ستارگانی که در تابستان ۲۰۱۹ بازيکن آزاد خواهند شد

24 فروردین 98
ستارگانی که در تابستان ۲۰۱۹ بازيکن آزاد خواهند شد
نویسنده:جلال باقری

تابستانی هيجان انگيز در انتظار NBA

“ورزش جا”_در تابستان پيش رو ستارگان بزرگی بازيکن آزاد خواهند شد، و از اکنون شايعات و گمانی زنی های فراوانی در مورد مقاصد احتمالی اين ستارگان نام برده می شود.

کوين دورنت

فوق ستاره حال حاضر گلدن استيت وريرز که در تابستان  ۲۰۱۶ از اوکلاهاما سيتی تاندر راهی گلدن استيت وريرز شد و تا کنون همراه اين تيم دو بار قهرمانی کنفرانس غرب و ان بی ای شده است. وی در قهرمانی های جنگجويان نقش بسيار موثر و مهمی را ايفا کرده است و از اين رو به يکي از مردان کليدی استيو کر تبديل شده است و تصور وريرز بدون دورنت برای هواداران اين تيم بسيار دردناک می باشد. از سوی ديگر به عقيده برخي از کارشناسان ان بی ای حضور دورنت در گلدن استيت پر ستاره و قهرمانی با اين تيم نمي تواند کرير پر افتخاری برای وی محسوب شود و وی بايد وارد چالشی سخت شود تا بتواند آنجا مهارت و تاثير گذاری خود را نشان دهد. با اين حال سران گلدن استيت در پي اين هستند تا قرارداد وي را تمديد کنند چرا که سران اين تيم دوست ندارند هارمونی فوق العاده اي که در ترکيب اين تيم وجود دارد بهم بريزد و از همه مهمتر يکی از بهترين بازيکنان حال حاضر ان بی ای را از دست دهند. و مطمئنا خروج احتمالي دورنت از گلدن استيت صدرصد در کيفيت اين  تيم و قدرت آن تاثير خواهد گذاشت. با اين تفاسير بايد ديد که خود کوين دورنت به چه چيزی فکر ميکند و ماندن در گلدن استيت را تيک خواهد زد يا رفتن به تيم جديد و چالشی متفاوت. از نيويورک نيکس بعنوان يکی از مقصدهای احتمالی کوين دورنت نام برده می شود.

کايری اروينگ

پوينت گارد ارزشمندی که در تابستان ۲۰۱۷ کليولند کاواليرز را به مقصد بوستون سلتيکس ترک کرد. وی در اولين فصل حضورش در بوستون با مصدوميت سنگينی که در همان اوايل فصل برايش به وجود آمد کل فصل را از دست داد و نتوانست تاثيری که در قهرمانی کليولند کاواليرز درسال ۲۰۱۶ داشت را تکرار کند.با اين وجود هواداران سلتيکس به او بسيار علاقمند هستند و انتظار درخشش از اين فوق ستاره را دارند اما نکته ای که هواداران اين تيم را از بابت اروينگ ترسانده است اين است که قرارداد وی در تابستان ۲۰۱۹ به اتمام می رسد و هنوز صحبتی نيز در مورد تمديد قرارداد وی نشده است و از اين رو اروينگ با توجه به کيفيتی بسيار بالايی که دارد مشتريان زيادی در تابستان خواهد داشت و بايد ديد که آيا او در تی دی گاردن ماندگار خواهد شد يا راهی تيم ديگری خواهد شد. در مورد يکی از مقصدهای احتمالی اروينگ نيز نيويورک نيکس نام برده می شود و بايد ديد آيا او و دورنت در نيويورک با يکديگر هم تيمی خواهند شد يا خير.

کوای لنرد

فوق ستاره سال های نه چندان دور سن آنتونیو اسپرز، در تابستان ۲۰۱۸ با تریدی پر و سر و صدا از سن آنتونیو راهی تورنتو رپترز شد. وی در تورنتو عملکرد خیره کننده ای از خود بر جا گذاشت و توانست با تورنتو رپترز در مکان دوم جدول کنفرانس شرق قرار بگیرد و هواداران رپترز بسیار امیدوارند تا وی طلسم نتایج ضعیف رپترز در پلی آف ها را بشکند و بتواند مسیر قهرمانی را برای این تیم هموار کند. با این وجود مدت قرارداد لنرد یکساله است و او در تابستان پیش رو بازیکن آزاد خواهد شد. از یکی از مقصدهای احتمالی لنرد، لس آنجلس کلیپرز نام برده می شود.

کلی تامسپون

تامپسون یکی از اصلی ترین مهره های گلدن استیت وریرز در چندسال اخیر بوده است و زوج او یعنی استفن کری همیشه برای تیم شان گره گشا و بی نظیر بوده است، اما قرارداد این فوق ستاره نیز مانند کوین دورنت در تابستان ۲۰۱۹ به پایان خواهد رسید. و شایعاتی نیز در مورد علاقه لس آنجلس لیکرز برای جذب او به گوش می رسد با این حال هنوز چیزی مشخص نیست و باید تا تابستان ۲۰۱۹ منتظر ماند و دید آیا دوران زوج (splash brothers) در وریرز به پایان خواهد رسید یا خیر.

کارل آنتونی تاونز

سنتر ۲۱۳ سانتی متری و ۲۳ ساله مینسوتا تیمبرولوز در تابستان ۲۰۱۹ قراردادش به اتمام می رسد و بازیکن آزاد به شمار خواهد رفت. وی جزو یکی از آینده دار ترین بسکتبالیست های NBA به شمار می رود و مسلما تیم های زیادی خواهان به خدمت گیری وی خواهند بود. گرگ ها کار سختی را برای حفظ وی دارند مگر آنکه با قرارداد سنگینی بتوانند وی را مجاب به ماندن در تارگت سنتر کنند.

دمارکوس کازینس

غول بداخلاق NBA! کازینس جزو سنترهای قدرتمند و با صلابت NBA می باشد وی در تابستان ۲۰۱۸ با قراردادی یکساله راهی گلدن استیت وریرز شد. کازینس پس از سپری کردن دوران مصدومیت کم کم برای بازی کردن در ترکیب وریرز مهیا شود و خیلی خوب توانست با دیگر فوق ستاره های وریرز مچ شود و حالا باید دید با حضور امسال وی آیا باری دیگر جنگجویان قهرمان NBA خواهند شد یا خیر. ضمن اینکه خبرهایی که از سران باشگاه گلدن استیت به بیرون درز کرده است این است که قرارداد کازینس تمدید نخواهد شد و احتمال زیاد وی در تابستان ۲۰۱۹ باید به دنبال تیم جدیدی باشد.

جیمی باتلر

باتلر در شروع فصل (۱۹-۲۰۱۸) جدید NBA با سران مینسوتا تیمبرولوز وارد بحث شد همچنین درگیری وی با آندره وینگنس نیز مزید بر علت شد تا وی درخواست ترید بدهد و در انتقالی پر سر و صدا راهی فیلادلفیا سونی سیکسرز شد. وی در تابستان ۲۰۱۹ قراردادش با سونی سیکسرز به پایان خواهد رسید و باید دید که آیا با این تیم تمدید قرارداد خواهد کرد یا راهی تیم دیگری خواهد شد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر