به‌مناسبت هفتاد و چهارمین سال شروع لیگ اتحادیه ملی بسکتبال (NBA)

30 مهر 98
به‌مناسبت هفتاد و چهارمین سال شروع لیگ اتحادیه ملی بسکتبال (NBA)
نویسنده:جلال باقری

در آستانه شروع بهترین و هیجان‌انگیزترین رقابت ورزشی جهان

“ورزش جا”_ لیگ جذاب و بی رقیب اتحادیه ملی بسکتبال (NBA) از بامداد ساعت 03:30 چهارشنبه 1 آبان (2019/20) با دیدار تورنتو رپترز و نیواورلینز پلیکانز در ورزشگاه Scotiabank Arena آغاز خواهد شد.

جادوی نیک نرس

نیک نرس در اولین فصل حضورش بعنوان سرمربی در تورنتو رپترز عنوان قهرمانی NBA را برای اولین بار برای تیرکس‌ها به ارمغان آورد. این سرمربی خوش فکر و جوان اکنون در دومین فصل حضورش بدنبال تکرار موفقیتهایش میباشد البته که دیگر آنها اعجوبهای به نام کوای لنرد را در اختیار ندارند اما این تیم هنوز هم یک مثلث بسیار قوی دارد آن هم حضور کایل لائوری بهمراه مارک گسول و پاسکال سیاکام، سه عنصری که در فصل گذشته (2018/19) برای کانادایی‌ها بی‌نظیر کار کردند و فصل تاریخ و فراموش نشدنی را برای طرفداران‌شان رقم زدند. همچنین بازیکنان دیگری همچون فرد ون‌ویلت و سرج ایباکا نیز کماکان در Scotiabank Arena حضور دارند و بالانس این تیم حفظ شده است ضمن اینکه بازیکنان جوان مستعدی همچون پاتریک مک‌کاو، نورمن پاول، رادنی هالی جفرسون و … وجود دارند و رپترز امسال هم میتواند در کنفرانس شرق پر قدرت ظاهر شد. البته ترکیب آن‌ها را که کنار بگذاریم، آن‌ها نابغه‌ای به نام نیک نرس را در اختیار دارند که بسیار باهوش و در استفاده از تاکتیک‌های مختلف متناسب با شرایط هر بازی ماهر است. مطمئنا یک فصل جذاب و پر چالش برای تیم نیک در راه خواهد بود و باید دید امسال بار دیگر NBA را به تسخیر خود در خواهند آورد یا خیر.

تیم جوان و انرژیک الوین جنتری

نیواورلینز پلیکانز در تابستان امسال (2019) فوق ستاره خود یعنی آنتونی دیویس را به لس آنجلس لیکرز ترید کرد و در ازای آن بازیکنان مستعدی همچون لانزو بال، برندون اینگرام و جاش هارت را دریافت کرد. ضمن اینکه مرد اول آن‌ها در فصل جدید روکی آن‌ها خواهد بود زایان ویلیامسون! که البته متاسفانه آنها زایان را بدلیل پارگی مینیسک 6 الی 8 هفته در اختیار نخواهند داشت. پلیکانزها امسال ترکیب بسیار خوبی را در اختیار دارند و می‌توانند خود را یک از تیم‌های صعود کننده به پلی آف قلمداد کنند، البته که در کنفرانس غرب فشار بسیار بالاست و حریفان نیز آماده و سرسخت هستند اما هرگز نباید زایان ویلیامسون و تیمش را دست کم بگیرید. از طرفی بازیکنانی همچون جری هالیدی، لانزو بال و اینگرام بشدت بدنبال این هستند تا با نشان دادن توانایی‌های خود بار دیگر چشمان طرفداران NBA را معطوف خود کنند. تماشای بازی‌های این تیم جوان و شورانگیز را در این فصل از دست ندهید.

نبرد تایتان‌ها در لس آنجلس!

لس آنجلس لیکرز و لس آنجلس کلیپرز از بامداد ساعت 06:00 1 آبان در ورزشگاه STAPLES Center به مصاف هم خواهند. دو رقیب همشهری در این فصل تقابل‌های دیوانه‌و‌اری را مقابل یکدیگر خواهند داشت برای پی بردن به این موضوع فقط کافی است به ترکیب دو تیم نگاهی بیندازید، دیگر از دیداری که لبران در مقابل کوای، پال جرج در مقابل آنتونی دیویس بازی خواهند کرد چه میخواهید؟! البته دو تیم بازیکنان با کیفیت دیگری نیز در اختیار دارند که هر کدام میتوانند سرنوشت بازی را رقم بزنند. لیکرز تشنه قهرمانی است و بازسازی اعتباری که چندین سال است دارد گرد و غبار می‌خورد چرا که آنها 6 سال است حتی رنگ پلی آف را نیز ندیده‌اند در طرف مقابل نیز تیم تحت هدایت داک ریورز دیگر از سایه بودن لیکرز خسته شده و میخواهند خورشید جدیدی در آسمان شهر لس آنجلس طلوع کند آن‌ها تمام شرایط را برای بدست آوردن قهرمانی دارند اما اولین و جدی ترین رقیب آن‌ها برای رسیدن به قهرمانی رقیب همشهری آن‌ها زرد و بنفش‌ها خواهند بود و این همان نقطه اوجی می‌باشد که تقابل‌های این دو تیم را در طول فصل بسیار دیدنی و آدرنالین خالص می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر