نانی: من هیچگاه زیر سایه رونالدو و رونی در یونایتد نبودم

12 دی 98
نانی: من هیچگاه زیر سایه رونالدو و رونی در یونایتد نبودم
نویسنده:اهورا هاشمیان

وینگری که اکنون در MLS با تیم اورلاندو سیتی قرارداد دارد، بر این باور است که در منچستر مثمره ثمر بوده است و مقایسه او با رونالدو ناعادلانه است

“ورزش جا”_ نانی وینگر پیشین باشگاه منچستریونایتد می‌گوید که هرگز احساس نکرد که وی در زمان حضور در الدترافورد در سایه کریستیانو رونالدو و وین رونی قرار گرفته است.

ملی پوش پرتغالی اکنون ۳۳ سال سن دارد، وی در سال ۲۰۰۷ اسپورتینگ لیسبون را به مقصد منچستریونایتد ترک کرد و تا سال ۲۰۱۵ نیز در جمع شیاطین سرخ حضور داشت. نانی در دوران حضورش در منچستریونایتد ۲۰۰ برای این تیم به میدان رفت و چهار قهرمانی لیگ برتر انگلیس، یک قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را کسب کرد. در حالی که پس از پیوستن نانی به یونایتد، رونالدو دو فصل بعد (۲۰۰۹) راهی رئال مادرید شد.

نانی در پاسخ به این سوال که زمان خروج رونالدو از منچستریونایتد او می‌توانست از زیر سایه هموطن پرتغالی خود خارج شود، گفت:

نه، من هرگز خودم را زیر سایه رایان گیگز، رونالد و رونی احساس نکردم. و در آن زمان هیچ سایه‌ای وجود نداشت و ما یک تیم خارق‌العاده بودیم.

وینگر پرتغالی ادامه داد:

من با رونالدو اغلب در ترکیب فیکس حضور داشتیم. تیم ما دو یا سه تاکتیک بازی داشت و وقتی به مصاف تیم‌های خاصی می‌رفت من و رونالدو بودیم و گاهی نیز رونی رونالدو.

وی گفت:

من خوش شانس بودم که وقتی به منچستر آمدم، در دو سال اول خود در آنجا بازی‌های زیادی انجام دادم و توانستم لیگ قهرمانان اروپا را در اولین فصل حضورم در الدترافورد کسب کنم البته در آن فصل لیگ قهرمانان پراکنده بازی می‌کردم و فیکس زیاد بازی نمی‌کردم، اما گله‌ای نیست چون لذت قهرمانی این تورنمت فوق‌العاده را در همان فصل اولم تجربه کردم.

با حضور رونالدو و نانی، هر دو برای پرتغال بازی می‌کردند و هر دو نیز از باشگاه اسپورتینگ به منچستریونایتد آمده بودند مقایسه شدن این دو نفر اجتناب ناپذیر بود.

وقتی رونالدو در سال ۲۰۰۹ تئاتر رویاها را ترک کرد، عده‌ای نانی را جایگزین او می‌دانستند. او تا آن زمان برای منچستریونایتد بیش از ۷۰ بازی انجام داده بود اما انتظارات از او بشدت افزایش یافته بود. نانی درباره این موضوع گفت:

وقتی کریستیانو رفت، توهم ایجاد شد. مردم می‌گفتند من و رونالدو سبک بسیار مشابهی داریم، مقایسه‌های زیادی در آن زمان صورت می‌گرفت آن‌ها به دنبال یک جانشین بودند و آن جانشین را نیز من تصور کرده بودند.

نانی بیان کرد:

اما آن‌ها اشتباه کردند. آن‌ها نباید می‌گفتند که ما رونالدو جدید داریم، آن‌ها باید می‌گفتند ما نانی داریم. بهتر یا بدتر، با کیفیت‌های مختلف.

وی افزود:

در دو سال اول پس از عزیمت رونالدو، شرایط خوبی داشتم. سپس بدشانسی من آغاز شد و مصدومیت سنگینی را تجربه کردم و بعد از آنکه از مصدومیتم برگشتم نتوانستم فرم قبلی را تکرار کنم. دیگر نتوانستم انتظارات را برآورده کنم، شاید به خاطر همان رکوردها و تعداد گل‌هایی که دائم با رونالدو مقایسه می‌شد. من بازیکنی بودم که زیاد گلزنی نمی‌کردم اما در بازیسازی و پاس گل بسیار خوب عمل می‌کردم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر