شاهزاده عربستان برای خرید منچستریونایتد با موانع بزرگی روبرو است

5 آذر 98
شاهزاده عربستان برای خرید منچستریونایتد با موانع بزرگی روبرو است
نویسنده:کوروش عقیلی

در برخی از رسانه‌ها ادعا شده بود که مردی از خاورمیانه بدنبال خرید باشگاه منچستریونایتد است اما هیچ برنامه‌ای برای فروش این باشگاه در نظر نگرفته شده است.

“ورزش جا”_ سران باشگاه منچستریونایتد اعلام کرده‌اند که هیچ برنامه‌ای برای واگذاری این تیم به شاهزاده عربستان یا هر فرد دیگری در نظر گرفته نشده است.

به دلیل سفر اخیر ریچارد آرنولد به عربستان سعودی، گمانه‌زنی‌های اخیرا رخ داده است که بازدیدهای اخیران سران یونایتد از این کشور علتش فروش باشگاه به مالکان عربستانی است.

این شایعات از تابستان همین امسال (۲۰۱۹) شروع شد جایی که منچستریونایتد فقط برای تقویت ترکیبش سه خرید نقل و انتقالاتی انجام داد و همین امر سبب شد تا شایعات فروش این باشگاه انگلیسی شدت یابد و خانواده گلیزرها از سوی هواداران مورد هجمه سختی قرار بگیرند چرا که هواداران یونایتدی معتقد هستند که مالکان آمریکایی فقط از تراز مالی مثبت منچستریونایتد استفاده می‌کنند و با کاهش هزینه‌ها در نقل و انتقالات قصد تقویت تیم را ندارند و فقط به جیب خود می‌اندیشند.

با این حال اما اد وودوارد مدیر اجرایی منچستریونایتد آماده است تا در ژانویه اهداف نقل و انتقالاتی همچون ارلینگ بروت هالند، جیدون سانچو، دکلان رایس و ماریو مانزوکیچ را به خدمت بگیرد.

در حال حاضر ارزش باشگاه منچستریونایتد در ایالات متحده آمریکا ۲.۶ میلیارد دلار تعیین شده است و سران این باشگاه برای فروش آن نیاز به پیشنهادی در حد ۴ میلیارد دلار دارند، که اگر شخصی پیدا شود و چنین پیشنهادی به خانواده گلیزرها ارائه دهد، می‌تواند آن‌ها را برای فروش وسوسه کند.

محمد بن سلمان شاهزاده عربستان بشدت از حمایت خانواده سلطنتی و اشخاص مقتدر کشور عربستان سعودی برخورددار است و سعودی‌ها به عنوان بزرگترین تولید کننده نفت در جهان با ثروت فراوانی که دارند می‌توانند منچستریونایتد را بخرند و هزینه‌های هنگفتی را برای این تیم بپردازند. با اشاره به این نکته که شرکت ملی نفت عربستان که آرامکو نام دارد جزو با ارزش ترین شرکت‌های جهان در حوزه نفت و گاز محسوب می‌شود و می‌تواند هزینه‌های این باشگاه را ساپورت کند اما دو مشکل اساسی نیز برای شاهزاده عربستانی‌ها وجود دارد و آن این است با توجه به سیاست مدرن سازی اقتصاد و سرمایه گذاری در سرتاسر جهان شاید پرداخت ۴ میلیارد دلار بابت خرید منچستریونایتد و هزینه‌های پیش رویی که این باشگاه دارد در تضاد با دیگر اهداف شاهزاده سعودی‌ها باشد و وی نتواند به قدر کافی تمرکز فکری و مالی کافی را برای شیاطین سرخ بگذارد همچنین مشکل دومی را که می‌توان ضمیمه این ماجرا کرد این است که مالکان آمریکایی یونایتد فعلا نمی‌خواهند این باشگاه را واگذار کنند و عطش استفاده از سودهای کلان مالی این باشگاه بزرگ انگلیسی برای آن‌ها همچنان وجود دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر