سران اورتون در اندیشه اخراج سیلوا و بازگرداندن مویس

14 آذر 98
سران اورتون در اندیشه اخراج سیلوا و بازگرداندن مویس
نویسنده:شایان محمدی

پس از شکست سنگین مقابل لیورپول، سران تافی‌ها دیگر ادامه همکاری با مربی پرتغال را امکان پذیر نمی‌دانند

“ورزش جا”_ اورتون پس از تحقیر در دربی مرسی‌ساید، مارکو سیلوا را اخراج می‌کند و خود را برای بازگشت غافلیگرانه دیوید مویس به گودیسن پارک آماده می‌کند.

مارکو سیلوا که نتایج چندان جالبی را با اورتون کسب نکرده است و تیم تحت هدایت وی در رتبه هجدهم جدول لیگ برترانگلیس قرار گرفته است که این موضوع  بشدت غضب سران و هواداران این باشگاه را در بر داشته است و باخت سنگین نیز مقابل رقیب همشهری کاسه صبر آن‌ها را لبریزتر از هر زمان دیگری کرده است.

اورتون در پانزده هفته‌ای که تا کنون از لیگ جزیره طی شده است، ۹ بار متحمل شکست شده است و فقط ۱۴ امتیاز کسب کرده است تا یکی از کاندیدهای سقوط به چمپیونشیپ باشد. با این شرایط بد و نا به سامان تافی‌ها اما مارکو سیلوا درباره آینده خود در اورتون از صحبت کردن امتناع ورزید و فقط به این جمله اکتفا کرد:

من صدرصد به تعهد خود در باشگاه پایبندم.

شرایط تیم سیلوا در مقابل لیورپول به قدری اسفناک و فاجعه بود که لیورپول در همان نیمه اول موفق شد که ۴ گل به ثمر برساند. همچنین بیل کنرایت و فرهاد مشیری که از که اصلی‌ترین سهامداران باشگاه اورتون هستند برای تماشای بازی تیم‌شان در آنفیلد حضور نداشتند تا تیرگی روابط مربی پرتغالی با مالکان این باشگاه به چشم بیاید.

همچنین امروز سران باشگاه اورتون جلسه‌ای را داشته‌اند و به نظر می‌رسد که بازی روز شنبه مقابل چلسی آخرین شانس مارکو سیلوا برای ماندن بر روی نیمکت تافی‌ها است. همچنین گفته می‌شود کنرایت ترجیح می‌دهد هر چه سریع‌تر دیوید مویس را به گودیسن پارک بازگرداند.

رابطه کنرایت و دیوید مویس به بازه زمانی سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۱ مربوط می‌شود که این دو نفر بعنوان رئیس باشگاه و مربی کارنامه همکاری و رابطه طولانی مدتی داشته‌اند که باعث می‌شود تا شانس حضور مجدد مویس بر روی نیمکت تافی‌ها افزایش یابد. از نام‌های دیگری از جمله میکل آرتتا، لئوناردو ژاردیم و اریک تن هاگ بعنوان جانشین مارکو سیلوا نام برده می‌شوند.

همچنین گفته می‌شود در صورت بازگشت دیوید مویس به اورتون، این مربی اسکاتلندی در نظر دارد تا تیم کیهیل را به کادر فنی خود اضافه کند. کیهیل استرالیایی از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۲ در باشگاه اورتون عضویت داشت. همچنین سران اورتون به مویس ماموریت داده‌اند که وی اورتون را به جمع ۸ تیم بالای جدول برساند.

و نکته قابل تامل نیز این است که سران اورتون برای بلند مدت روی دیوید مویس حساب باز نکرده‌اند و گزینه دیگری که به عنوان گزینه ایده آل آن‌ها برای طولانی مدت یاد می‌شود ادوی هاو سرمربی فعلی باشگاه بورنموث می‌باشد، همچنین تافی‌ها به سرمربی زیر ۲۳ سال خود یعنی دیوید اونسورت نیز نیم نگاهی دارند و در صورت لزوم می‌توانند وی را به عنوان سرمربی باشگاه معرفی کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر