کایری اروینگ نه تنها رهبر مورد نیاز سلتیکس نبود بلکه معلوم شد او مشکل بوستون بوده است!

19 اردیبهشت 98
کایری اروینگ نه تنها رهبر مورد نیاز سلتیکس نبود بلکه معلوم شد او مشکل بوستون بوده است!
نویسنده:موسی احمدفر

کایری اروینگ به قصد اینکه از زیر سایه لبران جیمز خارج شود در تابستان ۲۰۱۷ کلیولند را به مقصد بوستون سلتیکس ترک کرد تا خودش را بعنوان رهبر یک تیم معرفی کند.

“ورزش جا”_ در سالیان اخیر بوستون نتوانسته بود که در مرحله پلی آف به موفقیت چشم گیری دست پیدا کند و به همین جهت پس از جذب کایری اروینگ زمزمه ها در این باره به گوش می رسید که رهبر جدید سبز و سفید پوشان مشخص شده است.

اما اروینگ در اولین فصل حضورش در بوستون با مصدومیت سنگینی روبرو شد که به قیمت از دست دادن کل فصل برای وی رقم خورد و اولین فصل حضورش در تی دی گاردن چندان خوشایند نبود. اما در فصل ۲۰۱۹-۲۰۱۸ اروینگ مصدومیت خود را پشت سر گذاشت و در طول فصل نیز به کمک تیمش آمد.

در پلی آف با جارو کردن ایندیانا پیسرز، بوستون راهی نیمه نهایی کنفرانس شرق شد و آماده رویارویی با میلواکی باکس گردید. در بازی اول شاگردان برد استیونز با درخشش کایری توانستند به پیروزی برسند تا نوید یک پلی آف درخشان را برای طرفداران سلتیکس دهند. اما این پیروزی چندان دوامی نداشت و اروینگ نیز در بازی های بعدی نتوانست آن طوری که در بازی اول درخشان ظاهر شد عمل کند.

اروینگ پس از باخت هایی که بوستون در این سری متحمل شد، مصاحبه هایی را انجام داد و به دفاع از خود پرداخت و خود را یک نابغه در دنیای NBA معرفی کرد همچنین وی اعلام کرده بود که من شوتزن بزرگی هستم و باید از این قابلیت خود به بهترین کیفیت ممکن استفاده کنم. اما پس از حذف بوستون با نتیجه ۴ بر ۱ مقابل میلواکی باکس و بازماندن از رسیدن به فینال کنفرانس شرق، آتش هواداران بوستون برای آغاز انتقادات به وی شعله ور شد و یکی از طرفداران بوستون به وی گفته بود:

شاید نابغه باشه ولی هرگز رهبر نیستی! تو هرگز بهترین بازیکن تیم برای قهرمانی نخواهی بود!

اروینگ در زمان خروجش از کلیولند به این می اندیشید که راهی تیم با ذهنیت برنده بودن و قهرمانی برود و در آنجا خود نقش اول تیم را ایفا کند. به همین دلیل از سران باشگاه کلیولند درخواست ترید شدن را داد و پس از ترید با آیزه تاماس راهی بوستون شد. بوستونی که پس از سال ۲۰۱۰ دیگر قهرمان NBA نشده بود و آمدن اروینگ میتوانست بار دیگر رویای قهرمانی را در سر طرفداران این باشگاه بیندازد. اما اروینگ نتوانست یک رهبر برای بوستون باشد و در فصل جاری که مصدومیت خاصی را نیز نداشت و همه حدس و گمان ها بر این بود که وی آماده است که در پلی آف بار سلتیکس را به دوش بکشد به یکباره اروینگ همه نظرات را با مصاحبه های نه چندان جالب خود برای هواداران بوستون و اهالی NBA تغییر داد ضمن اینکه عملکرد وی بغیر از بازی اول سری میلواکی و بوستون، در چهار دیدار بعدی نا امید کننده بود. و همین موضوع باعث شد تا طرفداران بوستون در این سوال عمیق غرق شوند که آیا اروینگ بازیکنی نبوده که بتواند انتظارات را برآورد کند و یک تنه تیمش را به موفقیت برساند؟

به این تیم بوستون نگاه کنید. گوردون هیوارد میتوانست بهتر از این در پلی آف عمل کند اگر اروینگ در کارهای هجومی و انفرادی بیش از حد خودخواهی به خرج نمیداد. مارکوس اسمارت مصدوم اولین مرحله پلی آف برای بوستون بود که در غیاب وی نیز بوستون لغزشی نداشت و توانست راحت به نیمه نهایی کنفرانس شرق برسد. جیسون تیتم یک درفت عالی برای بوستون در دو فصل اخیر بوده، تری روژیر بهمراه جیلن براون نیز ستارگان جوان و کارگشایی در تیم برد استیونز بوده اند. ال هورفورد جزو سنترهای باتجربه و فوق العاده باکیفیت بوستون در فصول اخیر بوده است. مارکوس موریس نیز در پرتاب های منطقه ای و کارهای دفاعی توانا می باشد. پس اگر سوالی برای برد استیونز بیاید که چرا تیمش اینطور مفتضاحانه در نیمه نهایی کنفرانس شرق حذف شد؟ آیا اروینگ نه تنها یک حباب بوده که بیش از حد در مورد آن اغراق کرده اند؟ اگر به ادعای خود اروینگ که گفته است من یک نابغه ام. پس چرا این نابغه نتوانسته تیم یکدست و خوب سلتیکس ها را رهبری کند؟ آیا به جای مصاحبه هایی که در مورد تمجید توانایی های خود مطرح کرده بود، بهتر نبود که تمرکزش را معطوف بازی های تیمش و اینکه چگونه تیمش را ساماندهی و رهبری کند تا بتواند راهی فینال کنفرانس شرق کند؟

اما با همه هجمه سنگینی که به اروینگ بابت مصاحبه هایی که بسیار خود را تمجید کرده است وارد شده. اما این نکته را نمیتوان انکار کرد که او واقعا بازیکن فوق العاده ای است اما اگر به دوران حضور وی در کلیولند نیز نگاه کنید وی نیاز به یک مکمل قوی دارد، در کلیولند این مکمل لبران جیمز بود که زوج مخوفی را با کایری تشکیل داده بود و کایری خیلی خوب توانست خودش را در کلیولند بعنوان یک سوپراستار نشان دهد. تجربه نشان داده است که اروینگ برای اینکه بتواند خودش را خیلی خوب نشان دهد باید یک بتمن کنار خودش داشته باشد. آنتونی دیویس همان بتمن خوش تیپ است که اگر فصل بعد به بوستون بیاید و اروینگ نیز قرارداد خودش را تمدید کند آن موقع بهتر میتوان از اروینگ انتظار درخشش بیشتری داشت و کایری میتواند منتقدان خودش را ساکت کند و نابغه بودن خود را نه در حرف بلکه در عمل نشان دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر