به دلیل تشدید ویروس کرونا، تمام مسابقات فوتبال در انگلیس تا تاریخ ۳۰ آوریل به تعلیق در آمد

29 اسفند 98
به دلیل تشدید ویروس کرونا، تمام مسابقات فوتبال در انگلیس تا تاریخ ۳۰ آوریل به تعلیق در آمد
نویسنده:سینا نیک‌پور

اتحادیه فوتبال انگلیس اعلام کرده است که با تدابیری که اندیشیده متعهد است تا راهی پیدا کند و مسابقات فوتبال در فصل ۲۰۱۹/۲۰ را به اتمام برساند

“ورزش جا”_ اتحادیه فوتبال انگلیس پیش‌تر اعلام کرده بود که تمام مسابقات فوتبال تا تاریخ ۴ آوریل تعلیق خواهد بود اما حالا با توجه به شدت یافتن این ویروس و گسترش یافتن آن، سران اتحادیه فوتبال انگلیس مجبور شده‌اند تا مدت تعلیق بودن را افزایش دهند و تاریخ از سر گیری مجددا مسابقات را تاریخ ۳۰ آوریل اعلام کنند.

تا کنون در بریتانیا ۲۵۰۰ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و همین گسترش ویروس باعث شده تا فرایند از سرگیری مسابقات ورزشی با مشکل روبرو شود. در همین راستا نیز سران اتحادیه فوتبال انگلیس و مدیران باشگاه‌ها پس از برگزاری جلسه تصمیم گرفته‌اند تا فعلا ادامه لیگ را به تعویق بیندازند. بیانیه اتحادیه فوتبال انگلیس به این شرح است:

لیگ برتر، چمپیونشیپ، لیگ‌های بانوان و کلیه مسابقات فوتبال در تمام سطوح تا تاریخ ۳۰ آوریل به حالت تعلیق در آمده است. اکنون ما به خاطر ویروس کرونا در شرایطی بی‌سابقه به سر می‌بریم و همه تحت تاثیر آن قرار گرفتیم. ما متعهد هستیم تا راهی پیدا کنیم و فصل ۲۰۱۹/۲۰ را به پایان برسانیم.

در ادامه این بیانیه آمده است:

ما از یوفا به خاطر به تعویق انداختن یورو ۲۰۲۰ و ایجاد فضا برای تقویم لیگ‌ها حمایت کرده‌ایم. با این کار فرصت بهتری برای تمام لیگ‌های اروپایی به وجود خواهد آمد تا با برنامه ریزی بهتر لیگ‌ها را به پایان برسانند و با برگزاری ادامه لیگ‌ها عدالت برای همه‌ی تیم‌ها به طور یکسان برقرار می‌شود. قوانین و مقرارت فوتبال انگلیس (THE FA) مقرر کرده است که تمام لیگ‌ها حداکثر تا اول ژوئن خاتمه یابد و هر مسابقه باید طبق قوانین FA و در محدوده خود برگزار شود و با پایان لیگ تکلیف تیم‌ها مشخص شود. با این حال، هیئت ما موافقت کرده است که به دلیل شرایط خاصی که به وجود آمده است فعلا برگزاری ادامه مسابقات را لغو کنیم اما تمام تلاش ما این است تا با ایجاد راهکاری لیگ و تمام مسابقات دیگر را به اتمام برسانیم.

ادامه بیانیه اتحادیه فوتبال انگلیس:

وضعیت Covid-19 همچنان نامشخص است و به همین خاطر ما می‌توانیم به همه اطمینان خاطر دهیم که سلامتی و رفاه بازیکنان، کارمندان و هواداران در اولویت ما است. ما همچنان توصیه‌های دولت را دنبال خواهیم کرد و به طور مشترک کار خواهیم کرد تا اوضاع را تحت بررسی قرار دهیم و همه گزینه‌ها را در دسترس قرار دهیم تا بتوانیم در صورت اجازه شرایط، راهی برای از سر گیری ادامه فصل پیدا کنیم. همه ما می‌خواهیم دوباره تاکید کنیم که افکار همه ما تحت تاثیر Covid-19 قرار گرفته است.

در لیگ برتر انگلیس میکل آرتتا سرمربی آرسنال و هادسون اودی بازیکن چلسی دو چهره مهمی هستند که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، ویروس کرونا در انگلیس تا کنون جان ۱۰۰ نفر را گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اخبار بیشتر