نظر جالب دیمین لیلارد درباره خروج از پورتلند و پیوستن به یک سوپر تیم

1 شهریور 98
نظر جالب دیمین لیلارد درباره خروج از پورتلند و پیوستن به یک سوپر تیم
نویسنده:جلال باقری

میتوان در یک سوپر تیم به راحتی قهرمان شد اما چالش جالبی نخواهد بود

“ورزش جا”_ کوین دورنت به دلایل زیادی به وریرز پیوست، لبران نیز به دلایل زیادی به هیت پیوست همچنین آنتونی دیویس و پال جرج نیز به دلایل زیادی راهی لس آنجلس شدند.

این‌ها حرکات تغییر دهنده زندگی است. هیچکس کاری را انجام نمی‌دهد که نتیجه آن برای یک هدف واحد باشد. اما آنچه را که باید در نظر داشت این است که این ستارگان راه آسان‌تری را برای رسیدن به قهرمانی طی کرده‌اند این واقعیت است.

اما دیمین لیلارد فوق ستاره‌ای می‌باشد که خیلی تلاش کرده است تا سطح خودش را بالا ببرد و با بالا رفتن و پیشرفت کردن خود بلیزرز را نیز به بالا بکشد. وی وفاداری خود را به پورتلند اثبات کرده است و برای بدست آوردن قهرمانی تن به اینکه از این تیم به آن تیم بشود نداده است و با تمدید قرارداد خود تا سال ۲۰۲۵ خیال هواداران تیمش را راحت کرده است.

لیلارد در مصاحبه‌ای درباره ترک پورتلند و پیوستن به یک سوپر تیم گفته است:

می‌دانید که اگر من به یک سوپر تیم بروم و سه هم تیمی سوپراستار داشته باشم میتوانم به راحتی حلقه (قهرمانی) را بدست آورم، اما سوال من این است که قهرمان شدن آن هم بدون به چالش کشیده شدن چه لذت و افتخاری دارد؟ من در پورتلند خواهم ماند و این باور قلبی را دارم که در اینجا نیز می‌توانم قهرمانی را بدست بیاورم و این قهرمانی برای من جذاب‌تر خواهد بود.

کوین دورنت اعتراف کرده است که برای قهرمانی به گلدن استیت پیوسته است اما وی چیزی را که میخواست بدست نیاورد. چرا که گلدن استیت قبل از دورنت نیز قهرمان NBA شده بود و بازیکنان بزرگی نیز همچون استفن کری، کلی تامپسون و دریماند گرین در اختیار داشت و پیوستن KD به جمع آنها فقط آنها را قوی‌تر کرد. گرچه که کوین همراه با گلدن استیت ۲ بار قهرمان NBA شد اما این میراثی نبود که بتواند در کریر وی جاودانه باشد. وی به همین دلیل از جمع جنگجویان جدا شد و راهی بروکلین شد چرا که قهرمانی با نتس میتواند یک میراث جاودانه برای دوران حرفه‌ای وی باشد و معنای دیگری برایش داشته باشد.

شاید سخت باشد که پورتلند بتواند در سال های آینده همراه با لیلارد قهرمانی را بدست بیاورد اما لیلارد از حضور در این شهر و تیم لذت می‌برد همچنین یک قرارداد ۴ ساله به ارزش ۱۹۶ میلیون دلار دلیل خوبی میتواند برای ماندن وی در Moda Center باشد.

اما در صورت قهرمانی لیلارد همراه با پورتلند وی تبدیل به یک بازیکن افسانه‌ای برای هواداران‌شان خواهد شد و لیلارد آن چیزی را که بدنبالش بود بدست خواهد آورد.

سالی که دورنت به وریرز پیوست منتقدان بسیار زیادی داشت اما اکنون لیلارد با این وفاداری که از خود نشان می‌دهد جایگاه ویژه‌ا‌ی در دنیای NBA بدست آورده است. همچنین لیلارد درباره اینکه بازیکنان برای دست آوردن حلقه به تیم‌های دیگر می‌روند اظهار داشت:

من کسی را شماتت نمی‌کنم هر کسی میتواند از هر مسیری که دوست دارد عبور کند اما من آنچه را که برایم مناسب است انجام می‌دهم آن هم وفاداری نسبت به تیمم و هوادارانی که همیشه به من آرامش و انگیزه بخشیده‌اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر