کنزاس سیتی چیفس با شکست سن فرانسیسکو فورتی ناینرز بعد از ۵۰ سال قهرمان سوپربول شد

14 بهمن 98
کنزاس سیتی چیفس با شکست سن فرانسیسکو فورتی ناینرز بعد از ۵۰ سال قهرمان سوپربول شد
نویسنده:شهریار حکیمی

تاریخ سازی اندی رید و پاتریک ماهومز با قهرمانی چیفس تکمیل شد

“ورزش جا”_ سرانجام چیفس بعد از ۵۰ سال فاتح سوپربول شد. کنزاس سیتی که با درفت پاتریک ماهومز بار دیگر اوج گرفت، سال پیش تا یک قدمی سوپربول رفت اما تام بریدی و نیوانگلند پتریتس مانع آن‌ها شدند. این فصل اما پتریتس به طور غیر مستقیم به سود چیفس کار کرد.

شکست عجیب پتریتس در هفته آخر برابر میامی دالفینز، باعث شد تا چیفس راند اول را استراحت کند و در راند دوم نیز میزبان باشد. همین امر با شکست بالتیمور ریونز در نهایت باعث میزبانی کنزاس در فینال AFC نیز شد تا شاگردان اندی رید راهی سوپربول شوند.
داستان سوپربول ۵۴ نیز برای چیفس تکراری بود. ۱۷ امتیاز متوالی ناینرز کار را در کوارتر سوم ۱۰-۲۰ کرد، اما پاتریک ماهومز و چیفس عاشق کامبک زدن هستند.

پاس‌های ماهومز در کوارتر چهارم اوج گرفت و از طرفی جیمی گراپولو که کل بازی بازیکن برتر زمین بود، در کوارتر چهارم تحت تاثیر دفاع چیفس قرار گرفت تا هیچ پاس مثبتی ارسال نکند. کنار ماهومز دیمین ویلیامز موتورش روشن شده بود و تاچ داون‌های او، ۲۱ امتیاز متوالی برای کنزاس به دست آورد تا مانند هر دو بازی قبل، چیفس فاصله امتیاز ۱۰ امتیاز یا بیشتر را جبران کند و با پیروزی ۲۰-۳۱ این بار قهرمان شود.

این اولین قهرمانی چیفس از سال ۱۹۷۰ است. اندی رید نیز سرانجام بعد از ۲۱ سال مربی گری در NFL، دستش به جام لومباردی رسید.
پاتریک ماهومز نیز به تاریخ سازی اش ادامه داد.
اکنون ماهومز با ۲۴ سال سن، جوان ترین بازیکن تاریخ NFL است که هم MVP شده است و هم قهرمان سوپربول لقب گرفته است.

این میان ناکامی دوباره کایل شنهن، سرمربی ناینرز را هم فراموش نکنید. بعد از شکست مقابل نیوانگلند پتریتس در سوپربول ۵۱ با وجود برتری ۲۵ امتیازی، تیم شنهن امروز هم برتری ۱۰ امتیازی را از دست داد تا بار دیگر از فتح سوپربول ناکام بماند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر