FILA

کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال آسیا|قهرمانی ایران با کسب ۹ مدال رنگارنگ

2 فروردین 98
کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال آسیا|قهرمانی ایران با کسب ۹ مدال رنگارنگ
نویسنده:admin

تعداد بازدید: 121 تیم کشتی فرنگی امید (زیر ۲۳ سال) ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا در مغولستان با کسب چهار مدال طلا، سه نقره و دو برنز به عنوان قهرمانی رسید. “ورزش جا”_ به نقل از تسنیم، رقابت‌های کشتی فرنگی زیر 23 سال قهرمانی آسیا روزهای اول و دوم فروردین ماه در شهر اولان‌باتور مغولستان […]

تیم کشتی فرنگی امید (زیر ۲۳ سال) ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا در مغولستان با کسب چهار مدال طلا، سه نقره و دو برنز به عنوان قهرمانی رسید.

“ورزش جا”_ به نقل از تسنیم، رقابت‌های کشتی فرنگی زیر 23 سال قهرمانی آسیا روزهای اول و دوم فروردین ماه در شهر اولان‌باتور مغولستان برگزار شد که تیم ایران با چهار مدال طلای میثم دلخانی، امین کاویانی‌نژاد، مهدی ابراهیمی و محمدهادی ساروی در اوزان 63، 72، 82 و 87 کیلوگرم، سه مدال نقره پویا دادمرز، محمدرضا گرایی و علی‌اکبر یوسفی در اوزان 55، 77 و 130 کیلوگرم و دو مدال برنز مهدی محسن‌نژاد و حسن آریانژاد در اوزان 60 و 97 کیلوگرم و عنوان چهارمی محمد الیاسی در وزن 67 کیلوگرم و کسب 202 امتیاز با اقتدار قهرمان شد.

پس از ایران، تیم‌های قرقیزستان، قزاقستان، هند و مغولستان به ترتیب با 182، 167، 128 و 120 امتیاز در جایگاه‌های دوم تا پنجم قرار گرفتند.

نتایج نمایندگان ایران در این مسابقات، به شرح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم که با حضور پنج کشتی‌گیر به صورت دوره‌ای برگزار شد، پویا دادمرز در کشتی نخست با نتیجه 9 بر صفر «بایورجان سادووکاسوف» از قزاقستان را مغلوب کرد. نماینده کشتی کشورمان در مبارزه بعد مقابل «داواباندی مونخ اردن» از مغولستان با نتیجه 8 بر 3 به برتری رسید. دادمرز در کشتی سوم با نتیجه 7 بر صفر مقابل «سرداربک کونوشبایف» از قرقیزستان شکست خورد. او در مبارزه پایانی خود با نتیجه 7 بر 3 از سد «راوین» از هند گذشت تا صاحب مدال نقره شود.

مبارزات وزن 60 کیلوگرم نیز با حضور پنج کشتی‌گیر و به صورت دوره‌ای برگزار شد. در این وزن مهدی محسن‌نژاد در دیدار نخست مقابل «مانیش» از هند با نتیجه 5 بر 3 پیروز شد. او در دور بعد با نتیجه 9 بر صفر «بیامبادورج بات اردن» از مغولستان را مغلوب کرد، اما در کشتی سوم در مصاف با «ژولمان شارشنبکوف» از قرقیزستان با نتیجه 4 بر صفر شکست خورد. محسن‌نژاد دیدار چهارم خود را نیز با نتیجه 8 بر صفر به «داستان ژارلیخانوف» از قزاقستان واگذار کرد و صاحب مدال برنز شد.

رقابت‌های وزن 63 کیلوگرم این مسابقات نیز با حضور پنج کشتی‌گیر برگزار شد. میثم دلخانی نماینده کشورمان در این وزن ابتدا در کشتی نخست با نتیجه 11 بر یک مقابل «ویجای» از هند به پیروزی دست یافت. او در مبارزه دوم خود با توجه به حاضر نشدن «یرنار فیداخمتوف» از قزاقستان به برتری دست یافت و در کشتی سوم نیز مقابل «المار تالانتبک اولو» از قرقیزستان با نتیجه 5 بر 4 به پیروزی رسید. دلخانی در کشتی چهارم خود هم مقابل «تلمان باتومار» از مغولستان با نتیجه 9 بر صفر به برتری دست یافت و صاحب مدال طلا شد.

این نتایج در حالی رقم خورد که در وزن 67 کیلوگرم که با حضور پنج کشتی‌گیر به صورت دوره‌ای برگزار شد، محمد الیاسی در دور نخست مقابل «نوربک کایزیروف» از قزاقستان با نتیجه 5 بر صفر به پیروزی دست یافت. او در کشتی دوم با نتیجه 15 بر 10 و ضربه فنی مغلوب «آنیوج داهیا» از هند شد و در دور سوم نیز 6 بر 2 از سد «خانبورگد گانخویاک» از مغولستان گذشت. الیاسی در دیدار چهارم با نتیجه 8 بر صفر مغلوب «آمانتور اسماعیل اف» از قرقیزستان شد و در جایگاه چهارم ایستاد.

براساس این گزارش، در رقابت‌های وزن 73 کیلوگرم شش کشتی‌گیر حضور داشتند و نفرات در دو گروه سه نفری قرعه‌کشی شدند. امین کاویانی‌نژاد در دور نخست مقابل «بک کونوربایف» از قرقیزستان با نتیجه 9 بر یک به پیروزی رسید. او در کشتی دوم نیز با نتیجه 8 بر صفر «جوهر گوچیگوف» از قزاقستان را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. کاویانی‌نژاد در دیدار نیمه نهایی مقابل «آشو» از هند با نتیجه 9 بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار در مصاف با «دالر رضا زاده» از تاجیکستان با نتیجه 11 بر صفر به پیروزی دست یافت و صاحب مدال طلا شد.

وزن 77 کیلوگرم مسابقات هم با حضور پنج حریف به صورت دوره‌ای برگزار شد و محمدرضا گرایی در دور نخست مقابل «دامدینسورن تسند» از مغولستان با نتیجه 10 بر یک پیروز شد.گرایی در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر «ساجان» از هند را مغلوب کرد، اما در کشتی سوم با نتیجه 4 بر 2 مقابل «رنات الیاز اولوو» از قرقیزستان شکست خورد. گرایی در دیدار چهارم خود مقابل «کاهارمان کیسیمتویف» از قزاقستان با نتیجه 8 بر صفر پیروز و صاحب مدال نقره شد.

دیگر چهره طلایی ایران مهدی ابراهیمی بود که در وزن 82 کیلوگرم مدال طلا را به گردن آویخت. مهدی ابراهیمی در مبارزه نخست با نتیجه 9 بر صفر «دیانبیلگ گان اوچیر» از مغولستان را مغلوب کرد. وی در کشتی دوم با نتیجه 10 بر یک از سد «سانجیت» از هند گذشت و در کشتی سوم نیز با نتیجه 5 بر صفر «ایلگیز بیلیموف» از قرقیزستان را از پیش رو برداشت. ابراهیمی در دیدار پایانی خود نیز با نتیجه 9 بر صفر از سد «کانیشبک دوسجانوف» از قزاقستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 87 کیلوگرم نیز پنج نفر حضور داشتند که محمدهادی ساروی در کشتی نخست با نتیجه 6 بر 3 «کومار سونیل» از هند را مغلوب کرد. وی در مبارزه بعدی مقابل «کالیدین آسیکیف» از قرقیزستان با نتیجه 2 بر یک پیروز شد و در کشتی سوم نیز با نتیجه 11 بر صفر «بیلگون بایارسایخان» از مغولستان را شکست داد. ساروی در مبارزه چهارم نیز با نتیجه 8 بر صفر از سد «میربک کوردبای» از قزاقستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

رقابت کشتی‌گیران در وزن 97 کیلوگرم نیز با حضور چهار کشتی‌گیر پیگیری شد. براین اساس حسن آریانژاد در دیدار نخست با نتیجه 3 بر 2 مغلوب «اولجاس سیرلیبای» از قزاقستان شد. وی در دور دوم مقابل «راوی» از هند با نتیجه 11 بر 5 و سه اخطاره شکست خورد. وی در کشتی سوم خود «اودبایار لخاوگاسورن» از مغولستان را با نتیجه 5 بر یک مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

در وزن 130 کیلوگرم که پنج نفر شرکت کرده بودند، علی‌اکبر یوسفی در کشتی اول مقابل «رومان کیم» از قرقیزستان با نتیجه 6 بر 5 و ضربه فنی شکست خورد. وی در دور بعد مقابل «آریان پانوار» از هند با نتیجه 5 بر یک و ضربه فنی پیروز شد و در کشتی سوم نیز با نتیجه 9 بر صفر «اردن تولگا داوادورج» از مغولستان را مغلوب کرد. یوسفی در کشتی چهارم و پایانی خود در مصاف با «سارکیس پشینچینکوف» از قزاقستان با نتیجه 13 بر 5 به برتری دست یافت و صاحب مدال نقره شد.

رده‌بندی تیمی و انفرادی مسابقات:
55 کیلوگرم: 1- سرداربک کونوشبایف (قرقیزستان)، 2- پویا دادمرز (ایران)، 3- داواباندی مونخ اردن (مغولستان)
60 کیلوگرم: 1- ژولامان شارشنبکوف (قرقیزستان)، 2- داستان زارلیخانوف (قزاقستان)، 3- مهدی محسن‌نژاد (ایران)
63 کیلوگرم: 1- میثم دلخانی (ایران)، 2- المان تالانتبک اولو (قرقیزستان)، 3- ویجای (هند)
67 کیلوگرم: 1- نوربک کیزیروف (قزاقستان)، 2- خانبورگد گانخویاگ (مغولستان)، 3- آمانتور اسماعیل‌اف (قرقیزستان)، 4- محمد الیاسی (ایران)
72 کیلوگرم: 1- امین کاویانی‌نژاد (ایران)، 2- دالار رضازاده (تاجیکستان)، 3- بک کونوربایف (قرقیزستان)
77 کیلوگرم: 1- رانات ایلیاز اولو (قرقیزستان)، 2- محمدرضا گرایی (ایران)، 3- کاهارمان کیسیمتوف (قزاقستان)
82 کیلوگرم: 1- مهدی ابراهیمی (ایران)، 2- کانیشبک دوسچانوف (قزاقستان)، 3- سانجیت (هند)
87 کیلوگرم: 1- محمدهادی ساروی (ایران)، 2- کالیدین آسیکیف (قرقیزستان)، 3- میربک کوردبای (قزاقستان)
97 کیلوگرم: 1- اولجاس سیرلیبای (قزاقستان)، 2- راوی (هند)، 3- حسن آریانژاد (ایران)
130 کیلوگرم: 1- رومان کیم (قرقیزستان)، 2- علی اکبر یوسفی (ایران)، 3- سارکیس پشنیچنیکوف (قزاقستان).

رده‌بندی تیمی:

1- ایران 202 امتیاز، 2- قرقیزستان 182 امتیاز، 3- قزاقستان 167 امتیاز، 4- هند 128 امتیاز، 5- مغولستان 120 امتیاز و 6- تاجیکستان 20 امتیاز.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر