چگونه کریس پال دوباره به اوج بازگشت؟

13 بهمن 98
چگونه کریس پال دوباره به اوج بازگشت؟
نویسنده:جلال باقری

CP3 آماده تر از همیشه

“ورزش جا”_ فصل ۲۰۱۹/۲۰ لیگ بسکتبال  NBA یکی از شگفت انگیزترین و چالش بر انگیز‌ترین فصل های تاریخ این رقابت‌ها بوده است. و ما قصد داریم یکی از چالش‌های جذاب این فصل را مورد بررسی قرار دهیم و آن کریس پال می‌باشد.

کریس پال پیک چهارم درفت سال ۲۰۰۵ نیواورلینز پلیکانز است، وی در همان اویل دوران حرفه‌ای خود نوید یک گارد همه چیز تمام را به اهالی بسکتبال ان بی ای داد. CP3 سال ۲۰۱۱ از نیواورلینز راهی لس آنجلس کلیپرز شد، پال در کلیپرز نیز عملکرد درخشانی از خود بر جا گذاشت اما موفق به دستاورد مهمی با این تیمی نشد تا وی ساز جدایی از آبی‌های لس آنجلس را کوک کند. پس از این درخواست ترید از سوی پال، دو تیم همشهری سن آنتونیو اسپرز و هیوستون راکتس به شدت خواهان امضای قرارداد با وی بودند که نهایتا هیوستون موفق شد گارد فوق ستاره کلیپرز را به تویوتا سنتر بکشاند. ترید به این صورت انجام شد کریس پال به هیوستون و در ازای آن پاتریک بورلی و سم دکر به لس آنجلس کلیپرز.

فصل ۲۰۱۷/۱۸ و آغاز ماجراجویی CP3 با موشک‌های تگزاسی

هیوستون راکتس در ترکیب خود خلا نبود یک سوپر استار در کنار جیمز هاردن را حس می‌کرد و آن‌ها با جذب یکی از بهترین گاردهای لیگ حالا مهیای تحقق بخشیدن به رویا پردازی‌های خود بودند.

CP3 آمد و در فصل اول خود با پیراهن راکتس زوج معرکه‌ای را با آقای ریش تشکیل داد و نتیجه این زوج فوق العاده منجر به این شد که تیم مایک دی آنتونی با ثبت ۶۵ برد و ۱۷ باخت در صدر جدول کنفرانس غرب قرار گرفت و با اقتدار کامل راهی پلی آف شد ضمن اینکه در این فصل جیمز هاردن به عنوان MVP فصل انتخاب شد.

هیوستون در سری اول پلی آف به مصاف تیمش هشتم کنفرانس یعنی مینسوتا تیمبرولوز رفت، در این سری راکتس در مجموع ۵ بازی با نتیجه چهار بر یک راهی نیمه نهایی کنفرانس غرب شد. در نیمه نهایی کنفرانس غرب مردان تگزاس باید در مقابل یوتا جاز صف آرایی می‌کردند، این سری نیز به لطف درخشش جیمز هاردن و کریس پال در مجموع با نتیجه چهار بر یک هیوستون راهی فینال کنفرانس غرب شد.

جدال غول‌ها در فینال کنفرانس غرب فصل ۲۰۱۷/۱۸ و مصدومیت بد موقع پال

هیوستون راکتس در دیدار اول خود مقابل گلدن استیت وریرز در فینال کنفرانس غرب، با نتیجه ۱۰۶-۱۱۹ شکست خورد. در بازی دوم سری فینال، راکتس باخت بازی اول را جبران کرد و با نتیجه ۱۲۷-۱۰۵ پیروز شد. نبرد سوم در اوراکل آرنا، یک عملکرد عالی از استفن کری و کوین دورنت برد دوم را برای جنگجویان وریرز رقم زد. بازی چهارم و سرنوشت ساز، زوج جیمز هاردن و کریس پال با عملکرد فوق العاده خود تیم مایک دی آنتونی را در سری فینال زنده نگه داشتند و باعث پیروز هیوستون شدند تا نتیجه سری فینال دو بر دو مساوی شد.

بازی چهارم در تویوتا سنتر، کریس پال با قدرت رهبری خود هیوستون را یکپارچه متحد و منسجم ساخت و زمینه ساز برد سوم موشک‌های تگزاسی شد با کسب این برد تنها یک برد دیگر کافی بود تا پس از سال ۱۹۹۵ بار دیگر هیوستون حضور در فینال NBA را تجربه کند. اما مصدومیت کریس پال از ناحیه همسترینگ باعث شد تا بزرگ‌ترین و مهلک‌ترین ضربه ممکن به پیکر تیم دی آنتونی زده شود. بازی ششم سری فینال در غیبت پال، گلدن استیت نهایت استفاده را برد و به پیروزی رسید و کار را به بازی هفتم در اوراکل آرنا کشاند. در بازی هفتم نیز تیم مایک دی آنتونی با مصدومیتی که گریبانگیر CP3 شده بود هارمونی خود را از دست داده بود و نظم تیمی از هم پاشیده بود در طرف مقابل اما فوق ستاره‌های وریرز استفن کری، کوین دورنت، کلی تامپسون و دریماند گرین بسیار موفق بودند و توانستند با ارائه بازی خوب خود پیروزی تیم‌شان را رقم بزنند تا استیو کر و تیمش باز هم لذت قهرمانی کنفرانس غرب را بچشند و راهی فینال NBA شوند. پال برای اولین بار بود که در دوران حرفه‌ایش به فینال کنفرانس رسیده بود و نمایش‌های بسیار عالی نیز از خود بر جا گذاشته بود اما مصدومیتی شوم و بد موقع باعث شد تا رویاهای او و تیم هیوستون بر باد برود و طرفداران راکتس حسرت این را بخورند که کریس پال در بهترین ورژن خود دچار آسیب دیدگی شد و نتوانست تیمش را برای رسیدن به فینال NBA رهبری کند. پلی آف ۲۰۱۷/۱۸ را اگر بخواهیم توصیف کنیم می‌توانیم فقط به گفتن همین جمله اکتفا کنیم: “حسرت برای پال حسرت برای هیوستون

فصل ۲۰۱۸/۱۹؛ آغاز فاجعه‌ها در جهنم تگزاس برای CP3

فصل ۲۰۱۸/۱۹ در حالی برای هیوستون آغاز شد که آن‌ها در همان بازی اول فصل که میزبان نیز بودند مغلوب نیواورلینز پلیکانز شدند و همین لغزش به نظر ساده این هشدار را به هیوستون می‌داد که فصلی پر آشوب در راه است …

هیوستون در این فصل افت و خیز بسیاری داشت و با اینکه فصل را در رتبه چهارم کنفرانس غرب به پایان رساند اما سایه‌ای از آن تیم مرگبار فصل ۲۰۱۷/۱۸ نیز نبود، دیگری خبری از نمایش‌های مقتدرانه و زوج مچ و آهنین هاردن و پال نبود. هیوستون در سری اول پلی آف موفق شد با نتیجه چهار بر یک از سد یوتا جاز عبور کند و راهی نیمه نهایی کنفرانس غرب شود.

اما شروع فاجعه نیمه نهایی کنفرانس غرب بود، جایی که گلدن استیت موفق شد در مجموع سری با نتیجه ۴ بر ۲ از سد هیوستون عبور کند و راهی فینال کنفرانس غرب شود. پس از بازی ششم نیمه نهایی کنفرانس غرب که منجر به حذف راکتس شد در رختکن مشاجره بسیار بدی بین جیمز هاردن و کریس پال در می‌گیرد، به حدی درگیری این دو فوق ستاره شدتش بالا بود که دیگر هم تیمی بودن این دو را نمی‌شد تصور کرد و آن زوجی که در فصل ۲۰۱۷/۱۸ با یکدیگر توانسته بودند روزهای فوق العاده‌ای را برای تیم‌شان رقم بزنند اکنون تبدیل شده بودند به دو فردی که به طرز عجیبی از هم متنفر شده‌اند!!!

پال تمام شده است؟ اشتباه می‌کنید او تازه متولد شده است!

بالاخره پس از کش و قوس‌ها و حاشیه‌های فراوان موعد خروج کریس پال از هیوستون فرا رسید و داستان CP3 با تگزاسی‌ها خیلی زود به خاطره‌ها پیوست. پال در ازای راسل وستبروک به اوکلاهاما سیتی تاندر ترید شد. پس از این ترید هواداران اوکلاهاما بسیار ناراحت شدند زیرا آن‌ها معتقد بودند که نباید فوق ستاره وفادار خود را پس از ۱۱ فصل در ازای یک ستاره پا به سن گذاشته و با مبلغ قرارداد سنگنین ترید می‌کردند. اما این پایان ماجرا نبود پال آرام آرام ن تنها هواداران OKC را ساکت و مجذوب خود کرد بلکه چشمان اهالی NBA را نیز باز هم به خود جلب کرد و نشان داد CP3 هنوز تمام نشده و هنوز همان گارد استثنایی است. وی به خوبی توانست با تفکرات بیلی داناوان سازگار شود و در کنار بازیکنان جوانی همچون جیلجیوس الکساندر، دنیس شرودر و دنیلو گالیناری نقش لیدر بودن خود را ایفا کند و به اوکلاهاما نظم بازی منظم و با برنامه را تزریق کند. و حاصل این عمکلرد وی این است که اکنون در کنفرانس غرب پر مدعی آن‌ها در رتبه ششم جدول قرار دارند و تا این لحظه جزو تیم‌های صعود کرده به پلی آف می‌باشند. همچنین این عملکرد بی‌نظیر از سوی پال بی پاداش نبود زیرا وی توسط اهالی NBA به ضیافت آل استار دعوت شد و برای یازدهمین بار قرار است آل استار را تجربه کند. بله این همان کریس پالی است که به اعتقاد برخی دیگر کریرش پایان یافته و کیفیت سابقش را ندارد!!! اما پال در همین ۳۴ سالگی نیز تمام منتقدان خود را ساکت کرد و نشان داد عزم، اراده و کیفیت یعنی چه.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر