جاشوا کمربند قهرمانی خود را پس گرفت

17 آذر 98
جاشوا کمربند قهرمانی خود را پس گرفت
نویسنده:ابراهیم جمشیدی

دیدار مجدد آنتونی جاشوا و اندی رویز در چارچوب قهرمانی بوکس سنگین وزن جهان پس از ۱۲ راند با امتیاز هر سه دوار به نفع آنتونی جاشوا تمام شد.

“ورزش جا”_  با این پیروزی جاشوا ۳ کمربند اصلی (دبلیو بی ای- آی بی اف و دبلیو بی او) قهرمانی خود را پس گرفت.

به نقل از BBC، مسابقه در ساعت ۲۱:۱۹ به وقت گرینویچ شروع شد. در راند اول گوشه چشم چپ روئیز پاره شد و در راند دوم هم گوشه چشم چپ جاشوا پاره شد و در راندهای بعدی با توجه به حساسیت دیدار دو طرف با احتیاط مشت می‌زدند.

اما به طور کل در تقریبا بیشتر راندها همانگونه که از رای داوران مشخص بود، جاشوا با قدرت بیشتری ظاهر شده بود.

با این دیدار جاشوا ۲۳ پیروزی و ۱ شکست در کارنامه حرفه ای خود دارد و روئیز ۳۳ پیروزی ۲ شکست.

این مسابقه که از آن با عنوان “برخورد روی شن‌های داغ صحرا” نام برده شده بود در محله قدیمی “درعیه” در شمال غرب ریاض، پایتخت عربستان سعودی برگزار شد.

این دو قهرمان بوکس سنگین‌وزن حرفه‌ای پیشتر (۲ ژوئن/۱۲ خرداد) در سالن معروف مدیسون اسکوئر گاردن شهر نیویورک به دیدار یکدیگر رفتند و در یکی از بزرگترین شگفتی‌های بوکس سنگین‌وزن حرفه‌ای آنتونی جاشوا بریتانیایی ۳ کمربند (دبلیو بی ای- آی بی اف – دبلیو بی او) از ۴ کمربند اصلی قهرمانی را به اندی روئیز جونیور آمریکایی باخت؛ اتفاقی که بسیاری را در دنیای بوکس سنگین وزن حرفه ای را متعجب کرد. دیونتی وایلدر آمریکایی دارنده کمربند دبلیو بی سی است.

شاید بتوان گفت که این بزرگترین رویداد ورزشی بوده که تا به ‌حال در عربستان سعودی برگزار ‌شد. این کشور قبلا بین سال‌های ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۷ سه دوره جام کنفدراسیون‌های فیفا را برگزار کردند – که البته در آن دوران اهمیت امروزه خود را نداشت. البته در ماه‌‌های اخیر دو مبارزه بوکس حرفه‌ای دیگر هم در جده عربستان برگزار شده از جمله بازگشت امیرخان قهرمان سابق جهان و المپیک که بازگشتی موفق داشت و کمربند بی‌صاحب یکی از سازمان‌های بوکس حرفه‌ای را مال خود کرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر