دکلان رایس حتی در نزدیکی سطح یک بازیکن ۱۰۰ میلیون پوندی هم نیست

8 آبان 98
دکلان رایس حتی در نزدیکی سطح یک بازیکن ۱۰۰ میلیون پوندی هم نیست
نویسنده:شایان محمدی

رایس برای پیوستن به منچستریونایتد نباید عجله کند و همچنان در وستهم بماند

“ورزش جا”_ دین اشتون مهاجم سابق وستهم اظهار داشت که دکلان رایس در سطح یک بازیکن ۱۰۰ میلیون پوندی نیست. این اظهار نظر اشتون بدلیل این است که باشگاه منچستریونایتد می‌خواهد هافبک دفاعی چکش‌ها را به هر قیمتی که شده حتی با رقم بالا نیز جذب کند.

البته رایس تا کنون هیچ درخواستی را مبنی بر خروج از لندن ارائه نکرده است و اشتون متعقد است وی باید تمام تمرکز خود را روی بازی برای وستهم بگذارد. بازیکن  پیشین وستهم بیان کرد:

احساس میکنم او هنوز نیاز به پیشرفت کردن دارد و هیچ مکانی بهتر از یادگیری و پیشرفت کردن به جز وستهم برایش وجود ندارد.

وی درباره لینک شدن دکلان به منچستریونایتد گفت:

او برای ملحق شدن به یونایتد به دو فصل دیگر نیاز دارد تا به تجربه کافی برسد چرا که اکنون پیوستن به یونایتد و قرار گرفتن در زیر فشار سنگینی که در الدترافورد برایش ایجاد خواهد شد چیزی نیست که شما بتوانید به راحتی با آن کنار بیایید، پس لازم است ابتدا کاملا ساخته شوید و بعد گام در مسیرهای سخت بگذارید.

وی ادامه داد:

اگر من جای دکلان باشم عجله نمی‌کنم، زیرا اکنون در باشگاهی حضور دارم که شرایط مناسبی برای پیشرفتم دارد.

اشتون افزود:

او بازیخوانی بسیار خوبی دارد و در تخریب بازی حریف مهارت قابل توجهی دارد اما باید در کار با توپ مسلط‌تر شود چرا که او در این فاکتور هنوز جای کار دارد و در فوتبال امروزی هافبک‌ها باید به خوبی مهارت حفظ توپ بالایی را داشته باشند.

هافبک انگلیسی سابق وستهم اضافه کرد:

او الگویی مناسب را در کنارش دارد و آن هم مارک نوبل است و باید از او چیزهایی بیاموزد، من فکر میکنم نوبل هنوزم از او بهتر است چرا که حفظ توپ بسیار بهتری دارد و در شرایطی از مسابقه که تیم نیاز به حفظ توپ و گردش توپ دارد مارک بهتر عمل میکند. اینکه در لحظات پرفشار و سرعتی بازی شما چگونه می‌توانید با مهارت خود توپ را حفظ کنید و فشار حریف را کم کنید مهارت بسیار ملزم و مهمی است.

وی درباره علت علاقه یونایتد به رایس گفت:

طبیعی است که باشگاه بزرگی و با افتخاری همچون منچستریونایتد، همواره به جذب بازیکنان مستعد علاقه داشته باشد و دکلان نیز یکی از همین بازیکنان مستعدی است که چشم‌های آنها را به طرف خود جذب کرده است.

اشتون بیان کرد:

اما من اگر جای او بودم عجله نمی‌کردم، البته که خود دکلان نیز بسیار به وستهم علاقمند و پایبند است مگر اینکه سران یونایتدی پیشنهاد خیره کننده‌ای برای او ارائه دهند و سران باشگاه را مجاب به فروشش کنند.

وی درباره قیمت ۱۰۰ میلیون پوندی که باشگاه وستهم بر روی دکلان گذاشته است گفت:

من او را در این اندازه نمی‌بینم. در حال حاضر این مبلغ آن هم برای بازیکنی مثل او مسخره است. او واقعا در حال حاضر حتی نزدیک به سطح یک بازیکن ۱۰۰ میلیون پوندی هم نیست.

وی درباره فروش احتمالی وی گفت:

فارغ از اینکه او چقدر خوب بوده است، اگر واقعا وی بازیکنی ۱۰۰ میلیون پوندی بود من مطئنم که وستهم بلافاصله او را میفروخت.

رایس تنها بازیکنی نیست که احتمال جدایی‌اش از وستهم وجود دارد بازیکنانی همچون فیلیپه اندرسون و عیسی دیوپ نیز مشتریانی دارند و خروج آنها نیز از وستهم دور از ذهن نیست. اشتون به این موضوع نیز پرداخت و گفت:

فیلیپه و دیوپ عملکرد با کیفیتی ارائه داده‌اند و پتانسیل خود را نشان دادند.

وی در خصوص این مسئله ادامه داد:

آن‌ها خریدهای بسیار خوبی برای وستهم بودند، اما برای اثبات توانایی خود فقط یک فصل درخشش کافی نیست و باید این روند ادامه‌دار باشد و بازیکن باید این را بداند که فقط یک فصل درخشش نمی‌تواند عیار واقعی آنها را نشان دهد. ولی اگر بازیکنی بتواند روند پیشرفتی خود را در فصل‌های بعد نیز تکرار کند مطمئنا آن موقع شرایط برای پیوستن به یک تیم بزرگ برای آن‌ها مهیا خواهد بود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر