پرسپولیس ۱-۰ استقلال؛ شکار دربی و لذت صدرنشینی

10 فروردین 98
پرسپولیس ۱-۰ استقلال؛ شکار دربی و لذت صدرنشینی
نویسنده:جلال باقری

برانکو و تیمش سال جدید را با بردی دلچسب در دربی آغاز کردند

“ورزش جا”_ از هفته بیست و سوم لیگ برتر ایران و در حساس ترین بازی نیم فصل دوم، پرسپولیس و استقلال از ساعت ۱۶:۰۰ در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، شجاع خلیل زاده، محمد نادری، مهدی شیری، کمال کامیابی نیا،احمد نورالهی، سروش رفیعی، مهدی ترابی، علی علیپور و ماریو بودیمیر

ترکیب استقلال: سید مهدی رحمتی، پژمان منتظری، روزبه چشمی، آرمین سهرابیان، میلاد زکی‌پور، علی کریمی، فرشید باقری، آیاندا پاتوسی، فرشید اسماعیلی، گادوین منشا و اسماعیل گونکالوس

نیمه اول

دقیقه ۵: ارسال پاتوسی از روی نقطه کرنر برای گادوین منشا، ضربه سر چکشی این بازیکن را به همراه داشت که علیرضا بیرانوند موفق به مهار توپ شد.

دقیقه ۷: علی کریمی از راهی دور اقدام به شوتزنی کرد که توپ با اختلاف زیادی از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

دقیقه ۱۵: توپی که پاتوسی به سمت دروازه پرسپولیس ارسال کرده بود، در نهایت به پژمان منتظری رسید که ضربه این بازیکن برای باز شدن دروازه بیرانوند شدت کافی را نداشت تا دروازه‌بان سرخپوشان توپ را در اختیار بگیرد.

دقیقه ۱۹: بار دیگر کرنر ارسالی از سوی پاتوسی برای استقلالی‌ها موقعیت گل ایجاد کرد که این بار ضربه سر فرشید باقری به بیرون رفت.

دقیقه ۲۱: مهدی ترابی کرنری که روی ارسال خودش به دست آمده بود را به محوطه شش قدم استقلال فرستاد تا احمد نوراللهی بدون مزاحم دروازه استقلال را باز کند.

دقیقه ۲۳: حمله سریع استقلالی‌ها به پاتوسی ختم شد تا این بازیکن با ورود به محوطه جریمه شوت خود را به سمت دروازه شلیک کند، اما بیرانوند توپ را مهار کرد.

دقیقه ۲۶: این بار نوبت پرسپولیسی‌ها بود تا بار دیگر به سمت دروازه استقلال حمله کنند. پاس رفیعی برای بودیمیر این مهاجم را در موقعیت گل قرار داد که بودیمیر با پاس عرضی قصد داشت علیپور را در موقعیت بهتری قرار بدهد، اما پاس بی دقت او پس از برخورد به مدافعان استقلال و سروش رفیعی، در اختیار مهدی رحمتی قرار گرفت.

دقیقه ۲۹: محمد نادری در محوطه جریمه توپ را پیش می‌برد که پس از برخورد به پژمان منتظری سرنگون شد، اما داور مسابقه دستور به ادامه کار داد و اعتقادی به پنالتی نداشت.

دقیقه ۳۰: سروش رفیعی از سمت چپ پس از چند حرکت تکنیکی پاس در عرضی را به محوطه جریمه ارسال کرد که پیش از رسیدن توپ به بازیکنان قرمزپوش، مدافعان استقلال توپ را دفع کردند.

دقیقه ۳۵: نوراللهی شوت والی پر قدرتی را روانه دروازه استقلال کرد اما رحمتی به خوبی توپ را در آغوش کشید.

دقیقه ۳۸: روی اشتباه شجاع خلیل‌زاده، گادوین منشا با فرصت طلبی توپ را مال خود کرد و در ادامه شوت سنگینی را شلیک کرد اما این شوت دقت کافی را نداشت و با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه ۴۲: کمال کامیابی با تکل بی احتیاط خود درون محوطه فرشید اسماعیلی را سرنگون کرد تا استقلال صاحب یک ضربه پنالتی شود.

دقیقه ۴۴: میلاد زکی‌پور از استقلال و شجاع خلیل‌زاده از پرسپولیس به دلیل درگیری، کارت زرد گرفتند.

دقیقه ۱+۴۵: فرشید اسماعیلی پشت ضربه پنالتی ایستاد و قصد داشت با ضربه چیپ توپ را وارد دروازه کند اما چیپ وی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۲+۴۵: بیرانوند بدلیل اعتراض به داور کارت زرد گرفت.

نیمه دوم:

دقیقه ۵۶: پس از اینکه خطای مهدی ترابی از سوی اشکان خورشیدی اعلام شد، این بازیکن به تصمیم داور اعتراض کرد که با کارت زرد جریمه شد. سیدجلال حسینی هم به دلیل اعتراض کارت زرد گرفت.

دقیقه ۵۹: توپ ربایی سروش رفیعی در میانه میدان ضد حمله‌ای را برای پرسپولیسی‌ها فراهم کرد که علی کریمی با خطا روی این بازیکن و متوقف کردن این ضد حمله، از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه ۶۵: محسن کریمی پاسی به فرشید باقری در محوطه جریمه داد که این بازیکن هم می‌خواست با پاس عرضی پاتوسی را در موقعیت گلزنی قرار دهد، اما سیدجلال حسینی به موقع توپ را راهی کرنر کرد.

دقیقه ۸۲: علی علیپور با استارتی سریع وارد محوطه استقلال شد و شوت خود را شلیک کرد اما این شوت از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۹۰: کرنر برای استقلال به شکل خطرناکی از سوی پاتوسی روی دروازه پرسپولیس ارسال شد که در رفت و برگشت، مدافعان پرسپولیس توپ را تبدیل به ضد حمله کردند. سیامک نعمتی در ضد حمله توپ را تا محوطه جریمه استقلال پیش برد، اما تک روی وی باعث شد تا مدافعین استقلال به راحتی توپ را از وی بگیرند.

دقیقه ۲+۹۰: ارسال میلاد زکی پور با ضربه سر مرتضی تبریزی همراه شد اما ضربه تبریز از بالای دروازه به بیرون رفت تا این فرصت نیز از دست برود.

در نهایت پرسپولیس موفق شد تا با نتیجه یک بر صفر پیروز این مسابقه سرنوشت ساز شود و جایگاه خود در صدر جدول را تثبیت کند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر