سلطه زسکا مسکو بر بام بسکتبال اروپا!

30 اردیبهشت 98
سلطه زسکا مسکو بر بام بسکتبال اروپا!
نویسنده:مهدی رحیمی نیا

شاگردان دیمیتریس ایتُئودیس با عبور از آنادولو افس جام قهرمانی را به خانه بردند

“ورزش جا”_ به گزارش یورو اسپورت، شب گذشته در بیتوریا اسپانیا و در سالن چند منظوره فرناندو بوئزا، تکلیف Final Four یا چهار تیم نهایی مسابقات بسکتبال لیگ قهرمانان اروپا موسوم به یورولیگ، مشخص شد.

ابتدا بعد از ظهر دو تیم رئال مادرید بازنده نیمه نهایی دوم و فنرباحچه بازنده نیمه نهایی اول، برای مشخص شد جایگاه سوم و چهارم به مصاف هم رفتند که در نهایت این اسپانیایی ها بودند که توانستند با اختلاف قابل توجهی و با نتیجه ۹۴-۷۵ پیروز میدان شده و جایگاه سومی مسابقات را به خود اختصاص دهند.

علاقه مندان به بسکتبال در اروپا چشم انتظار دیدار فینال یا همان Main Event این دوره از مسابقات بودند؛ جایی که زسکا مسکو روسیه پر افتخار ترین تیم این مسابقات بعد از بلانکوس، روبروی تیمی دیگر از کشور ترکیه به نام آنادولو افس قرار می گرفت. تیمی که به گفته منتقدین و متخصصین امر، پیشرفت بسیار خیره کننده ای را در این دهه داشته است؛ آن ها در کمتر از ده سال، فاصله بین ضعیف ترین و فینالیست بودن را با سرعتی خیره کننده طی کرده بودند.

با همه این اوصاف اما، تجربه بازیکنان و هوشیاری سرمربی کار کشته روس ها و البته استرس و کم تجربگی فینالیست تازه وارد، راه را برای کسب هشتمین قهرمانی زسکا هموار ساخت؛ شاگردان دیمیتریس ایتُئودیس در پایان کوارتر چهارم، نتیجه ۹۱-۸۳ را بر روی اسکور برد سالن مشاهده می کردند و این بدان معنا بود که لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۸-۲۰۱۹ دیگر یک رویا نیست، بلکه تنها افتخار دیگریست که رسما در موزه باشگاهشان برای همیشه آرام خواهد گرفت و بام اروپا به سلطه آن ها در آمده بود.

در پایان این مسابقه، ویلیام دالن کلایبرن از تیم زسکا مسکو که سابقه پوشیدن پیراهن تیم های دانشگاه های دولتی یوتا و آیووا را یدک می کشید، به عنوان با ارزشمندترین بازیکن فینال انتخاب شد.


خلاصه دیدار نهایی یورو لیگ 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر