سیمن: ژاکا بابت رفتارش باید از هواداران عذرخواهی کند؛ داوید لوئیز برای کاپیتانی انتخاب خوبی است

7 آبان 98
سیمن: ژاکا بابت رفتارش باید از هواداران عذرخواهی کند؛ داوید لوئیز برای کاپیتانی انتخاب خوبی است
نویسنده:کوروش عقیلی

هافبک سوئیسی دیگر برای هیچکسی در لندن محبوب نیست

“ورزش جا”_ سیمن به کایپتان ننگین آرسنال گفته است که باید از هواداران عذرخواهی کنی. ژاکا در دیدار مقابل کریستال پالاس در چهارچوب هفته دهم (۲۰۱۹/۲۰) پس از تعویض شدن به اعتراض هواداران آرسنال جواب زشتی داده و به آنها گفته است f*** off و همچنین پیراهن آرسنال را در آورد و سریع راهی رختکن شد.

بخاطر همین توهین بی شرمانه ژاکا، هواداران توپچی‌ها خواستار این شدند تا بازوبند کاپیتانی از وی گرفته شود و همچنین حتی اعلام کرده‌اند که ژاکا باید از باشگاه اخراج شود. در رابطه با همین مسئله گفته شده که ژاکا حاضر به عذرخواهی از هواداران آرسنال نیست. وی اعلام کرده که از رفتار هواداران این تیم نسبت به خودش به شدت ناامید شده است.

دیوید سیمن اسطوره باشگاه آرسنال گفته است که باشگاه خیلی صبر کرده است و باید ژاکا را مجبور به عذر خواهی می‌کرد. دروازه‌بان پیشین آرسنال در پاسخ به این سوال که واکنش وی به اتفاقات روز یکشنبه چیست، گفت:

واقعا بهت زده شدم اون نباید این کار را انجام می‌داد، هواداران حق دارند که احساس خود را نسبت به عملکرد بازیکن تیم خود بروز بدهند.

وی گفت:

او باید انتقاد هواداران را می‌پذیرفت و خوییشتن داری می‌کرد به هیچ وجه نباید به سمت تماشاگران آن توهین زننده را می‌کرد.

سیمن ادامه داد:

شما به عنوان کاپیتان آرسنال نمی‌توانید چنین کاری را انجام دهید. شما باید به اعصاب خود مسلط بشید آرام باشید و با انتقاد هوادار کنار بیاید.

دروازه‌بان سابق توپچی‌ها و سه‌شیرها گفت:

چیز دیگری که مرا شگفت زده می‌کند این است که ژاکا پس آن حرکت ناشایست از هواداران عذرخواهی نکرده است.

دیوید ادامه می‌دهد:

من برای چند بازی کاپیتان آرسنال بودم، اگر اتفاقی می‌افتاد من مستقیما در مطبوعات می‌گفتم که بابت رفتارم واقعا متاسف هستم. اما هنوز ژاکا این کار را نکرده است.

وی بیان کرد:

باید هر چه زودتر به این مسئله رسیدگی شود ما فردا بازی بزرگی مقابل لیورپول خواهیم داشت ولی هنوز هیچ خبری مبنی بر برخورد باشگاه با ژاکا نیامده است.

وی درباره یاغی حال حاضر آرسنال گفت:

این سکوت باشگاه و ژاکا بسیار جای تعجب دارد. وقتی کاپیتان و رهبر یک تیم چنین رفتاری بروز می‌دهد یعنی اینکه من از حضور در اینجا لذت نمی‌برم، جز این دیگر چه چیزی می‌تواند وجود داشته باشد؟!

علی رقم ادعای بازیکنان آرسنال مبنی بر اینکه ژاکا همچنان می‌خواهد کاپیتان تیم بماند، اما بعید است هافبک سوئیسی بازوبند کاپیتانی را حفظ کند.

اونای امری در ابتدای فصل تا کنون پنج کاپیتان را داشته است اوبامیانگ، هکتور ببرین، لاکازت و مسوت اوزیل به اضافه گرانیت ژاکا. اما سیمن اعتقاد دارد داوید لوئیز فرد شایسته‌تری برای بستن بازوبند کاپیتانی است.

سیمن که سابقه سه قهرمانی در لیگ برتر انگلیس را دارد در پاسخ به آینده ژاکا به عنوان کاپیتان، گفت:

من فکر نمی‌کنم هواداران او را ببخشند.

اسطوره باشگاه آرسنال اظهار داشت:

او بازیکن مورد علاقه هواداران نیست و این واقعیت که او کاپیتان آرسنال شده برای‌شان شگفت انگیز است. نحوه کاپیتان شدن وی عجیب است. این وظیفه مربی است که کاپیتان تیمش را انتخاب کند نه بازیکنان چون بازیکنان سلیقه‌های متفاوتی دارند (کنایه سیمن به رای گیری امری برای انتخاب کاپیتان تیم).

سیمن گفت:

آنها اکنون کاپیتان دیگری را انتخاب خواهند کرد؟ آیا رئیس انتخاب می‌کند؟ او چه کسی را انتخاب می‌کند؟ انتخاب بازیکن معمولی به عنوان کاپیتان انتخاب دشواری است.

وی گفت:

رهبران زیادی در آرسنال وجود ندارد.

سیمن گفت:

من فکر میکنم لوئیز یک انتخاب و یک رهبر خواب خواهد بود اما او تازه به تیم اضافه شده است و سابقه چندانی در تیم ندارد. البته این موضوع برای من اهمیت چندانی ندارد و  اگر من به جای امری بودم زحمتی به خود نمی‌دادم و هر چه سریع تر او را به عنوان کاپیتان تیم انتخاب می‌کردم.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر