مروری بر آنچه در هفته هفدهم لیگ برتر ایران گذشت

13 فوریه 19
مروری بر آنچه در هفته هفدهم لیگ برتر ایران گذشت
نویسنده:جلال باقری

هفته ای که با باخت قرمزهای پایتخت، طلایی پوشان دیار زاینده رود دوباره صدرنشین شدند

“ورزش جا”_ به بررسی بازیهای انجام شده و اتفاقاتی که در هفدهمین هفته لیگ برتر ایران (فصل 98-1397) افتاد خواهیم پرداخت.

 

ماشین سازی تبریز 1-0  صنعت نفت آبادان

(زننده گل : احمد زنده روح دقیقه 46 )

 

هفته قبل ( هفته شانزدهم) ماشین سازان موفق شدند استقلال خوزستان را شکست دهند و در این هفته نیز تیم دیگری از خطه جنوب ایران را شکست دادند. ماشین سازی نیم فصل اول را با فیروز کریمی آغاز کرد اما کریمی نتوانست انتظارات را برای هواداران و مسئولین این تیم برآورده کند و در هفته پنجم از سرمربیگری باشگاه ماشین سازی برکنار شد و رضا مهاجری سکان هدایت سبزهای تبریزی را به عهده گرفت. رضا مهاجری توانست نتایج مطلوبی برای این باشگاه بدست آورد و اکنون نیز ماشین سازی در نیمه اول جدول و رتبه 8 قرار دارد و وضعیت ایده آلی بر جو این تیم حاکم شده است و 6 امتیازی را که در همین شروع نیم فصل دوم داشته اند برای آنها نوید دهنده روزهای امید بخش خواهد بود.

نفت آبادان نیز با سرمربی پرتغالیش نیم فصل دوم را با تساوی ارزشمندی مقابل سپاهان آغاز کرد و همه ی هواداران خود را خوشحال کرد چرا که متوقف کردن سپاهانی که جزو اصلی ترین بخت های قهرمانی لیگ برتر است کار آسانی نبود اما در هفته هفدهم در ورزشگاه بنیان دیزل مغلوب ماشین سازی شد تا همچنان استرس نزدیک شدن به منطقه سقوط برای این تیم تداعی شود.

مصاحبه رضا مهاجری سرمربی ماشین سازی تبریزی پس از اتمام مسابقه:

این برد بسیار ارزشمند بود که به مردم خوب تبریز، آذربایجان و تماشاگران فوتبال تقدیم می‌کنم. ما به این برد نیاز داشتیم. اگر قرار بود اتفاقی بیفتد باید چیزهایی را از دست بدهیم تا چیزی را به دست آوریم. حضور تماشاگران در این شرایط خیلی کمک بزرگی بود و این بازیکنان به یار دوازدهم نیاز دارند.

فوتبال نشات گرفته از فراز و نشیب است و ما تیم ثابتی نداریم. یک تیم حمله می‌کند تا به گل برسد. امروز هم بازی از این قاعده خارج نبود. با وجود احترامی که برای نفت قائل هستم، بازیکنان ما به خوبی نفت را کنترل کردند. در ضربات ایستگاهی هم ما بازیکنان خلاقی داشتیم که قبلا هنر خود را ثابت کرده‌اند.

بازیکنان ما خیلی خوب تلاش می‌کنند. ما سخت‌ترین نوع فوتبال را انتخاب کرده‌ایم می‌توانیم یک جا باشیم و توپ بلند ارسال کنیم اما سخت‌ترین نوع را انتخاب کرده‌ایم. امروز بازی ما 30-40 درصد پیشرفت داشت و اینها را به فال نیک می‌گیریم. این شرایط را باید برای ارتقای روحی و روانی بازیکنان برای بازی با سپیدرود نگه داریم.

مصاحبه پائولو سرجیو سرمربی صنعت نفت آبادان پس از اتمام بازی:

بارش باران پیش از بازی شرایط بازی را عوض کرد و سرعت بازی را افزایش داد. بعضی از بازیکنان من با این شرایط آشنا نبودند. در کل بازی متعادلی بود و تنها چیزی که در این بازی تفاوت بین دو تیم را رقم زد، همان ضربه ایستگاهی بود که به گل تبدیل شد.
بازی متعادلی بود و ماشین‌سازی خیلی دفاع فشرده‌ای داشت. ما هم اجازه موقعیت‌ سازی به تیم حریف ندادیم و همانطور که گفتم یک ضربه ایستگاهی باعث شکست ما شد. وقتی هم ما گل خوردیم بسیار مشکل بود به بازی برگردیم و نتیجه را جبران کنیم. تعویض‌هایی انجام دادم تا به تیمم جان دوباره بدهم، موقعیت‌هایی هم به دست آوردم اما نتوانستیم استفاده کنیم. سه بازیکنم هم امروز شرایط بازی قبل را نداشتند.

فکر نمی‌کنم سرمای هوا باعث ضعف‌مان در زمین باشد، بلکه خیسی زمین بیشتر در عملکرد تیم‌مان تأثیر داشت. بازی ما روی زمین است و خیس بودن زمین اجازه حرکت‌های تاکتیکی را به ما نداد. با این اوصاف سعی کردیم شرایط تاکتیکی‌مان را با شرایط بازی تغییر دهیم.


پدیده 1-0 استقلال خوزستان

(زننده گل : محمدمهدی مهدی خانی دقیقه 19)

پدیده که نیم فصل فوق العاده ای را طی کرد اما در نیم شروع نیم فصل دوم و در هفته شانزدهم در ورزشگاه آزادی مقابل پرسپولیس 3 بر 0 شکست خورد و هواداران خود را بشدت مایوس کرد اما با کسب این سه امتیاز خانگی مقابل آبی های خوزستانی دوباره خود را در کورس قهرمانی حفظ کرد و حالا باید منتظر ادامه فصل هیجان انگیز لیگ برتر بود و دید که آیا پدیده همچنان پا به پای مدعیان قهرمانی خواهید جنگید یا از حلقه تیم های مدعی خارج خواهد شد.

استقلال خوزستان نیز با نتایج ضعیفی که در نیم فصل اول گرفت کاندید اول سقوط به لیگ یک می باشد و اکنون در رتبه آخر جدول قرار دارد و اگر در این 13 هفته باقی مانده هم به همین شکل عمل کند بدون هیچ شکی سقوط آن چیزی خواهد بود که در این فصل نصیب آنها خواهد شد.

مصاحبه یحیی گل محمدی سرمربی پدیده پس از اتمام بازی:

ما بازی را خوب شروع کردیم و موقعیت های خوبی در نیمه اول داشتیم و توانستیم گل به موقعی هم بزنیم ولی کار را برای خودمان سخت کردیم چون نتوانستیم گل دوم را بزنیم.
استرس بردن روی عملکرد بازیکنان ما تاثیر گذاشت ولی در مجموع فرصتی به حریف ندادیم. اینگونه بازی‌ها همیشه ترس آور است که به تساوی کشیده شود هر چند با این برد دلهای ما به هم نزدیک شد. خیلی خوشحالم از ۳ امتیازی که گرفتیم چون در بالای جدول ماندیم. استرس خیلی زیادی برای این ۳ امتیاز داشتم و باید بگویم استقلال خوزستان با وجود انتهای جدولی بودن خوب کار کرد و حتی مقابل سپاهان هم حقشان برد بود. به آنها تبریک می‌گویم ولی به هوادرانمان تبریک می‌گویم که در اولین بازی دور برگشت به این شکل از ما حمایت کنند و امیدوارم در ادامه راه مثل نیم فصل اول که بردهای متوالی داشتیم کار را ادامه بدهیم. ضمن آنکه به حمایت مسئولان شهر هم نیاز داریم.

رقابت در بالای جدول سخت است و سپاهان هم مدعی است. تراکتورسازی و استقلال هم خوب تقویت شده اند و رقابت بین این 5 تیم بالای جدول است. زود است که بخواهیم در مورد مدعی بودن حرف بزنیم،اگر چه ما از نظر امکانات حرفی نداشته باشیم ولی از نظر فوتبالی جلوی این تیم ها خیلی حرف داریم.

مصاحبه کریم بوستانی سرمربی استقلال خوزستان پس از اتمام بازی:

بازی امروز متفاوت و پرفشار برای هر دو تیم بود. برای سه امتیاز آمده بودیم، اما بازیکنان ما 20 دقیقه اول عقب کشیده بودند. پدیده مربی و بازیکنان بزرگی دارد و زود به گل رسید. در نیمه دوم با تغییراتی که انجام دادیم می‌توانستیم به گل برسیم، اما این اتفاق نیفتاد. این برد را به پدیده تبریک می‌گویم، آنها تیم بزرگی دارند و حق‌شان است که در بالای جدول باشند.

خوزستان همیشه در لیگ مدعی بوده و استقلال خوزستان قهرمان شده و فولاد هم همیشه جزو مدعیان بوده است. مشکل ما هم کسر 6 امتیاز بوده که جایگاهمان بد است.دلفی هم بازیکن آکادمی باشگاه بوده و باشگاه هم کار حرفه ای انجام داده است و اگر 3 ماه دیگه می‌گذشت شاید دیگر پولی گیر باشگاه نمی‌آمد. در حال حاضر نفت مسجد سلیمان هم در لیگ خوب کار می‌کند و نفت ابادان هم همیشه در لیگ خوب بوده است. اگر 4 سهمیه از خوزستان در لیگ برتر وجود دارد حق این استان بوده است. اگر 6 امتیاز از تیم ما کسر نمی‌شد مشکلی نداشتیم و می‌توانستیم خود را بالا بکشیم.


فولاد خوزستان 2-1 پرسپولیس

(زنندگان گل برای فولاد : مهدی زبید دقیقه 24 – لوسیانو پریرا دقیقه 46 از روی نقطه پنالتی)

(تک گل پرسپولیس: کمال کامیابی نیا دقیقه 85)

شاگردان برانکو با رفع محرومیت نقل و انتقالاتی که گریبانگیر آنها بود توانستند تیم خود را تقویت کنند و بازیکنان مد نظر خود را جذب کنند. در شروع نیم فصل دوم پرسپولیس در ورزشگاه آزادی میزبان پدیده بود و موفق شد 3 بر 0 به پیروزی برسد و حتی با توجه به تساوی سپاهان در زمین صنعت نفت آبادان به صدر جدول لیگ برتر نیز صعود کرد اما در اهواز همه معادلات به هم ریخت، فولاد خوزستان توانست قرمزهای مدعی را شکست دهد و آنها را از صدر جدول پایین بکشد.

فولاد خوزستان در نیم فصل اول مربیانی همچون سیروس پورموسوی، ایلی استان و عزیز فریسات بر روی نیمکت سرمربیگری این تیم نشستند اما هیچکدام نتوانستند انتظاراتی که همیشه از فولاد بعنوان یک تیم مدعی و بالانشین جدول است را برآورده کند و با توجه به تکمیل شدن فولاد آرنا ورزشگاه شیک و تازه تاسیس فولاد خوزستان مسئولین این تیم بدنبال گزینه ای ایده آل بودند تا سکان هدایت تیم شان را به آن بسپارند و در همین جهت آنها افشین قطبی سرمربی سابق باشگاه پرسپولیس و تیم ملی ایران را به خدمت گرفتند و آمدن امپراطور نیز روی نیمکت اهوازی ها شور و اشتیاق دوباره ای را به رگ های این باشگاه تزریق کرد و هواداران را تا حدودی که از این تیم بخاطر نتایج ضعیف نیم فصل دور بودند دوباره به تیم نزدیک کند و پیروزی مقابل پرسپولیس یک هدیه امپراطور وار به مردم خوزستان و بخصوص هواداران فولاد بود که انجام شد.

مصاحبه افشین قطبی سرمربی فولاد خوزستان پس از اتمام بازی:

بازی بسیار شیرینی برای خوزستانی‌ها و هواداران فولاد بود. بازیکنان بسیار خوب به وظایف خود عمل کردند و کار را در نیمه اول برایمان آسان کردند.
ما در این بازی عملکرد خوبی داشتیم. در نیمه دوم تمرکزمان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ حفظ کردیم و توانستیم با این پیروزی شیرین فاصله‌مان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با صدر جدول کم کنیم. هنوز خیلی کار داریم ا‌ما این پیروزی خیلی شیرین بود.

شاید فارسی من به اندازه کافی خوب نیست که بتوانم منظورم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بیان کنم. من مثالی در مورد فرزند زدم و گفتم وقتی انسان دو فرزند دارد عاشق هر دو است. من سعی کردم به باشگاه، مردم و هواداران تیمی که با آنها کار کردم احترام بگذارم. من با این تفکر بزرگ شدم که به حریف احترام بگذارم و سعی کردم به بازیکنان، مربیان و تیمی که با آن کارم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در ایران شروع کردم، احترام بگذارم. این حرف من بی‌احترامی به فولاد نبود.

من ۱۶ تا ۲۰ ساعت با فولاد کار می‌کنم تا سطح این تیم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ارتقا بدهم. ما گاهی فکر می‌کنیم حرف‌ها مهم هستند، بلکه عملکردها اهمیت د‌ارد. عملکرد من نشان د‌ا‌ده عاشق هواداران فولاد هستم و به کاری که می‌کنم اعتقاد دارم. من تلاشم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بر‌ا‌ی ساخت فرهنگ و فوتبال فولاد و پرورش بازیکنان ملی انجام می‌دهم. از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ این پیروزی خوشحالم و ما تا آخرین لحظه تلاش کردیم؛ چراکه تا سوت بازی در نیامده نمی‌توانستیم از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پیروزی مطمئن شویم.

مصاحبه برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس پس از اتمام بازی:

می‌دانستیم بازی سختی در انتظارمان است. همیشه مقابل فولاد بازی سخت است. این مسئله ارتباطی به جایگاه جدول ندارد. به فولاد تبریک می‌گویم. برای ما باخت در لیگ بالاخره اتفاق می‌افتاد.
این اتفاقی نبود که بخواهد ما را متزلزل کند با وجود اینکه شکست خوردیم باید تلاش کنیم تا به روند خوب‌مان باز گردیم. ۷-۸ موقعیت خوب را در نیمه دوم از دست دادیم. به میزبان بابت پیروزی که به دست آورد تبریک می‌گویم.


نساجی مازندران 1-1 تراکتورسازی

(زنندگان گل: برای نساجی گرگ ولسیانی دقیقه 16 – برای تراکتورسازی رحمان جعفری دقیقه 73)

نساجی نیم فصل دوم را با تساوی بدون گل در مقابل ذوب آهن آغاز کرده بود. در هفته هفدهم نیز تساوی دیگری را بدست آورد این بار مقابل تیم پر هزینه و پرستاره تراکتورسازی، نساجی اکنون با 18 امتیاز در مکان نهم جدول لیگ برتر ایران قرار دارد.

تراکتورسازی،  نیم فصل دوم را با پیروزی قاطع 3 بر 0 مقابل نفت مسجد سلیمان شروع کردند. و در بازی مقابل نساجی نیز شدیدا بدنبال هر سه امتیاز ممکن بودند اما شاگردان جرج لینکز در این بازی ناکام بودند و نتوانستند به پیروزی دست یابند. این تساوی کمی از هیجان تراکتوری ها را برای رسیدن به کورس قهرمانی کاسته شد اما هنوز چیزی تمام نشده است چرا که 13 هفته پر فشار و نفس گیر در راه خواهد بود.

مصاحبه مجید جلالی سرمربی نساجی مازندران پس از اتمام بازی:

اصلی‌ترین موضوع این است که باید از هوادارانی که چنین فضایی در ورزشگاه ایجاد کردند تشکر کنم. آنها عالی بودند که ما توانستیم به بازی برگردیم و در نیمه دوم تیم بهتری باشیم. از تیمم هم تشکر می‌کنم که با تمام وجود بازی می‌کنند. زمان کوتاهی است که ما تمرین می‌کنیم، اما بازیکنانم پایبند هستند. امروز مقابل تیمی که بسیار باتجربه بود خوب ظاهر شدیم و فقط بازیکنان بزرگ می‌توانند در ابتدای بازی از زیر فشار تیم حریف خارج شوند.

زمان کوتاهی است که من در تیم هستم، اما از زمان خوب استفاده کردیم. سعی می‌کنم در جلسات تئوری باور بازیکنان را نسبت به توانایی‌هایشان افزایش بدهم. خوشحالم که در نیمه دوم اینقدر خوب بودند. شرایط تیم کاملاً امیدوار کننده است و روزهای خیلی خوبی برای نساجی در راه خواهد بود.

مصاحبه جرج لینکز سرمربی تراکتورسازی پس از اتمام بازی:

امروز دو نیمه متفاوت را شاهد بودیم. شرایط تیم نساجی را می‌دانستیم. از شرایط زمین و هواداران این تیم با خبر بودیم. ما می‌توانستیم در نیمه دوم فرصت‌های خود را تبدیل به گل کنیم اما اینگونه نشد و گل خوردیم. نمی‌خواهم درمورد اشتباهات فردی صحبت کنم که امروز رخ داد.

ما نباید به تیم‌های دیگر توجه کنیم. باید بازی به بازی پیش‌ برویم و ببینیم که چه شرایطی رخ می‌دهد. بهتر است که به زمان حال نگاه کنیم و توجهی به گذشته و آینده نداشته باشیم. نکته کلیدی بازی امروز صحنه پنالتی بود. در جام ملت‌های آسیا و جام‌جهانی هم اشتباه رخ می‌دهد، اما امروز اشتباهی رخ داد که نمی‌توان آن را فراموش کرد. ریتم بازی ما در نیمه دوم بهتر شد.

برای تعطیلات به ایران نیامده‌ام. هدف ما در طولانی مدت محقق خواهد شد، اما بهتر است که بازی به بازی جلو برویم. تنها تضمینی که می‌کنم این است که سخت کار می‌کنم تا یک باشگاه حرفه‌ای بسازیم و هفته به هفته بهتر شویم. با این حال ممکن است در برخی بازی‌ها برنده و در برخی بازی‌ها بازنده باشیم.


سپاهان 3-0 سپیدرود رشت

(زنندگان گل: علی قربانی دقیقه 48 – مهرداد محمدی دقیقه 57 – کی روش استنلی دقیقه 89)

قهرمان نیم فصل اول در شروع نیم فصل دوم مقابل صنعت نفت آبادان متوقف شد و به همین آسانی صدر جدول را از دست داد اما پس از یک برد مقتدرانه و همچنین شکست پرسپولیس مقابل فولاد خوزستان دوباره شاگردان قلعه نویی به صدر جدول لیگ برتر رسیدند و اکنون صدر جدول در اختیار ژنرال و تیمش می باشد. ضمن اینکه بدلیل محرومیت انضباطی از سوی کمیته انضباطی این بازی بدون حضور تماشاگر در ورزشگاه نقش جهان برگزار شد.

سپیدرود رشت که با علی کریمی بشدت در تلاش است تا اوضاع خود را سامان ببخشد، در شروع نیم فصل دوم مقابل سایپا به تساوی 2 بر 2 رضایت داد و در این هفته نیز در مقابل سپاهان امیر قلعه نویی که بشدت در کورس قهرمانی است حرفی برای گفتن نداشت و تن به شکست داد و اکنون در رتبه 15 جدول رده بندی لیگ برتر ایران قرار دارد. آژیر خطر خیلی زودتر از این ها برای تیم شهر باران به صدا در آمده است و اگر این تیم در هفته های آتی نتواند امتیازات لازم را بگیرد چیزی جز سقوط به دست یک برای آنها در پیش نخواهد بود.

مصاحبه میگوئل تکسیرا مربی سپاهان پس از اتمام بازی:

برای این بازی آماده بودیم و سعی کردیم از کناره‌ها نفوذ کنیم و به عمق زمین حریف برویم ولی می دانستیم که حریف خوب سازماندهی شده بود در بخش دفاعی. بین دو نیمه تعویض کردیم تا از کناره‌ها خوب نفوذ کنیم و مهرداد محمدی را به همین دلیل به زمین آوردیم و توانستیم بازی را کنترل کنیم. ۳ گل زدیم و می‌توانستیم گل‌های بیشتری بزنیم. تیم ما خوب جواب داد و همگی خوب کار کردند. بعد از اینکه هفته قبل یک مساوی داشتیم این برد برای ما خیلی خوب بود و از نتیجه بازی راضی و خوشحال هستیم. بد شد که این هفته نتوانستیم هواداران مان را داشته باشیم. دوست داشتیم آنها حضور داشته باشند. مهم ترین چیز این است که به صدر جدول برگشتیم و به کارمان ادامه می‌دهیم.

مصاحبه علیرضا امامی فر مربی سپیدرود رشت پس از اتمام بازی:

بازی امروز را به کیفیت بازیکنان سپاهان و سبک بازی این تیم واگذار کردیم. می‌دانستیم شانس‌های گلزنی زیادی مقابل این تیم به دست نمی‌آوریم و باید از همان شانس های کم استفاده می‌کردیم. در نیمه اول خوب بودیم و یکی ودو موقعیت داشتیم که استفاده نکردیم. سه بر صفر باختیم و ۱۳ بازی دیگر در پیش داریم و تلاش می‌کنیم سپیدرود در لیگ برتر بماند.


نفت مسجد سلیمان 1-1 پارس جنوبی جم

(زنندگان گل: برای نفت مسجد سلیمان سید هیثم هاشمی زاده دقیقه 63 – برای پارس جنوبی جم فرزاد حاتمی دقیقه 2+90)

شاگردان علیرضا مرزبان در منطقه سقوط به سر میبرند در دیداری خانگی برابر پارس جنوبی جم متوقف شدند تا کماکان این تیم وضعیت مطلوبی در جدول نداشته باشد و کماکان استرس سقوط در جو سکوها و تیم حکمفرما باشد. نفت مسجد سلیمان در هفته هفدهم در فولاد آرنا به مصاف فولاد خوزستان خواهد رفت و آن دیدار نیز دیدار سختی برای شاگردان مرزبان خواهد بود. همچین باید منتظر ماند و دید آیا علیرضا مرزبان میتواند این کشتی بحران زده را به آرامش برساند و این تیم را در لیگ برتر حفظ کند؟ جواب این سوال تا 13 هفته دیگر مطمئنا مشخص خواهد شد.

پارس جنوبی جم نیز که در این فصل حاشیه کم نداشته است و از دغدغه های مهدی تارتار با این تیم تا اعلام قطع همکاری وی زمزهایی شنیده میشد . نیم فصل دوم را با تساوی خانگی مقابل فولاد خوزستان آغاز کرد و در هفته هفدهم نیز از پس نفت مسجد سلیمان برنیامد و دومین تساوی متوالی نیم فصل دوم را بدست آورد. پارس جنوبی جمع اکنون با 21 امتیاز در مکان هفتم جدول لیگ برتر ایران قرار دارد و رقابتی شانه به شانه با فولاد خوزستان برای رسیدن به مکان ششم جدول دارد.

مصاحبه علیرضا مرزبان سرمربی تیم نفت مسجد سلیمان پس از اتمام بازی:

به نظرم باید بگویم که هماهنگ کردن بازیکنان جدید بسیار سخت است. در مورد مسائل تنها مسئله‌ای که می‌توانم بگویم اهانت بزرگی است که به تیم ما می‌شود و باید بررسی شود. هفته گذشته داوری برای بازی ما انتخاب کردند که بعد محروم شد و امروز هم داوری بود که تمام صحنه‌های 50‌ــ‌50 را به‌نفع حریف سوت زد.

مشکلات ما همچنان پابرجاست، ما هیچ دریافتی نداشتیم و تنها چیزی که تیم ما را نگه داشته مردم هستند. هیئت مدیره هم به دنبال این است تا پول بیاورد تا حداقل قرض‌های‌مان بدهیم. مشکلات هنوز حل نشده و الان می‌توانیم فقط حرف بزنیم. آینده‌ای که مقابل ما وجود دارد، آینده خاکستری است. تنها مسئله‌ای که ما را امیدوار می‌کند این است که ما این جا برای مردم مبارزه می‌کنیم و از نتیجه امروز هم راضی هستیم.

مشکلات ما واقعاً یکی دو تا نیست. به طور مثال بازیکنانی که در نیم‌فصل گرفتیم 600 میلیون ارزان‌تر از بازیکنانی هستند که در نیم‌فصل از ما جدا شدند. به طور مثال بازیکنی مثل پاپی به تیم ما آمده، اما پرداختی به او نداشتیم. بازیکنانی هم که در نیم‌‌فصل اول بازی کردند قراردادشان بسیار پایین است و فقط 30 درصد گرفته‌اند. الان هم مشخص نیست که پول خواهند داد یا خیر. مابه شرکت هواپیمایی بدهکاریم، برای تهیه داروها بدهکاریم، من حاضرم آن 24 درصدی که گرفته‌ام را بدهم، اما روزی که از اینجا می‌روم مطمئن شوم تیم در لیگ برتر مانده است.

من نمی‌دانم شما می‌دانید یا نه، ولی با هماهنگی مدیرعامل و هیئت مدیره دائماً در تهران و اهواز هستم و به سراغ مدیران می‌روم تا مشکلات را حل کنم. الان قول دو زمین چمن مصنوعی را گرفته‌ام که دستشان درد نکند. با مدیران هماهنگ هستیم و امیدوارم پول به این تیم برسد. با سازمان لیگ هم قرار دارم و باید به آنجا بروم تا ببینم چه خواهد شد. من فقط به عنوان مربی به اینجا نیامده‌ام، بچه‌ها می‌دانند من برخی‌ موقع‌ها شب با پرواز به تهران می‌روم و 5 صبح برمی‌گردم. این کارها را با افتخار انجام می‌دهم، چون اگر در کار همدلی نباشد، درست نمی‌شود. گاهی اوقات دست مدیران هم بسته است و شرکت نفت هم به این سادگی پول نمی‌دهد. همه تیم‌ها اوضاع مالی‌شان از ما بهتر است، حتی استقلال خوزستان! الان ما مشکلات سختی داریم.

مصاحبه مهدی تارتار سرمربی پارس جنوبی جم پس از اتمام بازی:

بازی خیلی کیفیت بالایی نداشت. با توجه به لغزندگی زمین به دلیل بارندگی، دو تیم بازی فیزیکی را به نمایش گذاشتند. به نظرم تساوی نتیجه‌ای عادلانه بود، چون دو تیم جنگیدند.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر