یک هری کین برای تیمت پیدا کن!

21 دی 97
یک هری کین برای تیمت پیدا کن!
نویسنده:کوروش عقیلی

هری کین گلزنی که هر تیمی به آن احتیاج دارد

“ورزش جا”_ وقتی استوارت پیرس مربی تیم زیر ۲۱ سال انگلیس بود، به دیدار پپ گواردیولا در بارسلونا رفت. این دو چند روزی را با هم گذراندند و پپ از همه جهت توصیه‌هایی به پیرس کرد اما هنگام جدایی سفارش آخرش این بود:

یک مسی در تیم خودت پیدا کن.

مائوریسیو پوچتینو شاید همین را درباره هری کین بگوید. پنالتی نیمه اول او تفاوت میان تاتنهام و چلسی در بازی رفت مرحله نیمه‌نهایی جام اتحادیه انگلیس در ویمبلی بود. این پنالتی بعد از آن گرفته شد که کمک داور ویدئویی (VAR) اعلام کرد سزار آزپیلیکوئتا آفساید را پر کرده بوده و داور خطای کپا آریسابالاگا روی کین را پنالتی گرفت.

بازی فوق‌العاده‌ای بود و یک نمایش خوب از فوتبال انگلیس؛ سریع، فیزیکی و به نحوی که بازیکنان کمتر فرصت زدن دو ضربه به توپ پیدا می‌کنند با همان شور و هیجانی که هواداران را به وجد می‌آورد. هر دو تیم این رقابت‌ها را جدی گرفته‌اند بخصوص حالا که بوی جام می‌آید، هر دو مربی بهترین بازیکنان خود را برای این دیدار انتخاب کرده بودند ضمن اینکه این مسابقه را تیمی نبرد که مسلط بود و این نکته مورد تاکید مائوریتسیو ساری مربی چلسی بود.

خوب است که چلسی بر بازی سلطه داشت بخصوص در نیمه دوم اما اینکه نمی‌توانند از سلطه خود، گل بسازند، جای نگرانی دارد. این تفاوت آشکار دو تیم در بازی بود. گل کین شاید تنها یک پنالتی بود اما هر وقت درباره پنالتی کاپیتان تیم ملی انگلیس صحبت می‌شود، شما می‌توانید بخوانید گل. از ۱۴ پنالتی آخرش تنها یکی را مقابل لیورپول فصل قبل گل نکرد که آن هم هفت دقیقه بعد جبران شد.

آن هفت دقیقه شاید یکی از دلایل اصلی باشد برای اینکه کین اینقدر خوب است. مثل اینکه کین یکی از پاک کننده‌های حافظه در «مردان سیاه‌پوش» را دارد اما به جای اینکه برخوردهای فرازمینی را فراموش کند، ناکامی‌ها را از ذهنش پاک می‌کند و تردید به خود که ذهن خیلی‌های دیگر را می‌آلاید، از او دور می‌کند.

چلسی مثل او کسی را ندارد، حتی نزدیک به او. ادن آزار یک بار دیگر ۹ کاذب بازی کرد، اصطلاحی که در چلسی معانی فراوانی دارد؛ این پست را کسی گرفته که اساسا مهاجم نوک نیست و در واقع این نام، توصیفی برای مهاجمان فرضی در دسترس ساری است. اولیویه ژیرو یک گل در لیگ زده و آلوارو موراتا وحشت می‌کند هر وقت توپ می‌گیرد برای همین ساری مجبور می‌شود آزار را از جای خودش خارج کند. ستاره تیم آنتونیو کونته مجبور می‌شود برای گرفتن توپ عقب و عقب‌تر بیاید. بعد کسی را پیدا نمی‌کند که به او پاس بدهد برای اینکه قرار است خودش مهاجم باشد.

ساری مثل خیلی مربی‌های دیگر آرزوی داشتن یک کین را دارد نه فقط به خاطر گل‌هایش بلکه به خاطر اینکه می‌تواند بهترین بازی را از بقیه بگیرد. تصور کنید آزار از چپ و کالوم هادسون اودوی از راست فرصت فراهم کنند. این آخری که گفته می‌شود چهارمین پیشنهاد از بایرن‌مونیخ برایش رسیده، فوق‌العاده بود، گویا بار سنگین تردید را اصلا احساس نمی‌کرد، در برد جام حذفی مقابل ناتینگهام فارست با ارسال‌های دقیق خود دو پاس گل به موراتا داد.

ساری این بازی را یکی از مهم‌ترین دیدارهای فصل خود توصیف کرد چون تیم او همه بازی خوب بود. این نگران‌کننده است چون یکی از دغدغه‌های بزرگ ساری در ماه‌های گذشته این بوده که تیمش بعد از دقیقه ۶۰ سوییچ را می‌چرخاند و خاموش می‌شود و نمونه‌اش باخت به ولورهمپتون.

نداشتن یک گلزن بالفطره مشکلی نیست که بتوان آسان، سریع و ارزان حلش کرد و هر کس بگوید «یک کین برای خودت پیدا کن» شانه‌های‌شان را بالا می‌اندازند. در این بازی بزرگترین ضعف چلسی به چشم آمد نه به خاطر اینکه آنها بد بودند بلکه به این دلیل که تاتنهام خوب بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر