نویر: آلیسون و ادرسون استادان دروازه‌بانان مدرن هستند

30 مهر 98
نویر: آلیسون و ادرسون استادان دروازه‌بانان مدرن هستند
نویسنده:محمدحسین نظری

مانوئل نویر دروازه‌بان بایرن مونیخ لب به ستایش از آلیسون و ادرسون گشوده است.

“ورزش جا”_ دروازه‌بان اسطوره‌ای آلمان، دو دروازه‌بان‌ ملی‌پوش برزیل را به عنوان زوجی انتخاب کرده است که در آینده استاندارد را تعیین می‌کنند.

نویر مدتهاست که به عنوان بهترین دروازه‌بان جهان از لحاظ کار با توپ و مهار شوت‌های سنگین قلمداد می‌شود و او را پایه گذار شیوه مدرن دروازه‌بانی عصر جدید نامیده‌اند، سوپرمانو می‌گوید که دو دروازه‌بان برزیلی یعنی آلیسون و ادرسون در کار با توپ بسیار تبحر دارند و سبک دروازه‌بانی آن‌ها بسیار مدرن است.

نویر ۳۳ ساله که در جام جهانی ۲۰۱۴ توانست قهرمان شود می‌گوید آنها با ۲۶ و ۲۷ سال سن هم اکنون جزو بهترین های جهان هستند.

وی گفت:

” آلیسون لیورپول و ادرسون منچسترسیتی دروازه‌بانان کاملی هستند، آنها شیوه دروازه‌بانی به سبک مدرن را به خوبی اجرا می‌کنند و با هر دو پا تسلط کامل دارند. من هر دو آن‌ها را دوست دارم آن‌ها استوار و بدون اشتباه کار می‌کنند. همچنین در آینده آن‌ها استانداردها را تعیین می‌کنند.”

نویر ادامه داد:

“آنها در کنار بهترین‌های جهان از جمله هوگو لوریس که هم نسل من است و سال گذشته بسیار سرحال بود و توانست با تیمش به فینال لیگ قهرمانان برسد قرار دارند.”

سوپرمانو اظهار داشت:

” من و لوریس وجه مشترکی داریم، هر دو کاپیتان تیم ملی و باشگاه هستیم. او کسی است که من از او قدردانی میکنم.”

در همین حال اکنون نویر رقابت سرسختی را با مارک آندره ترشتگن برای تصاحب شماره یک مانشافت دارد، البته که یواخیم لوو همچنان نویر را بیشتر از ترشتگن می‌پسندد.

نویر در همین باره می‌گوید:

این رقابت چیز جدیدی نیست و همیشه بوده است، وقتی وارد تیم ملی شدم شماره ۲ بودم پشت سر رنه آدلر. اما وی دچار مصدومیت طولانی شد و من خوش شانس بودم که در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی توانستم به شماره یک مانشافت تبدیل شوم. از آن روز به بعد من همیشه جایگاهم را بعنوان شماره ۱ حفظ کردم.

مانوئل اضافه کرد:

آلمان در طول تاریخ همواره کشوری بوده است که دروازه‌بانان بزرگی را در اختیار داشته است، همانطور که این قضیه نیز در مورد مهاجمان اتفاق افتاده است.

نویر پس از مصدومیت سنگینی که در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ داشت توانست یکبار دیگر خود را به منتقدانش اثبات کند.

شماره یک باواریایی‌ها در مورد وضعیت مصدومیتش گفت:

برخی از مردم فکر می‌کردند کار من تمام شده است و من دیگر برنمیگردم، اما من اشتیاق زیادی و شور شوق غیرقابل وصفی دارم و فکر میکنم این مهمترین چیز است. هدف من این نیست که هر روز صبح به تمرین بروم و برای رسیدن به سطح خودم بدون اینکه واقعا جاه طلب باشم. من می‌خواهم هر روز پیشرفت کنم. در ۳۳ سالگی، می‌خواهم بهترین مهارها، بهترین حرکات و بهترین عملکرد را ارائه بدهم این هدف هر روز من است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر