چه داستان‌های جذابی پشت قهرمانی لیورپول بود؟

17 خرداد 98
چه داستان‌های جذابی پشت قهرمانی لیورپول بود؟
نویسنده:کوروش عقیلی

قهرمانی لیورپول با پیروزی مقابل تاتنهام در لیگ قهرمانان اروپا همراه با داستان‌های جذابی بود که آن را به ماجرایی خاص تبدیل کرد.

“ورزش جا”_ به نقل از BBC، بیمار مبتلا به سرطانی که یورگن کلوپ برایش پیغام فرستاد، پسری که در آغوش پدرش جای گرفت و بچه محلی که تبدیل به یک قهرمان شد، فقط بخشی از داستان‌های جذاب پشت قهرمانی لیورپول بودند.

جردن هندرسون

پس از سوت پایان فینال جردن هندرسون، کاپیتان لیورپول بلافاصله سراغ پدرش، برایان رفت که در میان جمعیت مشغول تماشای بازی بود.
سال ۲۰۱۳ مشخص شد که پدر این ملی‌پوش انگلیسی به سرطان گلو مبتلا است و پس از بازی تصاویر او در حالی منتشر شد که با چشمانی اشک‌آلود پسرش را در آغوش گرفته است.

برایان از پسرش خواسته بود که طی دوران درمانش در بیمارستان به دیدن او نرود. جردن هندرسون، پارسال در مصاحبه‌ای گفت:

“آن دوره نتوانستم درست و حسابی پدرم را ببینم، راستش را بخواهید خیلی کم. او اجازه نمی‌داد.”

برایان هندرسون هم در مصاحبه با رسانه باشگاه توضیح داد که سال ۲۰۰۳ پسرش را برای دیدن فینال لیگ قهرمانان برده بود و جردن همان موقع برای او تعریف می‌کرد که چگونه “یک روز” در این مسابقه بازی می‌کند.


 

آلیسون بکر

دروازه‌بان ۶۷ میلیون پوندی لیورپول هم قهرمانی دراماتیکی داشت.
بعد از مسابقه هلنا، دختر و ناتالیا همسر آلیسون بکر با او مکالمه‌ای تصویری برقرار کردند. همسر بکر نتوانسته بود به مادرید سفر کند به این دلیل که دومین فرزندشان را حامله است.
لیورپول؛ برای حفاظت از دروازه‌اش آلیسون بکر را جانشین لوریس کاریوس کرد. دروازه‌بان آلمانی با اشتباهات فاحشی که در فینال سال ۲۰۱۸ داشت، قهرمانی را به رئال مادرید تقدیم کرد و عملکردی داشت که بعید است هیچگاه از خاطر هواداران لیورپول محو شود.
دروازه‌بان لیورپول امسال هم اشک هوادران لیورپول را درآورد؛ البته این بار از شادی.


ترنت الکساندر آرنولد

“فکر کردن به این که اسطوره شده‌ام، آسان نیست. من فقط یکی از بچه‌های معمولی لیورپول هستم که رویایش محقق شده است.”

این قصه‌ای است که همه ما دوست داریم تکرارش کنیم، درست؟ بچه محلی که برای تیم شهرتان بازی می‌کند و بزرگ‌ترین افتخار باشگاهی دنیا را تصاحب می‌کند؛ استیون جرارد شماره دو.

خب این دقیقا کاری بود که ترنت الکساندر آرنولد، دفاع راست ۲۰ ساله لیورپول انجام داد، ضمن این که همزمان تبدیل به اولین بازیکن زیر ۲۱ سال انگلیسی شد که در دو فینال پیاپی اروپایی در ترکیب اصلی قرار گرفته است.
او ستاره لیورپول در دیدار برگشت نیمه‌نهایی مقابل بارسلونا بود، جایی که با کرنر جسورانه‌ای که زد موجب شد دیوک اوریگی، گل پیروزی‌بخش را وارد دروازه باشگاه اسپانیایی کند. گفته می‌شود آن گوشه از آنفیلد به طور غیررسمی به نام او شده است.
شاید هم روزی تمام آن قسمت ورزشگاه به نام او شود.


اندی رابرتسون

با تاخت و تازی که در سمت چپ لیورپول می‌کند، اندی رابرتسون از سال ۲۰۱۷ که با ۸ میلیون پوند از هال سیتی به لیورپول آمد، محبوب هواداران شده است. بله درست متوجه شدید، یکی از بهترین مدافعان چپ دنیا فقط ۸ میلیون پوند خرج برداشته است.
اما حالا دنیا برای پسر ۱۸ ساله‌ای که سال ۲۰۱۲ توییتی را که در زیر تصویرش را می‌بینید، منتشر کرد خیلی تفاوت کرده است؛ زمانی که تازه آکادمی فوتبال کوئینز پارک اسکاتلند را تمام کرده بود.

 توئیت رابرتسون در سال ۲۰۱۲: زندگی در این سن بدون پول مزخرف است #نیازمند-یک-کار

او در مورد سختی‌هایی که در باشگاه‌هایی مانند کوئینز پار تجربه کرده گفت:

“فقط خدا می‌داند چند اندی رابرتسون کوچولو آن بیرون هستند. بچه‌هایی که نمی‌توانند مردم را قانع کنند، استعدادی دارند که باید دست‌کم یکبار به آن‌ها شانس داد. بچه‌هایی که دنبال یک روزنه هستند تا به جایی که حقشان است برسند.”

خب، او روزنه‌اش را پیدا کرد و آن‌قدر عرق ریخت و سختی کشید که حالا ته جیبش پول کافی پیدا می‌شود.


یورگن کلوپ

شکی نیست که یورگن کلوپ با پیروزی در فینال روی ابرها راه می‌رفت.
آلمانی ۵۱ ساله در چهار سال حضورش لیورپول را به یکی از بهترین تیم‌های انگلیس تبدیل کرده است.
ولی نکته برجسته ماجرا، ارتباط خاصی است که کلوپ با شهر لیورپول و هواداران باشگاه ایجاد کرده است.
یکی از این تماشاگران دیوید ایونز است، مردی که دوست داشت فینال لیگ قهرمانان را در مادرید ببیند. متاسفانه مشخص شد که او به سرطان مجرای صفراوی مبتلا است و نتوانست به پایتخت اسپانیا سفر کند. سه هفته قبل به او گفته شد که فقط دو هفته زنده می‌ماند.
کلوپ داستان ایونز را شنید و تصمیم گرفت که برای او یک پیام ویدئویی بفرستد.
کلوپ گفت:

“شنیده‌ام که یک جنگجوی شگفت‌انگیز هستی، اما تنها چیزی که من می‌توانم بگویم این است که به فکرت هستیم. تو واقعا همراه ما هستی.”

ایونز بازی را در بیمارستان ویژه‌ بیماران درمان‌ناپذیر دید و با قهرمانی تیمش فریاد کشید.
فینال مادرید شاید از نظر فوتبالی کیفیت خیلی بالایی نداشت و مسابقه‌ای نبود که مدت‌ها در موردش صحبت شود اما بدون شک داستان‌های بازیکنان و تماشاگران، آن را تبدیل به مسابقه‌ای به یاد ماندنی خواهد کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر