بسکتبال NBA؛برنامه دور اول پلی آف ۲۰۱۹ مشخص شد

11 آوریل 19
بسکتبال NBA؛برنامه دور اول پلی آف ۲۰۱۹ مشخص شد
نویسنده:محمدرضا آقا محمدی

بامداد امروز با پایان یافتن تمام دیدارهای فصل عادی بسکتبال NBA،برنامه کامل دور اول پلی آف ۲۰۱۹ مشخص شد.

“ورزش جا”_ با پایان رسمی فصل عادی بسکتبال NBA،تکلیف ۱۶ تیم راه‌یافته و برنامه دور اول این رقابت ها مشخص شد.

کنفرانس شرق

میلواکی باکس(۱ )-دیترویت پیستونز(۸ )

شاگردان مایک بادنهولزر با بهترین رکورد فصل عادی وارد پلی آف شده اند و در تمامی سری ها مزیت بازی خانگی را خواهند داشت.میلواکی از سال ۲۰۰۱ در هیچ سری پلی آفی پیروز نشده است و این نکته شاید یک نقطه ضعف برای این تیم قدرتمند تلقی شود.

در آن طرف هم دیترویت با هدایت دوین کیسی پس از شروعی نه چندان جالب،در مقاطع پایانی فصل اوج گرفت تا با قرارگیری در جایگاه هشتم،پس از سه سال به پلی آف برسد.

این دو تیم سه بار در فصل عادی به میدان رفتند که هر سه بازی به سود میلواکی به پایان رسید.

نخستین دیدار دو تیم ساعت ۰۳:۳۰ دقیقه بامداد دوشنبه در fiserv froum میلواکی برگزار خواهد شد.

تورنتو رپتورز(۲ )-اورلاندو مجیک(۷ )

تورنتو که با جابجایی دروزن-لنرد و به خدمت گرفتن مارک گسول به نظر می رسد حسابی قدرتمند شده است،در فصل عادی با نهایت توان و تلاش خود به میدان نرفت و بازیهای بسیاری را به ستارگانش از جمله کوای لنرد و کایل لاوری استراحت داد.به نظر می رسد در پلی آف باید حساب ویژه ای روی این تیم باز کرد.

اورلاندو نیز که با درخشش سنتر آل استاری خود-نیکولا وچویچ-توانست بعد از ۶ سال مجددا به پلی آف برسد،به نظر نمی رسد دردسر زیادی برای حریف قدرتمند خود ایجاد کند.هرچند در سه رویارویی دو تیم در فصل عادی،دو پیروزی برای اورلاندو ثبت شده است.

نخستین دیدار دو تیم ساعت ۰۱:۰۰ بامداد یکشنبه در ایر کانادا سنتر تورنتو برگزار خواهد شد.

فیلادلفیا سونی سیکسرز(۳ )-بروکلین نتس(۶ )

فیلادلفیا که فصل پیش تا نیمه نهایی کنفرانس شرق پیش رفته بود،این فصل هم با عملکرد فوق العاده در نقل و انتقالات موفق شد جیمی باتلر و توبایس هریس را در نیمه های فصل به ترکیب خود اضافه کند و چهره یک مدعی را به خود بگیرد.هر ۵ بازیکن شروع کننده فیلادلفیا میانگین بالای ۱۷ امتیاز برای هر بازی را دارند که از نقاط قوت این تیم است.

در آنطرف میدان هم بروکلین با درخشش بازیکنان آینده داری مثل دی آنجلو راسل،اسپنسر دینویدی و جرت آلن توانست به سال های سیاه خود پایان دهد و مجددا خود را به پلی آف رساند.

در سه تقابل این دو تیم در فصل عادی،دو پیروزی برای فیلادلفیا و یک پیروزی برای بروکلین به ثبت رسید.

اولین دیدار این دو تیم از ساعت ۲۳ شنبه در ولز فارگو سنتر فیلادلفیا آغاز خواهد شد.

بوستون سلتیکس(۴ )-ایندیانا پیسرز(۵ )

سبزها که فصل را با انتظارات بالای رسانه ای آغاز کرده بودند،به هیچ وجه در برآورده کردن انتظارها موفق نبودند و در نهایت فصل در رتبه چهارم کنفرانس شرق به پایان رساندند.اما به نظر می رسد آن ها بتوانند در پلی آف به تیمی متفاوت تبدیل شوند.

ایندیانا هم که شروع قدرتمندانه ای در فصل جاری داشت،در میانه فصل دچار بدشانسی شد و مهمترین ستاره خود-ویکتور اولادیپو-به دلیل مصدومیت از دست داد و کار بسیار سختی را مقابل بوستون خواهد داشت.

این دو تیم چهار بار در فصل عادی به مصاف هم رفتند که سه پیروزی برای بوستون سلتیکس ثبت شد.

مصاف این دو تیم هم از ساعت ۲۱:۳۰ یکشنبه در تی دی گاردن بوستون آغاز خواهد شد.

کنفرانس غرب

گلدن استیت وریرز(۱ )-لس آنجلس کلیپرز(۸ )

جنگجویان کالیفرنیا با اضافه کردن دمارکوس کازینز،قدرتمند تر از فصل پیش به دنبال تکمیل سه گانه خودشان و چهارمین قهرمانی در پنج فصل اخیر خواهند رفت.

در آن طرف در حالی که همه نگاه ها در شهر لس آنجلس به لیکرز و لبران جیمز بود،در کمال شگفتی این شاگردان داک ریورز بودند که با نمایشی فراتر از حد انتظار خود را در جمع هشت تیم برتر کنفرانس غرب قرار دادند.حتی خانه تکانی میانه فصل آنها و رفتن بازیکنانی مثل توبایس هریس هم نتوانست کلیپرز را از منطقه پلی آف خارج سازد.

در چهار رویارویی این دو تیم در فصل عادی،سه پیروزی برای گلدن استیت و یک پیروزی برای لس آنجلس کلیپرز به ثبت رسید.

اولین دیدار این دو تیم ساعت ۰۴:۰۰بامداد یکشنبه در اوراکل آرنا برگزار خواهد شد.

دنور ناگتس(۲ )-سن آنتونیو اسپرز(۷ )

دنور ناگتس که فصل قبل با بدشانسی و در آخرین روز پلی آف را از دست داده بود،فصل جاری را از همان آغاز با قدرت آغاز کرد و با درخشش سنتر صرب خود-نیکولا یوکیچ-در قامت یک مدعی ظاهر شد تا طلسم ۶ ساله حضور در پلی آف را از بین ببرد.

در آن سوی میدان هم گرگ پاپوویچ یکی از سخت ترین فصل های خودش را سپری کرد.اسپرز که ابتدای فصل بازیکنان با تجربه خود مثل تونی پارکر،مانو جینوبلی و کوای لنرد را از دست داده بود،در مقاطعی از فصل به قعر کنفرانس غرب هم سقوط کرد اما در نهایت با درخشش لمارکوس آلدریج و دمار دروزن خود را به رده هفتم رساند تا برای بیست و یکمین فصل متوالی در پلی آف حاضر باشد.

این دو تیم سه بار در فصل عادی رو در روی هم قرار گرفتند که دو پیروزی برای دنور و یک پیروزی برای اسپرز به دست آمد.

دیدار نخست دو تیم ساعت ۰۷:۰۰ روز یکشنبه در پپسی سنتر دنور برگزار خواهد شد.

پورتلند تریل بلیزرز(۳ )-اوکلاهاما سیتی تاندر(۶ )

پورتلند همانند چند فصل اخیر نمایش قابل تحسینی در فصل عادی داشت.آنها که با اضافه کردن رادنی هود و انیس کنتر به دنبال حضور در مراحل پایانی پلی آف بودند،در اواخر فصل یوسف نورکیچ سنتر بوسنیایی خود را از دست دادند و به نظر می رسد کار سختی برابر حریف خود خواهد داشت.

اوکلاهما که در مقاطع زیادی از فصل با درخشش پال جرج در قامت یک مدعی ظاهر شده بود،در اواخر فصل دچار فراز و نشیب زیادی شد و در نهایت با ۵ پیروزی متوالی خود را به رتبه ششم رساند تا از خطر رویارویی با گلدن استیت در راند اول فرار کند.

هر چهار دیدار این دو تیم در فصل عادی با برتری اوکلاهاما به پایان رسیده است.

تقابل این دو تیم از ساعت ۰۰:۰۰ بامداد دوشنبه در مودا سنتر پورتلند آغاز خواهد شد.

هیوستون راکتس(۴ )-یوتاجز(۵ )

هیوستون که پس از شروعی سخت و پر فراز و نشیب،با نمایش عجیب جیمز هاردن خود را به رده های بالا رسانده بود،در روز پایانی این شانس را داشت تا کار خود را در رتبه دوم کنفرانس غرب به پایان ببرد ولی مجموعه ای از بدشانسی های متوالی باعث شد تا آنها در رده چهارم کنفرانس غرب قرار گیرند و به قسمت سخت تر جدول پلی آف بروند.جایی که به احتمال زیاد باید در یک فینال زودرس و در نیمه نهایی کنفرانس غرب به مصاف گلدن استیت بروند.

در آنطرف میدان هم یوتا جز روندی مشابه فصل قبل را طی کرد.آنها پس از یک شروع ضعیف،با درخشش داناوان میچل و رودی گوبر و تاکتیک های منسجم دفاعی کویین اسنایدر تعداد بردهای خود را به ۵۰ رساندند تا رتبه پنجم کنفرانس غرب را از آن خود کنند.

در سه رویارویی این دو تیم در فصل عادی،هیوستون موفق به کسب دو پیروزی شد.

اولین دیدار این دو تیم نیز ساعت ۰۶:۰۰ بامداد دوشنبه در تویوتا سنتر هیوستون برگزار خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر