آشنایی با استادیوم تیم راپید وین

24 بهمن 97
آشنایی با استادیوم تیم راپید وین
نویسنده:مهدی رحیمی نیا

تیم راپید وین تنها دو سال برای داشتن ورزشگاهی جدید انتظار کشید

“ورزش جا”_ سال ۲۰۱۲ بود که مدیران و مالکان باشگاه راپید وین به صورت پیش بینی نشده اعلام کردند که به دنبال مدرن سازی گرهارد هاناپی اشتادیون هستند. اما تنها در سال ۲۰۱۴ این تصمیم با تغییری عمده از مدرن سازی استادیوم سابق به تخریب و ساخت استادیومی جدید در همان مکان عملیاتی شد.

هواداران راپید وین باید تنها ۱۷ ماه برای دیدن و تجربه کردن استادیوم جدید تیمشان انتظار می کشیدند. نهایتا ورزشگاه جدید به نام وست اشتادیون در محل سابق استادیوم قدیمی، یعنی در غرب شهر وین در منطقه چهارده موسوم به پنزینگ و با هزینه بالغ بر ۵۳ میلیون یورو در شانزدهم جولای سال ۲۰۱۶ و در دیداری دوستانه بین راپید و چلسی افتتاح شد. در این دیدار دوستانه بازیکنان راپید وین با گلزنی جوالینتون و تامی کوره ا با پیروزی پا به جشن باز گشایی خانه جدید خود گذاشتند که به دلایل تبلیغاتی و اسپانسرینگ، این روز ها آلیانز اشتادیون نامیده می شود. این سازه جدید گنجایشی معادل ۲۴۲۸۸ نفر به صورت نشسته برای بازی های بین المللی و ۲۸۰۰۰ در بازی های داخلی دارد که علت این اختلاف عدد، وجود قانون تماشا کردن بازی به صورت ایستاده در لیگ اتریش می باشد که همچنان اجرا می شود.

از نکات جالب تخریب و ساخت ورزشگاه جدید باقی گذاشتن یکی از تیرک های ساپورت پروژکتور های استادیوم قدیمی تیم می باشد که برای یادبود سازه قدیمی همچنان پا بر جاست . تیم راپید وین فردا در دیداری از رقابت های اروپا لیگ میزبان اینتری است که در ترکیب خود ایکاردی کاپیتان سابقش را نیز در دسترس نخواهد داشت.

 

 


در ادامه کلیپی از تخریب و ساخت استادیوم زیبای تیم راپید وین مشاهده خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر