هامان: جذب سانچو برای لیورپول مناسب خواهد بود

1 آبان 98
هامان: جذب سانچو برای لیورپول مناسب خواهد بود
نویسنده:مازیار امینی

ستاره جوان دورتموند زیر ذره‌بین قرمزهای مرسی‌ساید

“ورزش جا”_ دتمار هامان بازیکن سابق قرمزهای مرسی ساید بر این باور است که لیورپول اگر قرار است یکی از ضلع‌های مثلث هجومی خود را به فروش برساند بهترین جایگزین سانچو بازیکن جوان دورتموند است و قرمزها باید وی را زیر نظر بگیرند.

هامان بر این باور است که تابستان آینده (۲۰۲۰) قرمزها باید یک گام بزرگ بردارند و وینگر خوش تکنیک و سرعتی دورتموند را به آنفیلد بکشانند.

سانچو وینگر ۱۹ ساله‌ای می‌باشد که در تابستان ۲۰۱۷ از منچسترسیتی به دورتموند پیوست و خیلی زود توانست سیر صعودی موفقیت را در بوندسلیگا طی کند و اکنون تیم‌های بزرگ اروپایی بشدت وضعیت این وینگر انگلیسی را زیر نظر دارند.

هامان درباره اینکه لیورپول علاقمند به جذب سانچو است، می‌گوید:

من شنیده‌ام که لیورپول علاقه زیادی به جذب سانچو دارد، می‌توانم تصور کنم که در تابستان آینده آن‌ها یکی از بزرگ‌ترین مدعیان جذب سانچو هستند.

همچنین شنیده‌هایی از این حاکی است که منچستریونایتد نیز علاقمند به جذب سانچو می‌باشد اما با توجه به وضعیت نه چندان جالب حال حاضر منچستریونایتد تحت هدایت اوله گونار سولسشر و در صورت عدم راهیابی شیاطین سرخ به لیگ قهرمانان اروپا بعید است که آن‌ها در تابستان آینده شانسی برای جذب سانچو داشته باشند.

هامان همچنین درباره وضعیت انتقال سانچو گفته است:

او محصول آکادمی منچسترسیتی است و باید دید بازگشت به سیتی نیز یکی از اهداف وی خواهد بود همچنین اگر او همچنان به سیتی وفادار باشد بعید است به پیشنهاد منچستریونایتد جواب مثبت دهد. با اشاره به این نکته مهم که در قرارداد سانچو هیچ رقم فسخ قراردادی گنجانده نشده است و همین امر باعث می‌شود تا تیم‌هایی که خواهان وی هستند رقم نجومی را به دورتموند بپردازند.

هامان درباره شرایط خطوط هجومی لیورپول می‌گوید:

فعلا بازیکنان زیادی برای تقویت خط حمله لیورپول وجود ندارند، من نمیدانم سانچو چنین بازیکنی است یا ن اما شاید اگر یکی از این سه (مانه، صلاح و فیرمینو) قصد خروج از لیورپول را داشته باشد پس سانچو جایگزین مناسبی می‌تواند باشد.

واتسکه مدیر ورزشی دورتموند پیش از این گفته بود که یونایتد در تابستان پیشنهاد بالایی را برای سانچو ارائه داد ولی ما آن را رد کردیم ولی با توجه به روند پیشرفت سانچو و همچنین مشتریان زیادی که بدنبال جذب او هستند بعید است که وی تا ۵ سال آینده در وستفالن حضور داشته باشد.

این احتمال وجود دارد که در تابستان آینده لیورپول یک‌بار دیگر رکورد نقل و انتقالات خود را که مربوط به ژانویه ۲۰۱۸ و جذب ویرجیل فن دایک با مبلغ ۷۵ میلیون پوند از ساوتهمپتون می‌باشد را بشکند چرا که آن‌ها در تابستان آینده مبلغ ۹۶ میلیون یورو را برای جذب سانچو از دورتموند در نظر گرفته‌اند.

سانچو تا کنون ۶۶ بار برای دورتموند به میدان رفته است و ۱۸ گل نیز به ثمر رسانده است همچنین وی اکنون جزو یکی از مهم‌ترین عناصر هجومی زنبورهای وستفالن و سه‌شیرها به شمار می‌رود. نام جیدون سانچو در اسامی کاندیدهای پسر طلایی ۲۰۱۹ به چشم می‌خورد.

لوسین فاوره سرمربی دورتموند درباره سانچو گفته است:

انتظارات از او بسیار زیاد است، ما فراموش میکنیم که او تنها ۱۹ سال سن دارد و این خطرناک است. او هنوز چیزهای زیادی باید یاد بگیرد، او یک بازیکن عالی است و هیچ شکی در این مسئله نیست اما او هنوزم باید یاد بگیرد و باید به تفریح و پیشرفت ادامه دهد.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر