پیش بازی میلواکی باکس – بوستون سلتیکس؛ نبرد هیولای یونانی با دستان معجزه آسای کایری!

10 اردیبهشت 98
پیش بازی میلواکی باکس – بوستون سلتیکس؛ نبرد هیولای یونانی با دستان معجزه آسای کایری!
نویسنده:جلال باقری

حالا وقت غرش است

“ورزش جا”_ از ساعت ۰۴:۳۰ بامداد فردا در چهارچوب نیمه نهایی پلی آف کنفرانس شرق، میلواکی باکس و بوستون سلتیکس در ورزشگاه Fiserv Forum به مصاف هم خواهند رفت.

میلواکی باکس بامداد فردا در حالی به مصاف بوستون سلتیکس می رود که اولین مسابقه این سری را با شکست پشت سر گذاشته است، و بدنبال جبران مافات هست. در طرف مقابل نیز شاگردان برد استیونز به دنبال کسب برد دوم و خنثی کردن مزیت میزبانی میلواکی باکس می باشند و اگر این مهم برای سبز و سفیدها میسر شود مسیر زیادی از صعود به فینال کنفرانس شرق را پیموده اند اما از طرفی نیز شاگردان مایک بودنهولزه و در راس آنها یانیس آنته توکومپو به راحتی تسلیم نخواهند شد.

دو مرد کلیدی این دیدار بدون شک یانیس آنته توکومپو و کایری اروینگ می باشند و باید دید کدام یک از این دو فوق ستاره میتواند زمینه ساز پیروزی تیمش باشد. در بازی اول این دو تیم اروینگ با عملکرد تحسین برانگیز خود نقش بسزایی در برد تیمش ایفا کرد اما آنته توکومپو شب پر فروغی را پشت سر نگذاشت و همین عدم درخشش وی، میتواند انگیزه مضاعفی برای هیولای یونانی باشد تا در مسابقه بامداد فردا بالاترین کیفیت ممکن را از خود به نمایش بگذارد و عملکرد نه چندان مطلوب خود در بازی قبلی را به دست فراموشی بسپارد.

نکته کلیدی مسابقه فردا برای میلواکی دو نکته می باشد، اینکه آنته توکومپو در ایده آل ترین شرایط خود باشد چرا که رویارویی با هیولای یونانی آماده کابوس هر مدافعی در NBA می باشد. و نکته دوم اینکه بازیکنان میلواکی قدر شوت های میدرنج خود را بدانند شاید اگر در بازی قبلی بازیکنان باکس به راحتی شوت های میدرنج خود را از دست نمیدادند میتوانستند پیروز اولین دیدار این سری باشند.

بوستون سلتیکس در بازی بامداد فردا اگر بتواند با همان عملکرد آهنین خود در فاز تدافعی و هجومی که در بازی اول به نمایش گذاشت در این مسابقه نیز تکرار کند میتواند شب سختی را دوباره برای گوزن های باکس تداعی کند. مطمئنا برد استیونز سرمربی نابغه سلتیکس در اولین فرمول خود برای حل معادله بازی فردا مهار آنته توکومپو را در اولویت گذاشته است! چرا که میداند وی در این بازی با تمام توانش بازی خواهد کرد و اگر شاگردان او بتوانند تفکرات او را باز هم پیاده کنند نیم بیشتری از قدرت باکس را از بین برده اند. این فرمول در بازی قبلی برای سلتیکس بسیار کارگشا بود چرا که با مهار یانیس زهر حملات میلواکی گرفته شد و شوت های میدرنج سایر بازیکنان باکس نیز دقت کافی را برای امتیازگیری نداشت و همین دلیل خوبی بود تا بفهمیم که چرا در بازی قبلی میلواکی با اختلاف ۲۲ امتیاز آن هم در خانه شکست خورد!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر