گواردیولا: از لحظه‌ای که مسی را دیدم فهمیدم بارسلونا برنده همه چیز خواهد شد

6 آبان 98
گواردیولا: از لحظه‌ای که مسی را دیدم فهمیدم بارسلونا برنده همه چیز خواهد شد
نویسنده:سامان افشاری

سرمربی حال حاضر منچسترسیتی توضیحات پشت پرده‌ای را از زمان مربیگری خود در بارسلونا ارائه داده است

“ورزش جا”_ سرمربی پیشین بارسلونا، پپ گواردیولا گفته است به محض دیدن اولین بازی لیونل مسی متوجه شدم که این باشگاه همه چیز را برای برنده شدن خواهد داشت.

سرمربی فعلی سیتیزن‌ها ۲۴۷ بازی را بعنوان سرمربی بارسلونا در کارنامه دارد و توانست همراه با کاتالان‌ها سه بار قهرمان لالیگا، دو بار قهرمان جام حذفی (کوپادل‌ری) و دو بار قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا شود.

لیونل مسی تحت هدایت گواردیولا به شکل خارق العاده و باور نکردنی بازی می‌کرد و توانست تاریخ‌سازی جاوادانه‌ای را همراه با پپ برای آبی‌اناری‌ها رقم بزند. گواردیولا درباره مسی می‌گوید:

قبلا توسط شخصی از آرژانتین شنیده بودم که مسی بازیکن خیلی خوبی است و می‌تواند در ترکیب ما باشد. آن‌ها به من گفتند که او خیلی جوان است اما گل‌های بسیار زیادی به ثمر می‌رساند و باور نکردنی است. این اولین برداشت‌ها و شنیده‌های من درباره مسی بوده است.

وی گفت:

من او را نمی‌شناختم و روزی او و پدرش را در یک فروشگاه نایک دیدم. من او را دیدم، او کوچک و خجالتی به نظر می‌رسید و من فکر می‌کردم آن شخصی که از او تعریف کرده است واقعا راست گفته است؟

پپ ادامه داد:

ما پیش فصل را در اسکاتلند آغاز کردیم و در دو بازی تدارکاتی با نتیجه های ۶-۱ و ۵-۰ پیروز شدیم او در یکی از این بازی‌ها توانست سه‌گل به ثمر برساند، با این عملکرد او، من متوجه شدم که بارسلونا با او برنده همه چیز خواهد شد.

گواردیولا همچنین به فرهنگ سبک مربیگری در بارسلونا اشاره کرد و از پیوند ویژه‌ای که تا کنون با اعضای این باشگاه داشته تمجید کرده است.

سرمربی سابق آبی‌اناری‌ها اظهار داشت:

زمان زیادی نگذشته بود، اما من از روند ساختن تیم لذت می‌بردم؛ دیدم که تغییراتی که ایجاد کردیم جواب داد و همه چیز به شکل ایده‌آلی در جریان بود؛ اینکه این چنین مجموعه بی‌نظیری ساخته شده بود واقعا باور نکردنی بود.

وی درباره جو بازیکنان بارسلونا می‌گوید:

آن‌ها دوستان صمیمی بودند و با هم اغلب به رستوران می‌رفتند، آن‌ها گروهی بودند که می‌دانستند چگونه با لحظه‌های سخت مواجه شوند.

همچنین گواردیولا خاطرنشان کرد:

همه شرایط در بارسا خوب بود، اما اهمیت هدایت باشگاه بزرگی مثل بارسا به این معنی است که شما وقت زیادی برای لذت بردن از آن ندارید.

وی بیان کرد:

رابطه و پایه‌های محکمی که در بین اعضای تیم بود واقعا غیرقابل توصیف است ما با هم گام به گام پیش  رفتیم و افتخاراتی نبود که آن را فتح نکنیم ما در بارسا مجموعه‌ای بودیم که همه چیز را با هم بدست آوردیم. اماطبق روند طبیعی، زمان توقف ناپذیر است و همه چیز سرانجام در یک زمان به پایان رسید (اشاره پپ به پایان حضورش در بارسلونا).

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر