نگاهی به وضعیت پیچیده دویژن NFC West در لیگ NFL؛ کدام تیم در نهایت به عنوان سرگروه به پلی آف خواهد رسید؟

19 آذر 98
نگاهی به وضعیت پیچیده دویژن NFC West در لیگ NFL؛ کدام تیم در نهایت به عنوان سرگروه به پلی آف خواهد رسید؟
نویسنده:شهریار حکیمی

نگاهی داریم به یکی از پیچیده ترین دویژن های لیگ NFL.

“ورزش جا”_ تنها ۳ بازی تا پایان فصل عادی ۲۰۱۹ لیگ NFL باقی مانده است و هنوز سرنوشت یکی از قوی‌ترین دویژن‌های امسال یعنی دویژن NFC West مشخص نشده است.
در حال حاضر سن فرانسیسکو فورتی ناینرز با ۱۱ پیروزی و ۲ شکست، بالاتر از سیاتل سی هاوکس و لس آنجلس رمز صدرنشین این کنفرانس است، اما هنوز چیزی قطعی نیست.

بازی آینده ناینرز به ترتیب با آتلانتا فلکنز، لس آنجلس رمز و سیاتل سی هاوکس است. ناینرز دو بازی نخست را میزبان است و در بازی آخر مهمان خواهد بود. با توجه به اینکه دو بازی این تیم با هم دویژنی‌هایش است، صدرنشین فعلی NFC West باید حتما برای حفظ جایگاه خود در این دو بازی به پیروزی برسد.
سیاتل سی هاوکس همانطور که مشخص است باید در آخرین دیدارش به مصاف سن فرانسیسکو برود، اما شاگردان پیت کرول قبل از آن باید با کارولینا پنترز و آریزونا کاردینالز روبرو شوند و شانس خوبی دارند تا با ۱۲ پیروزی به مصاف ناینرز بروند و به توانند در بازی آخر، رتبه نخست دویژن را به دست آورند.
همانطور که از جدول مشخص است، شانس لس آنجلس رمز از دو تیم دیگر بسیار پایین تر است. فینالیست فصل گذشته تقریبا غیرممکن است که به عنوان سرگروه دویژن خود به پلی آف برسد برای همین آنها باید به جز دیدار با سن فرانسیسکو در هفته شانزدهم، مقابل دالاس کاوبویز و آریزونا کاردینالز نیز به برتری برسند تا شانس رسیدن به عنوان یکی از دو تیم برتر کنفرانس به پلی آف را داشته باشند.

به نظر می‌رسد که جدال اصلی برای صعود به عنوان سرگروه دویژن NFC West میان سن فرانسیسکو فورتی ناینرز و سیاتل سی هاوکس باشد و بعید ایست که تکلیف سرگروه تا هفته آخر و نبرد مستقیم این دو تیم مشخص شود. البته می توان با اطمینان گفت که از میان این دو تیم، تیمی که سرگروه نشود نیز به عنوان یکی از دو تیم برتر کنفرانس به پلی آف راه پیدا خواهد کرد.
از طرفی لس آنجلس رمز باید در بازی های باقی مانده به پیروزی برسد تا شانس صعود به پلی آف به عنوان دومین تیم برتر کنفرانس NFC را داشته باشد. رقیب اصلی رمز در این راه، مینسوتا وایکینگز است که در حال حاضر یک پیروزی بیشتر دارد و با توجه به بازی های باقی مانده وایکینگز، این تیم شانس بیشتری برای صعود به پلی آف دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر