AFC برای چهارمین سال متوالی فاتح پروبول شد؛ لمار جکسن در اولین حضورش در پروبول به عنوان MVP انتخاب شد

10 بهمن 98
AFC برای چهارمین سال متوالی فاتح پروبول شد؛ لمار جکسن در اولین حضورش در پروبول به عنوان MVP انتخاب شد
نویسنده:شهریار حکیمی

پروبول ۲۰۲۰ انجام شد و بار دیگر این امریکن کنفرانس بود که به پیروزی رسید

“ورزش جا”_ مسابقه پروبول همان دیدار آل استار لیگ NFL تلقی می شود که در آن بهترین بازیکنان امریکن کنفرانس (AFC) برابر بهترین بازیکنان نشنال کنفرانس (NFC) قرار می گیرند.

مانند سایر مسابقات آل استار لیگ‌های معتبر آمریکا، پروبول نیز چندان از جذابیت فراوانی برخوردار نیست و حتی در حد آل استار لیگ NBA که نقدهای زیادی به آن وارد است هم نیست.

برگزاری پروبول تنها یک هفته قبل از سوپربول، به مشکل‌های این مسابقه اضافه کرده است. برای مثال برگزاری پروبول در این زمان باعث شده تا بازیکنانی که تیم‌های شان در سوپربول حاضر هستند، در مسابقه اصلی شرکت نکنند. دلیل این کار هم جلوگیری از مصدومیت‌های احتمالی است.

همین امر باعث شد تا پاتریک ماهومز که به عنوان یکی از کوارتربک های AFC در پروبول انتخاب شده بود، جای خود را به رایان تنهیل دهد.
معمولا هر سال شاهد انصراف‌های زیادی هم از این مسابقه هستیم. امسال نیز بازیکنان متعددی در پروبول شرکت نکردند. به عنوان مثال آرون راجرز انصراف داد و کرک کازینز جای او را در تیم NFC گرفت.

با این تفاسیر، مسابقه امسال نیز یکشنبه شب برگزار شد. مسابقه به شدت تحت تاثیر درگذشت کوبی برایانت قرار گرفت. تنها دقایقی قبل از شروع این مسابقه بود که خبر درگذشت برایانت منتشر شد. حتی شنیده می‌شود که راسل ویلسن تیم NFC را دور هم جمع کرده تا برای کوبی دعا کنند.

مانند ۳ فصل گذشته، این فصل نیز تیم AFC برنده شد. امریکن کنفرانس در این بازی ۳۴-۳۸ به پیروزی رسید.
درخشش بازیکنان بالیتمور ریونز در دفاع و حمله رمز موفقیت AFC بود. لمار جکسن در این بازی ۲ پاس تاچ داون داشت و ۱۸۵ یارد پاس نیز به ثبت رساند. کرک کازینز نیز در طرف مقابل آماری بسیار مشابه جکسن به ثبت رساند و تنها ۴ یارد پاس کمتری ارسال کرد.

از زیباترین صحنه‌های بازی نیز خوشجالی زداریوس اسمیت و دیگر بازیکنان NFC بود که حرکت کوبی برایانت را تکرار کردند و به این شکل به اسطوره NBA ادای احترام کردند.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر