستر در این فصل تحت هدایت وی این بود که مورینیو به هیچ وجه نتوانست با ستارگان منچستر از جمله پوگبا و الکسیس سانچز ارتباط خوب برقرار کند و کشمکش های فراوان را با این بازیکنان داشت و همچین در کنفرانس‌های مطبوعاتی نیز مورینیو دائما در حال این بود که از زیر مسئولیت نتایج ضعیف منچستر شانه خالی کند و تمامی مشکلات این باشگاه را به چیزهایی دیگر ربط بدهد با این اوصاف دیگر مورینیو نه محبوب رختکن منچستر بود و نه محبوب سکوهای الدترافورد.

آنتونیو کونته نیز سرمربی هست که می‌تواند در منچستر یونایتد باری دیگر کیفیت و اعتبار خود را بدست آورد. مرد ایتالیایی در فصل اول حضورش در جزیره توانست با چلسی قهرمان لیگ برتر انگلیس بشود اما در فصل بعد شرایط به گونه‌ای پیش رفت که نهایتا کونته از سرمربیگری شیرهای لندنی برکنار شد. کونته چندی پیش نیز پیشنهاد هدایت رئال مادرید را رد کرده بود و حالا باید دید که اگر مسئولان یونایتد به وی پیشنهاد دهند عکس العمل دون آنتونیو چه خواهد بود.

پوچتینو نیز گزینه‌ای است که هواداران یونایتدی و حتی برخی از اسطوره‌های منچستر از جمله گری نویل نیز طرفدار این مربی می باشد و اعلام کرده است که پوچتینو گزینه ایده آلی برای نیمکت شیاطین سرخ است. پوچتینو در چند فصل اخیر با استفاده از آکادمی تاتنهام و نبوغ خود توانسته تیمی یکدست و منسجم بسازد و نتایج بسیار خوبی با این تیم کسب کند و روش کار او این است که علاقمند به ولخرجی در بازار نقل و انتقالات نیست و بیشتر علاقمند است که روی بازیکنان جوان باشگاه سرمایه گذاری کند و به آن‌ها فرصت شکوفایی را دهد. هواداران منچستر نیز از یک سو پوچتینو را شبیه سرالکس فرگوسن می‌بینند، به این جهت که سرالکس نیز زیاد اهل ولخرجی در بازار نبود و سعی میکرد تا با فرصت دادن به جوانان باشگاه آنها را به مرز خود باوری و تکامل برساند. مطمئنا اگر باشگاه منچستریونایتد بتواند پوچتینو را به خدمت بگیرد گام بسیار بزرگی را برای بازگشت منچستر یونایتد به اوج برداشته است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر