پیش بازی گلدن استیت وریرز – هیوستون راکتس؛ غول ها نبرد داغ خود را همچنان ادامه میدهند

18 اردیبهشت 98
پیش بازی گلدن استیت وریرز – هیوستون راکتس؛ غول ها نبرد داغ خود را همچنان ادامه میدهند
نویسنده:جلال باقری

تقابل جنگجویان و موشک ها در بازی پنجم

“ورزش جا”_ دو تیم گلدن استیت وریرز و هیوستون راکتس در پنجمین بازی مرحله نیمه نهایی پلی آف کنفرانس غرب از ساعت ۰۷:۰۰ بامداد فردا در ورزشگاه اوراکل آرنا به جدال هم خواهند رفت.

در چهار بازی گذشته بین این دو تیم، ۲ برد سهم شاگردان استیو کر و ۲ برد سهم شاگردان مایک دی آنتونی بوده است.

در دو بازی گذشته نکته جالب که بسیار به چشم آمد دوئل جذاب کوین دورنت و جیمز هاردن بوده است که نمایش خیره کننده ای را از خود بر جا گذاشتند و بدون شک سرنوشت این سری نیز به دستان یکی از این دو ابرستاره مشخص خواهد شد. از دورنت و هاردن که عبور کنیم به دو نام جذاب ذیگر به نام کریس پال و استفن کری برمیخوریم دو اعجوبه ای که با توجه به ظرافت و تکنیک منحصر به فردی که دارند در هر لحظه از بازی میتوانند گره گشا باشند. اما یک نکته منفی در این جا برای استف به چشم میخورد آن هم این است که سلطان پرتاب سه امتیازی در دو بازی گذشته این سری با توجه به مصدومیتی که در انگشتان دست وی وجود داشته است نتوانسته پرتاب های سه امتیازی موفقی را به ثبت برساند و یکی از دلایل اصلی شکست وریرز در دو بازی گذشته همین موضوع بوده است که بسیار در رسانه های مختلف بازتاب پیدا کرده است.

اما یکی دیگر از مشکلاتی که برای تیم استیو کر به وجود آمده است مصدومیت بدهنگام آندره ایگودالا و شین لوینگستون بوده است. وضعیت این دو مهره دفاعی گلدن استیت برای حضور در بازی پنجم در هاله ای از ابهام قرار گرفته است. مسلما نبود این دو نفر اتفاق خوشایندی برای جنگجویان نخواهد بود چرا که باعث ضعف دفاعی این تیم خواهد و صدرصد تاثیر خود را خواهد گذاشت.

دیگر موضوعی که میتوان درباره این بازی به آن اشاره کرد دو بازیکن بسیار تاثیر گذار است. دریماند گرین و کلینت کاپلا! دو بازیکن قدرتی و جنگجو که در کارهای هجومی و دفاعی بسیار تعیین کننده می باشند مخصوصا دریماند گرین که در فضا سازی، بازیسازی و همچنین نبردهای تن به تن ید طولایی دارد و جزو ستون های اصلی تیم گلدن استیت به شمار می رود. و اما می رسیم به کلینت کاپلا سنتر جوان راکتس، کاپلا در ریباندها و همچنین حملات هجومی بسیار شاخص است و همچین کارهای ترکیبی وی با جیمز هاردن در زیر سبد و منطقه رنگی بسیار تماشایی است. وی اگر بتواند در بازی فردا نیز عملکرد قابل قبولی از خود ارائه بدهد مطمئنا میتواند مدافعان وریرز را تحت فشار قرار دهد و تیمش را به سوی برد سوق دهد.

یکی دیگر از پازل های تعیین کننده بازی فردا کلی تامپسون است، تامپسون با مهارت خاصی که در پرتاب های سه امتیازی دارد میتواند هیوستون را به زحمت بیندازد و اگر زوج او یعنی استفن کری نیز سر حال باشد و زوج splash brothers باری دیگر آتشین ظاهر شود کار برای تگزاسی ها بسیار سخت و پیچیده خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر