اریک دایر: مورینیو جایگزینی عالی برای پوچتینو در تاتنهام است

4 آذر 98
اریک دایر: مورینیو جایگزینی عالی برای پوچتینو در تاتنهام است
نویسنده:ابراهیم جمشیدی

هافبک ملی پوش اسپرز امیدوار است تا ژوزه مورینیو در ادامه دوران مربیگریش، قهرمانی لیگ برتر را برای شمالی لندنی‌ها به ارمغان آورد

“ورزش جا”_ اریک دایر معتقد است تیمی را که پوچتینو بنای پیشرفت آن را نهاد، اکنون مورینیو مربی کاملی است تا این پیشرفت را تبدیل به فتح عناوین کند.

در حالی که مائوریسیو پوچتینو توانست تاتنهام را با مهره‌هایی جوان تبدیل به تیم مدعی در جزیره کند و حتی با این تیم فینال لیگ کاپ انگلیس ۲۰۱۵ و فینال لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۹ را نیز تجربه کند اما نتوانست به یک دهه حسرت فتح جام اسپرز پایان دهد آخرین قهرمانی تاتنهام مربوط به فصل ۲۰۰۷/۲۰۰۸ می‌باشد که تاتنهام تحت هدایت رهبری خوانده راموس توانست با نتیجه دو بر یک چلسی را شکست دهد و قهرمان لیگ کاپ انگلستان شود.

پس از برکناری مرد آرژانتینی، مربی پرآوازه پرتغالی یعنی ژوزه مورینیو هدایت تاتنهام هاتسپر را برعهده گرفت و توانست در اولین بازی خود بعنوان سرمربی اسپرز پیروزی (وستهم ۲-۳ تاتنهام، هفته سیزدهم لیگ برتر انگلستان ۲۰۱۹/۲۰) را کسب کند.

اریک دایر درباره مورینیو می‌گوید:

من فکر می‌کنم او جانشین بسیار مناسبی برای هدایت کردن تاتنهام است ما خوشحال هستیم که بعد از پوچتینو، او بعنوان سرمربی انتخاب شد.

وی گفت:

سابقه و اعتبار او (مورینیو) باور نکردنی است و این موضوع اعتماد را به تیم وارد می‌کند. راهی که او درباره آن صحبت می‌کند، باور می‌کنید و آن را از او احساس می‌کنید. ما خیلی خوش شانس هستیم که زیر نظر پوچتینو و حالا مورینیو بازی کرده‌ایم. ما نمی‌توانستیم از این خوش شانس‌تر باشیم.

وی درباره تغییرات زیر نظر مورینیو گفت:

خود ژوزه گفت که نمی‌خواهد وارد شود و در دو روز همه چیز را تغییر دهد چون این تغییرات و اتفاقات به تدریج شکل خواهد گرفت و ما به مرور زمان حرکت می‌کنیم. او راه‌ها، ایده‌ها و ذهنیت خود را دارد. بنابراین ما سعی می‌کنیم با آن سازگار شویم.

در حالی که پوچتینو اخراج شد، شوک جدی به سراسر دنیای فوتبال وارد شد اما درست پس از ۱۱ ساعت از این اتفاق سران تاتنهام سرمربی جدید خود را استخدام کردند. دایر درباره اخراج پوچتینو، اظهار داشت:

چند روز دیوانه کننده بود، ما آن شب از طریق باشگاه فهمیدیم. بعد از مدت طولانی در کنار هم احساسات زیادی وجود داشت که کاملا طبیعی است. آیا توانستم از پوچ خداحافظی کنم؟ بله، برای من و همه انجام این کار مهم بود. من فکر می‌کنم همه به روش خود این کار را انجام دادند. من با او و کادر مربیگری صحبت کردم و این خوب بود.

در همین حال هری کین فاش کرده است که پس از برکناری پوچتینیو، با وی دیدار کرده است. وی گفت:

این یک شوک برای همه ما بود، من به خانه او رفتم و چند ساعت با هم صحبت کردیم. این کار بسیار مهم بود قبل از اینکه سرمربی جدید تیم انتخاب شود.

دایر در ستایش مورینیو افزود:

رئیس در هر باشگاهی رفته است برنده شده است، او راه پیروزی را می‌داند و یک برنده اثبات شده است.

ژوزه مورینیو نیز درباره حضور خود و اهدافش در تیم جدیدش در مصاحبه مطبوعاتی گفت:

من اینجا هستم تا گامی دیگر را در دوران مربیگری بردارم و عناوین را کسب کنم. من این مسئله را اینجا روشن کرده‌ام که می‌خواهم در اینجا برنده شوم و این فصل برای شروع ما بسیار مهم است، واقع بینانه ما در این فصل فقط می‌توانیم به لیگ قهرمانان اروپا و جام حذفی نگاه کنیم و در این مسیر برای رسیدن به فتح جام فکر کنیم.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر