تاریخچه‌ای بسیار کوتاه از ال کلاسیکو در کوپا دل ری

17 بهمن 97
تاریخچه‌ای بسیار کوتاه از ال کلاسیکو در کوپا دل ری
نویسنده:مهدی رحیمی نیا

دو تیم بارسلونا و رئال مادرید در قالب رقابت‌های کوپا دل ری امشب به مصاف هم می‌روند

“ورزش جا”_ به گزارش یورو اسپورت، دو تیم برای سی و چهارمین بار در چهارچوب رقابت‌های کوپا دل ری و در استادیون کمپ نو شهر بارسلون رو بروی هم صف آرایی می‌کنند که ابی اناری ها  ۱۴ بار  و مرنگس ۱۲ بر به پیروزی رسیده اند و ۷ بازی دو تیم به تساوی رسیده است.

با مقایسه آمار گل‌های دو تیم متوجه می‌شویم که بلانکوس با به ثمر رساندن ۶۴ گل یک گل بیشتر از حریف دیرینه به ثمر رسانده است و آخرین دیدار دو تیم در این رقابت‌ها بر می‌گردد به سال ۲۰۱۴ و پیروزی رئال مادرید و آخرین رویارویی در مرحله نیمه نهایی همین رقابت‌ها بر می‌گردد به  شش سال پیش که باز هم با پیروزی مادریدی‌ها به پایان رسید.

آخرین پیروزی آبی اناری‌ها در سال ۲۰۱۲ و از مرحله یک چهارم نهایی به دست آمده است و جالب است که بدانید که در سال ۲۰۱۱ و در فینال مسابقات رونالدو با گلی که با ضربه سر به ثمر رساند رئال مادرید را پس از بیش از بیست سال به این جام رساند. اولین دوئل دو تیم به سال ۱۹۱۵ و قبل از پیدایش لیگ اسپانیا بر می‌گردد. دو تیم بین سال‌های   ۱۹۷۳ تا ۱۹۹۰ سه بار در دیدار فینال به مصاف هم رفتند که سفید‌های مادرید عنوان قهرمانی سال ۱۹۷۳ را به خود اختصاص دادند و در دو فرصت بعدی یعنی سال‌های ۱۹۸۳ و ۱۹۹۰ این آبی اناری‌ها بودند که جام را بالای سر بردند و به تالار افتخارات خود اضافه کردند. بارسلونا همچنین با ۳۰ بار قهرمانی موفق ترین تیم در این جام محسوب می شود و این در حالیست که حریف دیرینه ۱۹ بار عنوان قهرمانی را تصاحب کرده است.

امشب راس ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران دیدار هیجان انگیز دو تیم برگزار خواهد شد که در همین راستا نگاهی می‌اندازیم به ۵۰ گل منتخب دیدار‌های ال کلاسیکو در هزاره سوم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر