«بزرگترین دستهای» حال حاضرNBA

4 ژانویه 19
«بزرگترین دستهای» حال حاضرNBA
نویسنده:موسی احمدفر

بوبان ماریانویچ دارای بزرگ ترین دست حال حاضر NBA

 “ورزش جا”_ طی آماری که سایت NBA.COM منتشر کرده است : “بوبان ماریانویچ” (سنتر221cmو30ساله اهل صربستان)که در حال حاضر برای “کلیپرز” به میدان میرود,کف دستی(اندازه قطر کف دست)به قطر 14inch دارد و از این لحاظ “بزرگ دست ترین” بازیکن حال حاضرNBA است.
در این فهرست “یانیس آنته تکومپو”یونانی دوم و “نوآه ونله”(سنتر23ساله و 206cm نیویورک)در جای سوم قرار دارد,و”کوای لنارد”ستاره “تورنتو رپتورز” که به داشتن “دستهای بزرگ” شهره است(برای دستهای بزرگ او حتی کلیپ تبلیغاتی طنز,درست کرده اند)قرار دارد.
از دیگر عجایب این “سنتر صرب” قابلیت لمس حلقه در حالت ایستاده(بدون پرش)است.در این زمینه او نفر اول و آخر این فهرست میباشد,یعنی در حال حاضر بازیکن دیگری که بتواند بدون پرش حلقه را لمس کند,وجود ندارد.

«جابر روزبهانی» بازیکن ارزنده و ملی پوش اصفهانی سالهای نه چندان دور ما,علیرغم دعوت ازNBA و سفر به امریکا و حتی دیدار با “شکیل اونیل”(که شخصا پیگیر کار او بود…)با بلندای قامت 224cm چنین توانایی داشت.اما با کم لطفی و بی مهری و بی توجهی مسئولین وقت فدراسیون,از راهیابی بهNBA بازماند.و در حال حاضر با بیماری «چرخش لگن»(اکثر بلند قد ها به این بیماری دچار میشوند)دست و پنجه نرم میکند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر