بوکس سنگین‌وزن؛ شکست غیرمنتظره جاشوا در مقابل روئیز جونیور

12 خرداد 98
بوکس سنگین‌وزن؛ شکست غیرمنتظره جاشوا در مقابل روئیز جونیور
نویسنده:ارسلان طاهری

ساعاتی پیش در سالن مشهور “مدسون اسکور گاردن” نیویورک، آندی روئیز جونیور آمریکایی توانست آنتونی جاشوا، قهرمان بوکس بریتانیایی و دارنده سه کمربند قهرمانی را شکست دهد.

“ورزش جا”_ به نقل از BBC، جاشوا سه کمربند قهرمانی خود یعنی “آی بی اف”، “دبلیو بی او” و “دبلیو بی ای” را با این باخت که اولین شکست حرفه‌ای او نیز محسوب می‌شود به روئیز جونیور داد.
جاشوا مسابقه را کند شروع کرد اما موفق شد تا روئیز را در راند سوم به زمین بیندازد. اما کمتر از یک دقیقه بعد در همین راند روئیز، جاشوا را ناک‌دان کرد. جاشوا بلند شد و به بازی ادامه داد؛ اما حریف پرقدرت آمریکایی یک بار دیگر او را نقش بر زمین کرد.
در راند چهارم اتفاق خاصی نیافتاد و دو طرف به هم ضرباتی زدند؛ راند پنجم هم به آرامی گذشت و به نظر می‌رسید که جاشوا از شوک راند سوم درآمده است.
اما در اواخر راند ششم به نظر می‌رسید که جاشوا انرژی ندارد و در اواخر این راند تلاش می‌کرد تا با حریف خود درگیر نشود.

راند هفتم سرنوشت جاشوا را رقم زد. روئیز، حریف بریتانیایی خود را در این راند دو بار ناک دان کرد؛ بدین ترتیب او تا این راند چهاربار ناک‌دان شده بود. جاشوا پس از هر دو مورد ناک دان در راند هفتم از کف رینگ بلند شد اما در چهارمین ناک دان داور تشخیص داد که او شرایط ادامه دادن مسابقه را ندارد.
اکنون روئیز ۲۹ ساله آمریکایی که از پدر و مادری مکزیکی متولد شده است قهرمان سنگین وزن جهان و البته اولین قهرمان این دسته در مکزیک است.
حضور روئیز در مقابل جاشوا اتفاقی بود. حدود شش هفته پیش و پس از آنکه آزمایش دوپینگ جرل میلر آمریکایی مثبت اعلام شد، پروانه بوکس او باطل شد و به جای او روئیز در مقابل قهرمان بریتانیایی قرار گرفت.
ادی هرن از ترتیب دهندگان این مسابقه گفت که احتمالا دیدار مجدد این دو در نوامبر و یا دسامبر در لندن برگزار خواهد شد.

روئیز که در حال حاضر صاحب رکورد ۳۳ پیروزی و یک شکست است، با در اختیار گرفتن سه کمربند قهرمانی نامش را در کنار اسطوره‌های بوکس دنیا می‌بیند. اسم او پس از پیروزی مقابل جاشوا در کنار جیمز باستر داگلاس، که سال ۱۹۹۰ مایک تایسون را شکست داد و حازم رحمان که سال ۲۰۰۱ مقابل لنوکس لوئیس پیروز شد، قرار گرفته است. لوئیس البته در مسابقه تکراری موفق شد رحمان را شکست دهد.
این پیروزی زندگی مالی روئیز و پنج فرزند او را تغییر داد. در صورت تکرار مسابقه نیز پول قابل توجهی نصیب این بوکسور آمریکایی خواهد شد.
روئیز بوکس را از شش سالگی شروع کرد در حالی که همواره به دلیل وزنش مسخره می‌شد و توانایی‌هایش زیر سئوال می‌رفت.
تایسون فیوری، قهرمان بریتانیایی پیشین سنگین‌وزن بوکس جهان و دیونتی وایلدر، قهرمان سنگین‌وزن جهان از منظر سازمان معتبر “دبلیو‌بی‌سی” (تنها کمربندی که جاشوا در اختیار نداشت) نیز به باخت جاشوا واکنش نشان دادند.
تایسون فیوری در توییتر نوشت:

“در بوکس سنگین‌وزن از این اتفاقات رخ می‌دهد. استراحت کن، دوباره نیرو بگیر، خودت را جمع و جور کن و بازگرد.”

دینوتی وایلدر نیز نوشت:

“او قهرمانی واقعی نبود. تمام حرفه او برپایه دروغ و تناقض بود. حالا حقیقت برملا شده و متوجه شدیم که چه کسی از چه کسی فرار می‌کرد.”

 

2 پاسخ به “بوکس سنگین‌وزن؛ شکست غیرمنتظره جاشوا در مقابل روئیز جونیور”

 1. هاتف گفت:

  جاشوا رو ترکوند
  بوکس همینه رحم نداره
  حتی اگه قهرمان قهرمانا هم باشی ولی تو یه مسابقه ممکنه یه حریف بدجور لهت کنه.

 2. داوود فرهمند گفت:

  از جاشوا همچین باختی خیلی بعید و دور از انتظار بود !!!
  😐😐😐

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر