آیا بالتیمور ریونز بهترین تیم این فصل NFL است؟

30 آذر 98
آیا بالتیمور ریونز بهترین تیم این فصل NFL است؟
نویسنده:شهریار حکیمی

نگاهی داریم به آماده‌ترین تیم این روزهای لیگ NFL

“ورزش جا”_ این روزها نام ریونز در فضای مجازی و مخصوصا محافل ورزشی آمریکا بسیار به گوش می‌رسد، تیمی که با ترکیبی از جوانان و بازیکنان با تجربه شانس زیادی برای رسیدن به سوپر بول دارد و جدی‌ترین حریف بیل بلیچیک و نیوانگلند پتریتس در AFC به شمار می‌رود.

بالتیمور ریونز تابستان را با جذب دو بازیکن ارزشمند شروع کرد. اضافه شدن ارل تامس و مارک اینگرم از همان ابتدا قهرمانی دویژن AFC North را تضمین کرد. ترید کوارتر بک با سابقه تیم یعنی جو فلکو، نشان داد که ریونز روی لمار جکسن حساب ویژه‌ای باز کرده است، کوارتر بک حالا ۲۲ ساله‌ای که بعد از نمایش‌های درخشان در انتهای فصل قبل، در این فصل غوغا به پا کرد و با شکستن رکورد بیش‌ترین راش توسط یک کوارتر بک، شانس اصلی کسب جایزه MVP است.

ریونز فصل را با در هم کوبیدن میامی دالفینز شروع کرد و سپس از سد آریزونا کاردینالز گذشت، اما دو باخت متوالی به کنزاس سیتی چیفس و کلیولند براونز، نگاه‌های زیادی را از این تیم دریغ کرد، نگاه‌هایی که با پیروزی مقابل پیتسبورگ استیلرز و سینسیناتی بنگالز بازنگشت، اما شکست سیاتل سی هاوکس و نیوانگلند پتریتس، آن‌ها را بیشتر از قبل به سمت ریونز خیره کرد.

اکنون ریونز ۱۰ پیروزی متوالی دارد که طولانی‌ترين روند شکست ناپذیری این فصل است، آن‌ها علاوه بر غول‌هایی مانند پتریتس و سی هاوکس، از سد هیوستن تکسنز، لس آنجلس رمز، سن فرانسیسکو فورتی ناینرز و بوفالو بیلز نیز گذشتند تا نشان دهند که فراتر از تهدیدی جدی به شمار می‌روند.

لامار جکسن فصلی رویایی را سپری می‌کند و همانطور که گفته شد، بعید است MVP نشود، اما ریونز به تنها جکسن خلاصه نمی‌شود. آنها بیش‌ترین امتیاز کلی و میانگین لیگ را در اختیار دارند و در رده پنجم بهترین دفاع لیگ قرار دارند. شاگردان جان هاربا برای دومین سال متوالی قهرمان دویژن AFC North شدند و آماده چالش‌های بزرگتری در پلی آف هستند.

اگر جکسن به روند راش‌های فوق العاده‌اش ادامه دهد و همینطور که تا الان ۳۳ پاس تاچ داون ارسال کرده است که بیشتر از هر کوارتر بک دیگری است، در پلی آف نیز به ارسال الماس‌های گرانبهایش بپردازد و دفاع سرسخت متشکل از مارلون هامفری، پاتریک آنواسر، چاک کلارک و مت جودن بلای جان کوارتر بک‌های حریف شود و مارک اینگرم نیز همچنان به تاچ داون‌هایش ادامه دهد، نه تنها تیمی در AFC بلکه شاید هیچ تیمی قادر به مهار آن‌ها نباشد و همانطور که اینگرم چندی پیش گفت، ریونز یک پای سوپر بول باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر