منچسترسیتی از سوی یوفا به مدت دو فصل از رقابت‌های اروپایی کنار گذاشته شد

25 بهمن 98
منچسترسیتی از سوی یوفا به مدت دو فصل از رقابت‌های اروپایی کنار گذاشته شد
نویسنده:کوروش عقیلی

نقض قوانین از سوی سیتیزن‌ها از چشمان یوفا پنهان نماند و این باشگاه اکنون با محرومیتی سنگین روبرو شده است که می‌تواند به کلی برنامه‌های آینده سیتیزن‌ها را تحت تاثیر خود قرار دهد.

“ورزش جا”_ باشگاه منچسترسیتی پس از بررسی‌های انجام شده یوفا، به دلیل نقض قوانین فیرپلی مالی دو فصل از حضور در رقابت‌های اروپایی محروم شد و به پرداخت ۳۰ میلیون یورو جریمه شد.

اسنادی مبنی بر این منتشر شده است که شیخ منصور بن زاید آل نهیان مالک باشگاه منچسترسیتی از طریق منابع غیر مرتبط با اصول قوانین یوفا برای سیتیزن‌ها بودجه‌هایی را خرج کرده است و به همین سبب یوفا پس از بررسی‌های موشکافانه و پیگیری‌های انجام شده نقض قوانین را محرز اعلام کرده و باشگاه منچسترسیتی را با محرومیت سنگینی روبروه کرده است.

این محرومیت می‌تواند ضربه سنگینی را به پیکر این باشگاه انگلیسی وارد کند، مطمئنا حضور نداشتن در رقابت‌های اروپایی چه به لحاظ اسپانسرینگ و مالی و چه به لحاظ برند باشگاه صدرصد تاثیر منفی را در بر خواهد داشت. همچنین حضور نداشتن در رقابت‌های اروپایی برای ستارگان این تیم چندان جالب  نخواهد بود و احتمال جدایی ستاره‌های تیم پپ گواردیولا به شدت افزایش خواهد یافت اما این همه خسارتی نیست که به سیتیزن‌ها وارد می‌شود این نکته را نیز اضافه کنید که باشگاه سیتی برای جذب بازیکنان بزرگ در نقل و انتقالات با چالشی بزرگ روبرو خواهد شد به این دلیل که بازیکنان تاپ حضور در لیگ قهرمانان اروپا را و فتح این تورنمت مهم باشگاهی را وسواس خاصی نسبت به آن دارند و این موضوع می‌تواند کار سیتی را برای فعالیت در نقل و انتقالات دچار مشکلات جدی کند. همچنین اصلی‌ترین و وحشتناک‌ترین اتفاقی که می‌تواند سیتی را حسابی وارد پالس منفی کند این است که سرمربی اسپانیایی خود یعنی پپ گواردیولا را از دست بدهد، گواردیولا همواره در لیگ برتر و قبل از آن در بوندس لیگا نتایج خوبی را گرفته است اما ناکامی‌های او در لیگ قهرمانان اروپا در فصول اخیر همیشه راه را برای منتقدان سرسخت وی باز گذاشته است و پپ برای اثبات خود نیاز دارد تا عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را کسب کند و بعید است که وی به دو فصل غیبت در لیگ قهرمانان اروپا تن دهد. همین موضوعات و اتفاقات پیش آمده می‌تواند سیتی را از هر نظر تحت فشار جدی قرار دهد و در انتها باید دید باشگاه منچسترسیتی در دادگاه حکمیت ورزش می‌تواند مستندات قابل دفاعی از خود ارائه دهد و شدت این محرومیت را کاهش دهد یا باید به این محرومیت سفت و سخت تن دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر