وستهم در آستانه تمدید قرارداد مانوئل لانزینی

5 شهریور 98
وستهم در آستانه تمدید قرارداد مانوئل لانزینی
نویسنده:شایان محمدی

چکش‌های لندنی بدنبال تمدید قرارداد بلند مدت با لانزینی

“ورزش جا”_ قرارداد فعلی مانوئل لانزینی با وستهم تنها ۱۲ ماه دیگر اعتبار دارد. وستهم در بند از قرارداد لانزینی ذکر کرده است که پس از پایان قرارداد وی آنها می‌توانند بند تمدید قرارداد ۲ ساله وی را فعال کنند اما چکش‌ها بدنبال تمدید قرارداد بلند مدت تا سال ۲۰۲۴ هستند.

لانزینی در طول سه هفته آغازین لیگ برتر انگلیس دوباره به فرم قبل از مصدومیت خود برگشته است و از همین رو سران باشگاه لندنی در تلاش هستند تا قرارداد بلند مدتی را هر چه زودتر با وی منعقد کنند. لانزینی نیز درباره تمدید قرارداد با وستهم چراغ سبز نشان داده و گفته است:

شما درباره ماندن من در باشگاه می‌پرسید، بله من در مورد ماندنم در باشگاه در حال مذاکره هستم و البته دوست دارم که بمانم. وستهم مثل خانه من است، ۵ فصل است که در این تیم حضور دارم. من هواداران را دوست دارم آنها نیز مرا دوست دارند، بودن در چنین جوی برای من شگفت انگیز است.

لانزینی در تابستان گذشته (۲۰۱۸) دچار پارگی رباط صلیبی شد و به همین دلیل جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را از دست داد و به مدت هشت ماه از میادین دور بود. بعد از این مصدومیت باشگاه وستهم برای تمدید قرارداد وی دچار ترید شد چرا که مصدومیت رباط صلیبی بسیار سنگین است و کمتر بازیکنی میتواند پس از این مصدومیت دوباره کیفیت قبلی خود را به نمایش بگذارد.

لانزینی در فوریه فصل قبل (۲۰۱۸/۱۹) در مقابل فولام به میدان آمد بازی که شاگردان پیگرینی توانستند با برد ۳ بر ۱ به پایان برسانند. در این مسابقه لانزینی چندان سرحال به نظر نمی‌رسید چرا که به زمان بیشتری نیاز داشت تا به فرم آرمانی خود برگردد.

عملکرد لانزینی در شروع فصل جدید (۲۰۱۹/۲۰) چگونه بوده است؟

وی قبل از شروع فصل در سه دیدار دوستانه متوالی مقابل فولام، هرتابرلین و بیلبائو گلزنی کرد تا خودش را به پیگرینی ثابت کند. در بازی هفته دوم که وستهم مهمان برایتون در ورزشگاه آمکس بود، چکشها این دیدار را با نتیجه یک بر یک به اتمام رساندن. در این دیدار لانزینی یک پاس گل به نام خود ثبت کرد.

چکش‌ها هفته سوم در ورزشگاه ویکاریج رود توانستند میزبان خود را با نتیجه سه بر یک شکست بدهند در این دیدار نیز لانزینی موثر بود وی در دقیقه ۲ با خطایی که در محوطه حریف بدست آورد یک پنالتی را نصیب تیمش کرد تا کاپیتان نوبل گلزنی کند. همچنین وی یک پاس گل در این دیدار نیز به ثبت رساند.

چرا وستهم به ماندن لانزینی نیاز دارد؟

دیوید سالیوان و مانوئل پیگرینی در حال ساختن یک تیم با رویکرد هجومی هستند و در حال حاضر قلب تپنده این تیم لانزینی آرژانتینی می‌باشد. لانزینی که از سوی هواداران وستهم ملقب به جواهر شده است توانایی بسیار بالایی در بازیسازی و ایجاد موقعیت برای مهاجمین تیمش دارد وی در سیستم اتخاذ شده مرد شیلیایی نقشی محوری دارد چرا که وقتی تیم وستهم از حالت تدافعی به هجومی شیفت می‌شود درست همین لحظه است که لانزینی با نبوغ و تکنیک بسیار بالای خود می‌تواند حملات تیمش را رهبری کند.

لانزینی با دو عملکرد درخشانی که در مقابل برایتون و واتفورد به نمایش گذاشت نشان داد که در این فصل میتواند نقش اصلی تیم پیگرینی را ایفا کند.

موضوع تمدید قرارداد لانزینی تا چه حد برای وستهم قابل توجه خواهد بود؟

وستهم مشتاق است تا بهترین بازیکن و استعداد حال حاضر خود را همچنان حفظ کند. در سالهای اخیر آنها ستارگانی همچون دیمیتری پایت و مارکو آرناتوویچ را از دست داده‌اند و از دست دادن یک ستاره دیگر چندان به مذاق طرفداران متعصب این باشگاه لندنی خوش نخواهد آمد چرا که آنها تا کنون چندین و چند بار علیه سیاست مدیر باشگاه دست به اعتراضات شدیدی زده‌اند. از طرفی دیگر نیز پیگرینی بدنبال این است تا سهمیه لیگ اروپا را برای وستهم بدست بیاورد و نام این باشگاه با اصالت انگلیسی را دوباره بر سر زبان‌ها بیندازد و نیاز ساختن چنین تیمی به حضور بازیکنانی همچون لانزینی است پس وستهم چاره‌ای ندارد جز اینکه درب خروج باشگاهش را ببند و ستاره آرژانتینی و ارزشمند خود را حفظ کند.

همچنین پیش از مصدومیت لانزینی باشگاه لیورپول به جذب لانزینی ابراز تمایل کرده بود اما بعد از مصدومیت وی قرمزهای مرسی سایدی دیگر پافشاری برای جذب او نکردند. البته باشگاه وستهم با قرارداد بلند مدتی جدیدی که با ستاره آرژانتینیش منعقد خواهد کرد دیگر فرصت چندانی به رقبا برای جذب وی نخواهد داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر