تب داغ دربی میلان و مرهمی به نام لیگ قهرمانان!

26 اسفند 97
تب داغ دربی میلان و مرهمی به نام لیگ قهرمانان!
نویسنده:مهدی رحیمی نیا

پایتخت مد و یا پایتخت فوتبال جهان در سال‌هایی نه چندان دور، امشب شاهد دربی آتشین خواهد بود

“ورزش جا”_ یکشنبه شب، سن سیرو یا مه آتزا، این سازه کم نظیر و تاریخی بار دیگر شاهد رویارویی روسونری و نراتزوری دو شهروند پر افتخارش خواهد بود. دیداری از روز بیشت و هشتم رقابت های سری آ ایتالیا، آن هم در شبی که معبد فوتبال در میلان، کاملا پر خواهد بود تا مبلغ فروش بلیط این مسابقه همیشه جذاب و فارغ از نتیجه، به رقم ۵.۷ میلیون یورو برسد و رکوردی جدید را در سری آ به ثبت برساند.

و اما شکست شب گذشته رم، سناریوهای جدیدی را برای دربی دلامادونینا گشوده است. قرار ملاقات امشب فوتبال دوستان در تمام جهان و راس ساعت ۲۳:۰۰، قرمز و سیاه ها در مقابل مشکی و لاجوردی پوشان، فرصتی کم نظیر برای مستحکم تر کردن رتبه سوم یا باز پس گیری آن، که می تواند قدمی بزرگ برای کسب مجوز و حضور در لیگ قهرمانان فصل آینده باشد، مرهمی برای تمام زخم های دو تیم دوست داشتنی فوتبال ایتالیا در شرایطی که تنها یک امتیاز شیاطین قرمز شهر را از افعی های همسایه جدا می کند.

میلان می تواند ضربه سهمگینی را به اینتر وارد کند و بحران نراتزوری را از چیزی که قابل مشاهده می باشد هم عمیق تر کند و همزمان فاصله خود را به عدد چهار برساند که برای این کار چه بهانه ای بهتر از انتقام شکست رفت در واپسین لحظات به دست کاپیتان سابق و غیر حرفه ای اینتر، که دست بر قضا افتخار پوشیدن لباس نراتزوری را در بازی امشب از دست داده است.

اما از طرف دیگر از اینتر صحبت به میان آوردیم، اینتر دیوانه، تنها ارگان و تشکیلات فوتبال کشور زیبا که موفق به بردن سه گانه شده است. اینتر زخمی، و خسته از خودی و ناخودی که در بحرانی کامل به سر می برد، اما هنوز زنده است. شاید به همین خاطر نبرد امشب را نباید از دست داد چرا که گتوزو نیز در کنفرانس پیش از بازی به خبرنگاران اسکای اعلام کرد. اسپالتی برای اثبات خود و حفظ جایگاهش بر روی نیمکت نراتزوری برای دیدار امشب به همراه شاگردانش هر آنچه که دارند را رو خواهند کرد.

پس از سال ها، نبرد دو همشهری جدالی است برای چنگ زدن به آینده، بر روی کاغذ و از نگاه بیشتر کارشناسان، طرف قرمز شهر شانس بیشتری برای پیروزی دارد، اما تنها گذر زمان و سوت پایان بازی است که بر شک تمام فوتبالدوستان و بر تمام حدس و گمان ها پایان می دهد، چرا که تمام فوتبال دوستان می دانند که یک لحظه غفلت یا یک چشمه استعداد کافیست تا نتیجه و سرنوشت دیداری به گونه ای رقم بخورد که کمتر کسی فکرش را می کرد.

قرار ما سن سیرو، آمفی تئاتری با دیرینه ای به وسعت ژرفای تاریخ


دربی شهر میلان:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر