اطمینان! فرمول پیروزی تیم کلوپ

21 فروردین 98
اطمینان! فرمول پیروزی تیم کلوپ
نویسنده:علی زمانی

اطمینان فرمول پیروزی لیورپول در بازی رفت مقابل پورتو بود

“ورزش جا”_ تیم فوتبال لیورپول دیشب در مقابل پورتو در رقابت های چمپیونز لیگ با نتیجه 2 بر صفر به پیروزی رسید تیم کلوپ یک فرمول خاص برای بازی دیشب داشت اطمینان در تمام نقاط ! بارها و بارها در بازی دیشب می دیدیم که بازیکنان لیورپول چه قدر موشکافانه و با دقت بالایی به هم پاس می دادند برای مثال بارها و به خصوص در نیمه اول دیدیم که فابینیو در مرکز زمین پاس هایی در هر شرایط به بازیکنان میداد یا بعضا در برخی مواقع پاس های بلند و کوتاهی به آلیسون دروازبانشان میداد یا به وضوح میدیدیم که الکساندر آرنولد در مواقعی که در طراحی حمله در سمت راست دچار مشکل می شد بدون دیدن میلنر در آن طرف زمین پاس بلندی را به آن قسمت ارسال میکرد یعنی اطمینان داشت که شماره 7لیورپول در آن سوی زمین آکاده دریافتت توپ می باشد.

در نیمه دوم کلوپ تصمیم گرفته به اوریگی در دقیقه 67 بازی بدهد و مانه را از زمین خارج کند و شاید یکی از وظایف اوریگی علاوه بر حضور در خط حمله به عنوان وینگر چپ حضور در خط دفاع هم بود زمانی که اوتاویو اقدام به حمله می کرد و میتوانست ازسد میلنر در آن قسمت از زمین بگذرد اوریگی اونجا حضور داشت و میلنر و بازی کنان دیگر اطمینان داشتند که دیووک اوریگی در دور کردن یا قطع کردن موقتی توپ موفق خواهد بود  و نیازی نمیدیدنت که به دنبال پوشش اوریگی بروند.

تمام حرف بنده این است که کلوپ جادویی را در ذهن بازیکنانش ایجاد کرده. جادوی اطمینان! اون به بازیکن هایش تلقین کرده که در زمین مثبت فکر کنند ودرست تصمیم بگیرند و مهم تر از همه او در ذهن بازیکنانش اطمینان به همدیگر را حک کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر