بررسی دو تیم اوج گرفته و دو تیم نابوده شده تا این مقطع فصل ۲۰۱۹/۲۰

5 آذر 98
بررسی دو تیم اوج گرفته و دو تیم نابوده شده تا این مقطع فصل ۲۰۱۹/۲۰
نویسنده:جلال باقری

فصلی که برای لیکرز و کلیپرز به شیرینی عسل بوده و برای نیکس و وریرز به تلخی زهر بوده است!

“ورزش جا”_ فصل ۲۰۱۸/۱۹ رقابت‌های NBA با قهرمانی تورنتو رپترز به رهبری کوای لنرد و مربیگری بی‌نقص نیک نرس همراه شد. اما در تابستان ۲۰۱۹ یک زلزله اساسی در تیم‌های لیگ انجام شد، ۴ تیم در این تابستان به سرنوشت‌هایی متفاوت دچار شدند که آن را بررسی خواهیم کرد.

نیویورک نیکس بازنده بزرگ تابستان ۲۰۱۹ !

نیویورک نیکس پس از ترید کریستاپس پورزینگس در تدارک یک ریبلد رویایی بود که این هدف با یک شکست فاجعه بار تمام شد. نیکس که آماده بود کوین دورنت را به همراه کایری اروینگ جذب کند و زایان ویلیامسون را به عنوان درفت دریافت کند به یک باره فرو پاشید و نتوانست هیچکدام از این سه گزینه مورد نظر را جذب کند تا پروسه ساخته شدن یک تیم تمام عیار برای نیویورکی‌ها تبدیل به یک کابوس وحشتناک شود. دورنت و کایری به بروکلین نتس پیوستند و زایان ویلیامسون نیز به عنوان درفت اول راهی نیواورلینز پلیکانز شد. تیم تحت هدایت دیوید فیضدل نیز در این تابستان بازیکنان آزادی از جمله جولیوس رندال، تاج گیبسون، بابی پورتیس، رجی بولاک، وین الینگتون، الفرید پیتون جذب کرد و این تیم تا این مقطع از فصل با ۱۳ باخت و تنها ۴ برد در رتبه پانزدهم جدول کنفرانس شرق قرار گرفته است تا صحت ادعای ما مبنی بر بازنده بزرگ تابستان ۲۰۱۹ تایید شود و با ترکیب حال حاضری که نیکس در اختیار دارد بعید است در ادامه فصل نیز آنچنان عملکرد چشمگیری داشته باشد مگر اینکه به یک‌باره بازیکنان این تیم بتوانند با عملکردهایی قابل قبول تیم‌شان را حداقل در جمع ۸ تیم صعود کننده به مرحله پلی آف قرار دهند. در نهایت می‌توان گفت که نیکس و طرفدارانش امسال شوک بدی را دریافت کردند از طرفی رفتن سوپراستاری مثل کریستاپس پورزینگس و از طرفی یک فرصت بر باد رفته برای جذب بازیکنانی که می‌توانستند این تیم را به یک قطب جدید در لیگ تبدیل کنند و رویا قهرمانی را برای‌شان زنده کنند.

رستگار شدن به سبک لس آنجلس کلیپرز

لس آنجلس کلیپرز در فصل قبل (۲۰۱۸/۱۹) توانست در رده هشتم جدول کنفرانس غرب قرار بگیرد و راهی پلی آف شود و در پلی آف نیز تیم تحت هدایت داک ریورز به خوبی توانست تیم پر ستاره گلدن استیت وریرز را به دردسر بندازد گرچه که نهایتا کلیپرز در همان مرحله اول پلی آف در مجموع با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب وریرز شد و حذف شد. اما نمایش کلیپرز به قدری تحسین برانگیز بود که سران این تیم را به این فکر فرو برد که جذب سوپراستار می‌تواند این تیم انرژیک و جنگجو را به یک غول ترسناک و بی‌رقیب برای رسیدن به قهرمانی NBA تبدیل کرد. کوای لنرد پس از عدم توافق با تورنتو رپترز با قراردادی ۴ ساله به ارزش ۱۴۲ میلیون دلار به تیم آبی پوش شهر لس آنجلس پیوست تا بمب تابستان ۲۰۱۹ را استیو بالمر بترکاند! پس از آمدن کوای حالا این بار نوبت پال جرج بود تا به کلیپرز ترید شود و با تشکیل زوج لنرد و جرج رویا پردازی هوادارن کلیپرز بی حد و بی مرز شود. ترکیب کنونی لس آنجلس کلیپرز به اعتقاد بسیاری از کارشناسان و بزرگان NBA در حال حاضر بالانس‌ترین ترکیب لیگ است، آ‌ن‌ها در پست‌های مختلف بازیکنان با کیفیت و با روحیه جنگندگی فوق العاده دارند که می‌توانند هر حریفی را به زانو در آورند. گویا تکه‌های گمشده پازل تیم داک ریوز، کوای و پال بودند دو سوپراستاری که می‌توانند این تیم را برای ثبت نخستین قهرمانی کلیپرز در NBA به خوبی رهبری کنند. کلیپرز اکنون با ثبت ۱۲ برد و ۵ باخت در رتبه سوم جدول کنفرانس غرب حضور دارد. همچنین تقابل لس آنجلس کلیپرز با رقیب پر قدرتش لس آنجلس لیکرز یکی از جذاب‌ترین و دیدنی‌ترین بازیهای این فصل NBA چه در بازی‌های معمولی فصل و چه در پلی آف احتمالی خواهد بود. با اشاره به این نکته که لس آنجلس کلیپرز را به عنوان مدعی اول قهرمانی NBA در فصل ۲۰۱۹/۲۰ نام می‌برند.

از آن تیم رویایی انتظار این فاجعه نمی‌رفت!

گلدن استیت در فصل ۲۰۱۸/۱۹ به شکلی باور نکردنی در هم شکست، مصدومیت کوین دورنت و کلی تامسپون در پلی آف برای آن‌ها به قیمت از دست رفتن قهرمانی‌شان رقم خورد. اما این پایان فاجعه نبود زیرا کوین دورنت قراردادش را با جنگجویان تمدید نکرد و با قراردادی آزاد و ۴ ساله به ارزش ۱۶۴ میلیون دلار به بروکلین نتس پیوست همچنین پس از خروج KD، آندره ایگودالا و شان لوینگستون نیز از این تیم جدا شدند تا وریرز در یک تابستان سه بازیکن کلیدی و تاثیرگذار خود را از دست بدهد. به این اتفاقات مصدومیت طولانی و بدهنگام کلی تامپسون را اضافه کنید که وی کل فصل ۲۰۱۹/۲۰ را از دست داد تا دست استیو کر حسابی خالی شود! شاخص‌ترین بازیکنی که در تابستان امسال به چیس سنتر قدم گذاشت دی آنجلو راسل بود که پس از جدایی از بروکلین نتس با قراردادی آزاد به وریرز پیوست. با شروع فصل نیز استفن کری بدلیل مصدومیت دست چپش به مدت دو ماه از میادین دور خواهد بود تا گلدن استیت وریرز به ضعیف ترین ورژن خود در چند سال اخیر تبدیل شود جایی که تیم که در چندسال اخیر قهرمان بلامنازع NBA بوده است اکنون با ۱۵ باخت و تنها ۳ پیروزی در رتبه پانزدهم کنفرانس غرب قرار دارد!!! شاید بدبین ترین و ناخوشایندترین هوادار گلدن استیت بر روی کره زمین نیز فکرش را نمی‌کرد که تیمش در چنین باتلاقی فرو رود و از آن تیم رویایی تنها یک اسم باقی بماند. البته که برگشت استفن کری از مصدومیت می‌تواند تا حدودی این تیم را سر پا نگه دارد اما بعید است حتی کری نیز بتواند این تیم بی‌رمق را به تنهایی به پلی آف برساند و گویا ادعای چارلز بارکلی مبنی بر اینکه امسال گلدن استیت به پلی آف نخواهد رسید به واقعیت تبدیل خواهد شد. چیزی که واضح است فصل جدید NBA شروع نشده برای هواداران وریرز تمام شده است و آن‌ها باید برای تکمیل و بازسازی خود چشم به فصل ۲۰۲۰/۲۱ بدوزند زیرا در این فصل کلی تامپسون بدلیل مصدومیت حضور ندارد و  ریتم تیمی وریرز نیز چشم انداز خوبی را برای ادامه فصل ۲۰۱۹/۲۰ نشان نمی‌دهد.

خانم‌ها و آقایان تماشا کنید مچ‌ترین زوج فصل ۲۰۱۹/۲۰ NBA؛ لبران جیمز و آنتونی دیویس

آنتونی دیویس پس از کش و قوسهای فراوان به لس آنجلس لیکرز ترید شد و گویا تمامی این حواشی و سر و صداهای برای جذب AD کاملا ارزشش را داشته است. آنتونی دیویس پس از پیوستن به جمع زرد و بنفش‌ها با پادشاه به عالی ترین شکل ممکنی که فکرش را کنید مچ شده است و هماهنگی این دو در بازی های لیکرز به یکی از جذابیت‌های این فصل NBA تبدیل شده است. شوک ابتدای فصل برای فرانک ووگل مصدومیت دمارکوس کازینز بود که کل فصل را از دست داد و همین قضیه موجب ناراحتی و دلسردی هواداران لیکرز شد اما لیکرز با دوایت هاواراد قرارداد امضا کرد و هاوارد نیز جواب اعتماد لس آنجلسی‌ها را به خوبی داد و توانسته بازی‌های بسیار مناسبی از خود به نمایش بگذارد. لیکرز حالا با درخشیدن بازیکنانی همچون لبران، دیویس، هاوارد، کایل کوزما، دنی گرین و جوال مگی صدرنشین مقتدر کنفرانس غرب بوده است و به خوبی اقتدار خود را نشان داده است. همچنین از زمانی که فرانک ووگل به عنوان سرمربی LA Lakers انتخاب شده است این تیم در کارهای دفاعی فوق العاده رشد کرده است و ضعف فصل قبل این تیم را برطرف کرده است. لیکرز به خوبی نشان داده است که آماده است تا قهرمانی NBA را پس از ۹ سال به خانه بازگرداند و تمام ابزارش را نیز در اختیار دارد. تازه به این تیم آماده لیکرز، دمارکوس کازینز را اضافه کنید که اگر وی در پلی آف به ترکیب لیکرز اضافه شود و بتواند کیفیت اصلی خود را به نمایش بگذارد دیگر کار شکست دادن لیکرز برای حریفان به سختی گذر از جهنم خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر