شمارش معکوس برای ۳۱ امین سوپر کاپ ایتالیا!

24 دی 97
شمارش معکوس برای ۳۱ امین سوپر کاپ ایتالیا!
نویسنده:مهدی رحیمی نیا

جدال جذاب یوونتوس و میلان هزران مایل دورتر در جده

“ورزش جا”_ به گزارش اسکای ایتالیا و پس از کشمکش های فراوان و بازی های سیاسی، انتظار ها برای مشخص شدن نام برنده سوپر کاپ ایتالیا در سال ۲۰۱۹ به پایان رسید و دو تیم با هدایت گتوزو و الگری در شرایطی کاملا متفاوت ولی با هدفی واحد و برای کسب افتخاری دیگر رو در روی هم صف آرایی می کنند.

این ۳۱ امین مسابقه سوپر کاپ ایتالیا از زمان تولدش یعنی سال ۱۹۸۸ است  و دهمین باری که خارج از مرزهای ایتالیا و این بار در خاک عربستان سعودی انجام خواهد شد. استادیوم King Abdullah Sports City چهارشنبه شب به وقت تهران از دو تیمی میزبانی خواهد کرد که هر کدام تا به حال ۷ بار موفق به اضافه کردن این جام به تالار افتخاراتشان شده اند و از طرفی بیشترین تعداد حضور را نیز به نام خود ثبت کرده اند به طوری که میلان با ۱۰ و یوونتوس با ۱۳ حضور، بالاتر از اینتر،لاتزیو و رم قرار گرفته اند.

این رویارویی در فینال بین دو تیم موضوع تازه ای نیست و با کمی جستجو و مرور خاطرات و تاریخ، به راحتی مشاهده می کنیم که ۹، نشان دهنده تعداد فینال های ثبت شده بین دو تیم در تمامی سامانه های اماری معتبر دنیای فوتبال و در تمام رقابت ها است که  یوونتوس با ۵ پیروزی و ۴ شکست از این حیث برتری دارد. از این تعداد جالب است بدانید که ۴ بازی بین دو تیم به وقت های اضافی و ضربات مرگبار پنالتی کشیده شده که این بار نام میلان را باید به عنوان تیم برتر به زبان بیاوریم، چرا که ۳ تعداد پیروزی های میلان و ۱ نشان دهنده تنها برد یووه در ضربات پنالتی می باشند.

چهار شنبه شب سومین رویارویی دو تیم در سوپر کاپ محسوب خواهد شد و جالب است بدانید که دو تیم هر کدام ۱ بار تا به حال موفق به کسب پیروزی شده اند. سال ۲۰۰۳ و در نیو جرزی ایالت متحده، کاپ قهرمانی به یوونتوس لبخند زد و میلان سیزده سال بعد و این بار در خاور میانه و در دوحه قطر جام را بالای سر برد تا در تعداد قهرمانی ها با بیانکونری برابری کند.

در ۱۵ ورژن ابتدایی سوپر کاپ ایتالیا تنها یک بازی مشاهده می شود که پس از ۹۰ دقیقه به تساوی رسیده است و این آمار زمانی جالب تر می شود که بدانیم در ۱۵ ورژن آخر ان تمامی بازی ها به وقت های تلف شده کشیده شده اند. یوونتوس تنها تیمی است که برنده این جام در تمام قاره های برگزار شده (اروپا-آسیا-او آمریکا) بوده است و میلان برنده اولین سوپر کاپ برگزار شده خارج از ایتالیا در سال ۱۹۹۳ و مقابل تورینو می باشد که در ایالات متحده به انجام رسید.

عدد ۲۱ نشان دهنده تعداد دفعاتی است که تیم برنده سری ا، موفق به کسب سوپر کاپ هم شده است که در ۵ بار قهرمان جام حذفی هم به صورت همزمان بوده اند، و در ان طرف معادله، ۷ بار تیمی قهرمان سوپر کاپ شده است که قهرمان جام حذفی ایتالیا نیز بوده است.

فیورنتینا اولین تیمی است که در سال ۱۹۹۶ موفق به شکست قهرمان ایتالیا یعنی میلان در دیدار سوپر کاپ شده است.

در کمتر از ۷۲ ساعت و فارغ از تمام تنش های هفته های اخیر، یکی از دو تیم به عنوان پر افتخار ترین تیم ایتالیا در سوپر کاپ انتخاب خواهد شد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر